Logan Couture, San Jose Sharks, play-off NHL
1
Útočník "žralokov" Logan Couture prekonáva brankára St. Louis Blues Jordana Binningtona počas tretieho finále Západnej konferencie play-off NHL, v ktorom San Jose na ľade súpera zvíťazilo 5:4 po predĺžení. St. Louis, 15. máj 2019. Foto: SITA/AP.

SAN JOSE 16. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti San Jose zvíťazili na ľade St. Louis 5:4 po predĺžení a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy vo finále play-off Západnej konferencie NHL.

Hrdinom hostí bol švédsky obranca Erik Karlsson, ktorý rozhodol gólom v 66. min. Séria pokračuje v piatok 17. mája opäť v St. Louis.

Prihrávka rukou v podaní Meiera

Niekdajší líder Ottawy E. Karlsson čakal 17 zápasov, kým v play-off strelil gól a v stredu na ľade v St. Louis dosiahol hneď dva. Doteraz mal na konte 13 asistencií. Spolu so zápasmi základnej časti strelecky mlčal 32 zápasov od 29. decembra 2018.

Jeho rozhodujúci zásah v predĺžení sa však stal predmetom nevôle fanúšikov aj hráčov súpera, keďže mu predchádzala aj prihrávka rukou v podaní Tima Meiera na Gustava Nyquista.

U rozhodcov to však prešlo. „Poriadne som to nevidel. Myslel som si, že Gustav mi to prihral priamo z priestoru pred bránkou. Celkovo to bol poriadny boj, v ktorom sme dobre začali, ale neskôr ubrali nohu z plynu a dovolili súperovi dostať sa do zápasu,“ uviedol Erik Karlsson na oficiálnom webe NHL.

Zápas čislo „3“ ako na hojdačke

Stretnutie číslo „3“ medzi St Louis a San Jose bolo ako na hojdačke. Po prvej tretine viedli Sharks 2:0, ale v druhej časti strelili domáci Blues štyri góly, inkasovali iba jeden a otočili skóre na 4:3. Hostí udržal v zápase Logan Couture 14. gólom v play-off, ktorý padol 61 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

V predĺžení potom prišlo už spomenuté rozhodnutie v podaní E. Karlssona. Najproduktívnejším mužom zápasu bol veterán v službách San Jose Joe Thornton. Bezmála 40-ročný stredný útočník k dvom gólom pridal aj asistenciu. Dva góly okrem neho a Karlssona strelil aj krídelník St. Louis David Perron.

„Je náročné prehrať v predĺžení v play-off, ale aj kedykoľvek. Musíme sa odraziť a pohnúť zasa dopredu, aby sme boli pripravení na štvrtý zápas. Napriek tomu, že sme hrali dobre, nezvíťazili sme. A teraz s tým už nič nenarobíme,“ uviedol tréner St. Louis Craig Berube.

Play-off NHL – finále konferencií – tretí zápas

•  streda

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – San Jose 4:5 po predĺžení (0:2, 4:1, 0:1 – 0:1) – stav série 1:2
Góly: 22. Steen (Barbašev), 25. Tarasenko (B. Schenn, Parayko), 37. Perron (Parayko, Edmundson), 39. Perron (Maroon, Parayko) – 14. E. Karlsson, 17. Thornton (Vlasic, Labanc), 22. Thornton (Labanc, Dillon), 59. Couture (Pavelski, Thornton), 66. E. Karlsson (Nyquist, Meier)

Video: Chárov Boston je krok od finále NHL, tesne zvíťazil aj na ľade Hurricanes Video: San Jose si zahrá konferenčné finále NHL, v siedmom zápase tesne zdolalo Colorado

Kotlebovci: Ignorovať alebo spolupracovať? Foto: Autobus plný ľudí zišiel z cesty a havaroval, zasahovali aj leteckí záchranári (aktualizovaný) Prečo slovenské mestá ešte nie sú smart? (podcast) Video: Matovič odstúpil z eurovolieb a vyzval ľudí, aby dali hlas Pollákovi (aktualizované) Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o tisíce eur, policajti upozorňujú na ďalšie triky Vydierač obral obeť o 10-tisíc eur, muž si na vyplatenie peňazí vzal úver v banke Foto: Trnavčan vyhodil z balkóna na 8. poschodí mačku, vo väzení by mohol stráviť až päť rokov Peter Sagan si po pretekoch na Okolo Kalifornie polepšil v etapovom rebríčku UCI