Andrej Sekera
Obranca Andrej Sekera nazbieral v tejto sezóne NHL 30 bodov - v drese Edmontontu strelil šesť gólov a na ďalších 24 prihral. Foto: The Canadian Press via AP

NEW YORK 7. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský obranca Andrej Sekera sa jednou asistenciou podieľal na víťazstve Edmontonu vo štvrtkovom zápase s Winnipegom pred začiatkom nadchádzajúcej sezóny hokejovej NHL.

Slovenský obranca v 6. min úvodnej tretiny vybojoval v strednom pásme puk, posunul ho Jordanovi Eberlemu, ten zadovkou našiel Connora McDavida a jednotka vlaňajšieho draftu prekonala svojho menovca v bránke Jets Connora Hellebuycka – 1:0. Bol to jeho prvý gól s kapitánskym céčkom na drese Oilers. V tretej tretine pridal najmladší líder kabíny v histórii NHL aj druhý presný zápas na 3:1 a Edmonton dotiahol zápas do víťazného konca – 5:2.

Sekera bol vo štvrtok jediný Slovák v akcii. Marko Daňo za Winnipeg nenastúpil, opory Bostonu na čele s kapitánom Zdenom Chárom oddychovali, Bruins zvíťazili v Columbuse 2:1 aj bez nich.

V Montreale sa hneď vo svojom prvom zápase za Canadiens uviedol gólom obranca Shea Weber, ktorý prišiel pred sezónou výmenou za P.K. Subbana z Nashvillu. V druhej tretine kanadského súboja s Torontom zvýšil už na 4:1. Canadiens zvíťazili napokon rozdielom triedy 6:1, domáceho brankára Careyho Pricea prekonala iba tohtoročná draftová jednotka Auston Matthews. Stredný útočník dosiahol prvý gól v príprave na svoju nováčikovskú sezónu strelou švihom z ľavého kruhu v presilovej hre.