Video: Samovražedný útočník zabíjal neďaleko známeho trhu Chán al-Chalílí v Káhire (aktualizované)

Egypt, útok
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 19. februára, 11:41

KÁHIRA 19. februára (WebNoviny.sk) – Odpálenie samovražedného bombového útočníka neďaleko známeho trhu Chán al-Chalílí v Káhire si vyžiadalo už troch mŕtvych policajtov po tom, ako zraneniam podľahol ďalší muž zákona. Pri explózii utrpeli zranenia aj dvaja policajti a žena.

Polícia sa ho snažila zatknúť

Ministerstvo vnútra uviedlo, že útočníkom bol 37-ročný Al-Hassan Abduláh, ktorý odpálil výbušniny po tom, ako sa ho policajti snažili zatknúť. Muža hľadali v súvislosti s bombovým útokom, ktorý sa stal minulý piatok neďaleko mešity v Gíze.

Zatiaľ nie je známe, či patril k nejakej militantnej skupine, keďže žiadna sa k incidentom neprihlásila. Vláda však z minulotýždňového prípadu, počas ktorého utrpeli zranenia traja ľudia, viní Moslimské bratstvo.

Výbuch rozbil okná budov

Najnovší incident sa stal v pondelok v noci v centrálnej časti mesta, v ktorej sú takéto prípady ojedinelé. Oblasť vyhľadávanú turistami následne uzavreli desiatky policajtov a vojakov.

Výbuch takisto rozbil okná na okolitých budovách. Polícia v neďalekom dome našla bombu a materiál potrebný na výrobu bomby. Celú budovu následne evakuovali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom