Video: Šatan s Ramsaym oznámili nomináciu Slovenska na Nemecký pohár (aktualizované)

Craig Ramsay, Miroslav Šatan
Zľava: Tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 22. októbra 12:10

BRATISLAVA 22. októbra (WebNoviny.sk) – V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na novembrový turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde figuruje kvarteto nováčikov.

V menoslove kouča Craiga Ramsayho sa nachádzajú bez štartu v národnom tíme brankár Andrej Košarišťan, obranca Martin Chovan a útočníci Samuel Buček s Róbertom Lantošim.

„Ciele do sezóny sú rovnaké ako v predchádzajúcom ročníku. Chceme, aby naši hokejisti hrali sebavedomo, že vedia hrať aj proti ťažkým tímom. Aby hrali tímovo a zároveň tvrdo, chceme individuálnu zručnosť hráčov s pukom aj bez neho. Chceme aj to, aby sa obrancovia pridávali do útoku,“ prezradil hlavný tréner Craig Ramsay.

Asistentom Ramsayho počas celej sezóny bude Róbert Petrovický, na pozícii druhého asistenta sa na každom z troch turnajov (november, december a február) vystrieda trojica odborníkov. V Krefelde ním bude Ján Pardavý.

Desiati hráči z Tipsport ligy

Generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan s koučom Ramsaym nominovali dovedna 25 hráčov – dvoch brankárov, deviatich obrancov a štrnástich útočníkov.

Nemecký pohár – program Slovenska

štvrtok 8. novembra: Slovensko – Švajčiarsko (15.30)
sobota 10. novembra: Rusko olympionici – Slovensko (17.00)
nedeľa 11. novembra: Nemecko – Slovensko (14.30)

Desiati hokejisti pôsobia v domácich tipsportligových kluboch, štyria v Slovane Bratislava v KHL, deviati v českej extralige, jeden vo Fínsku a jeden vo Švédsku.

Najskúsenejším hráčom bude obranca Michal Sersen, ktorý má na svojom konte 111 štartov v najcennejšom drese. V ofenzíve má najviac duelov v národnom tíme Milan Bartovič, ktorý hral v 88 reprezentačných zápasoch.

Záborský pozvánku neprijal

Generálny manažér tímu Miroslav Šatan ozrejmil, že kvarteto hokejistov Slovana na turnaji absolvuje len dva zápasy, v nedeľňajšom súboji proti domácim Nemcom by mali vynechať.

„Chceme vyskúšať spektrum hráčov, viacerí sa do tímu dostali prvýkrát alebo po dlhšom čase. Od každého, koho sme oslovili, sme mali pozitívne ohlasy,“ povedal Šatan.

Šatan oslovil aj útočníka Tomáša Záborského z fínskej Liigy, no ten pozvánku neprijal z dôvodu vyťaženosti na klubovej úrovni. Do národného tímu sa nedostali viacerí mladíci, ktorí majú šancu na štart na juniorských MS.

„Máme dohodu, že do konca roka ich nebudeme pozývať do seniorského tímu a budú k dispozícii Ernestovi Bokrošovi v dvadsiatke,“ informoval Šatan.

Slováci sa v Krefelde najskôr stretnú vo štvrtok 8. novembra o 15.30 h s výberom Švajčiarska. O dva dni neskôr o 17.00 h nastúpia proti ruskému olympijskému tímu a v nedeľu 11. novembra od 14.30 h si zmerajú sily s domácou reprezentáciou.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na medzinárodný turnaj o Nemecký pohár 2018 v Krefelde

Brankári: Jaroslav Janus (HC Litvínov/ČR), Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd.), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec/ČR), Mário Grman (HC Slovan Bratislava), Martin Chovan (HC 07 Detva), Tomáš Malec (HC Kometa Brno/ČR), Juraj Mikuš (HC Kometa Brno/ČR), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Milan Bartovič (HK Dukla Trenčín), Dávid Bondra (HK Poprad), Miloš Bubela (HC Dynamo Pardubice/ČR), Samuel Buček (HK Nitra), Lukáš Handlovský (HKM Zvolen), Michal Krištof (Kärpät Oulu/Fín.), Milan Kytnár (HKM Zvolen), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter (HC Slovan Bratislava), Matej Paulovič (Mountfield Hradec Králové/ČR), Radovan Puliš (HC 07 Detva), Matúš Sukeľ (HC Slovan Bratislava), Rastislav Špirko (HKM Zvolen), Radoslav Tybor (HC Vítkovice/ČR)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický, Ján Pardavý (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayDávid BondraJán LašákJán PardavýJaroslav JanusJuraj MikušMarek ĎalogaMartin GernátMatúš SukeľMichal KrištofMichal SersenMilan BartovičMilan KytnárMiloš BubelaMiroslav ŠatanPeter ČerešňákRadovan PulišRastislav ŠpirkoRóbert PetrovickýSamuel BučekTomáš Malec
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia