Video: SaS je podľa Sulíka pripravená prevziať zodpovednosť, predstavili program pre štíhly štát

Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je podľa jej predsedu Richarda Sulíka najlepšie pripravenou stranou na prevzatie zodpovednosti za Slovensko. Ako povedal vo štvrtok na tlačovej besede, liberáli majú jasnú víziu, čo chcú so Slovenskom spraviť a majú tiež čestných a schopných ľudí.

SaS vo štvrtok predstavil program pre štíhly štát a efektívnu štátnu správu. Poslanec NR SR za SaS Jozef Rajtár povedal, že súčasný štát je neefektívny a neštíhly. Ilustroval to na príklade kolabujúcej finačnej správy, čo sa opakuje každý rok, ktorej spadol pri podávaní daňových priznaní elektronický systém.

„Videli sme premiéra a bývalého podpredsedu vlády pre digitalizáciu Petra Pellegriniho, ako na papieri prináša svoje vlastné daňové priznanie, keď štát mal byť kompletne zdigitalizovaný. Počuli sme jeho nástupcu Richarda Rašiho, ako sa pasuje so stránkou slovensko.sk, že sa mu nepodarilo cez ňu vybaviť nič,“ upozornil Rajtár.


Podľa Rajtára napríklad Národný systém dopravných informácií stál 14 miliónov eur a má 1 300 užívateľov, čo predstavuje ročné náklady približne 750 eur na jedného.

SaS preto podľa Rajtára chce reformu štíhly a dobre spravovaný štát. Jej súčasťou je dôsledné uplatnenie konceptu hodnota za peniaze, eGoverment a efektívne verejné obstarávanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef RajtárRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRSaS Sloboda a Solidarita