Andrej Sekera
Slovenský hokejista Andrej Sekera (vpravo) sa postaral o jediný gól Caroliny. Foto: SITA/AP

NEW YORK 28. decembra (WEBNOVINY) – Z ôsmich slovenských hokejistov, ktorí sa po vianočnej prestávke predstavili v sobotňajšom bohatom trinásťzápasovom programe zámorskej NHL, sa gólovo presadil iba Andrej Sekera z Caroliny. Zdeno Chára z Bostonu, Marián Hossa z Chicaga a Marián Gáborík z Los Angeles asistovali.

Sekera sa postaral o jediný gól Caroliny, ktorá na ľade Tampy Bay prehrala 1:2. V 55. min dal svojmu mužstvu nádej na vyrovnanie, ale hostia už nedokázali prekonať Bena Bishopa. Sekera strelil druhý gól v sezóne, na ľade strávil vyše 24 minút.

Hartnell oslávil návrat dvoma gólmi

Chicago prerušilo trojzápasovú sériu výhier Colorada a na ľade Avalanche vyhralo 5:2, keď Patrick Kane dosiahol tri kanadské body (2+1). Marián Hossa štyrikrát počas necelých osemnástich minút na ľade ohrozil bránku domácich.

Marián Gáborík vyšiel strelecky naprázdno po piatich zápasoch, jednou asistenciou však prispel k výhre Los Angeles 3:1 v kalifornskom derby nad San Jose. Gáborík v posledných šiestich stretnutiach dosiahol desať bodov (7+3). Sharks prišli o sériu šiestich zápasov s minimálne bodom.

Scott Hartnell oslávil návrat do zostavy Columbusu po piatich dueloch dvoma gólmi, ktorými Blue Jackets nasmeroval k výhre 6:2 nad Bostonom. Zdeno Chára sa podieľal na jednom presnom zásahu Bostonu, na ľade strávil necelých 21 minút.

„Sme sklamaní. Je veľmi ťažké hľadať slová po tomto zápase. Hovorili sme o tom, že chceme vyhrávať a šplhať sa nahor v tabuľke. Toto však nebol zápas, ako sme si predstavovali,“ uviedol Zdeno Chára. O výhre Detroitu v Ottawe rozhodol v 48. sekunde predĺženia Gustav Nyquist. Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom nebodovali.

Halák chýbal v bránke Islanders

V bránke New Yorku Islanders chýbal pre zranenie Jaroslav Halák, z farmy povolaný Kevin Poulin mužstvo nedoviedol k výhre v Buffale. Islanders viedli po dvoch tretinách už 3:0, ale domáci Sabres sa napokon radovali po výhre 4:3 po predĺžení. Andrej Meszároš odohral za Buffalo vyše 24 minút, Ľubomír Višňovský na opačnej strane necelých dvadsať.

„Hráčom sme pred treťou tretinou v šatni hovorili, že nikdy neviete, čo sa môže stať. Mali len strieľať na bránku. Napokon to bola z našej strany skvelá dvadsaťminútovka,“ uviedol tréner Ted Nolan. Sabres len druhýkrát vo svojej histórii zmazali manko 0:3 v tretej tretine, prvýkrát sa im to podarilo 2. apríla 2003 proti Atlante.

New Jersey Devils s novým realizačným tímom prehrali na ľade New York Rangers 1:3. O domácom víťazstve rozhodol tretím hetrikom kariéry v NHL Derek Stepan – prvý gól dal v oslabení, druhý v presilovke a tretí do prázdnej bránky. V drese Rangers si v jednom zápase naposledy pripísal podobnú bilanciu ešte 3. decembra 2006 Brendan Shanahan.

„Postupne hrám lepšie a lepšie. Pomáha mi však, že sa darí aj tímu, potom to má jednotlivec jednoduchšie. Je dobré, že sme opäť vyhrali, čaká na nás mnoho náročných duelov a potrebujeme si udržať sebavedomie,“ vyhlásil Stepan.

New York Rangers

Capitals sa začalo v poslednom čase dariť

Rangers vyhrali ôsmykrát po sebe, čo sa im naposledy podarilo pred štyridsiatimi rokmi. Brankár Henrik Lundqvist sa stal deviatym brankárom v histórii ligy, ktorý v jednom tíme odchytal 600 zápasov. Brankár Washingtonu Braden Holtby dosiahol pri výhre 3:0 v Pittsburghu tretie čisté konto v sezóne a štrnáste v kariére.

Capitals sa začalo v poslednom čase dariť, z desiatich zápasov bodovali v deviatich a sedemkrát vyhrali. „Najmä v druhej tretine sme mali veľké množstvo šancí a mohli sme rozhodnúť. Rozhodujúce bolo, že sme nedali gól a súper v úvode tretej tretiny pridal druhý. Dostal sa do výhody a my sme ho už nedokázali obrať o body,“ uviedol kapitán Penguins Sidney Crosby.

Dallas vyhral na klziskách súperov štvrtý zápas v sérii, tentoraz uspel v St. Louis. „Bluesmani“ doma nebodovali prvýkrát od 8. novembra. Shane Doan z Arizony rozhodol kurióznym gólom o výhre Arizony 2:1 po samostatných nájazdoch nad Anaheimom. Brankára Frederika Andersena pri jeho samostatnom nájazde rozhodila jeho zlomená hokejka pri pokuse o strelu. „Zneškodnil som jeho čepeľ, nie puk,“ priznal Dán Andersen.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo – New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 47. Deslauriers (Stafford, Gorges), 51. Girgensons (Deslauriers, Gorges), 52. C. Stewart (Stafford, Kaleta), rozhodujúci sam. nájazd Ennis – 5. Leddy (Okposo, Bailey), 32. Tavares, 36. Tavares (Bailey, Okposo)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 24:07 min, 0+0, 1 strela, Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 19:52 min, 0+0, 1 strela

Columbus – Boston 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

Góly: 9. Hartnell (Connauton), 21. Hartnell (Wisniewski, Connauton), 27. Connauton (Calvert, Dubinsky), 30. Foligno (J. Johnson, Johansen), 40. Calvert, 48. Morin (J. Johnson, Dubinsky) – 9. P. Bergeron (R. Smith, CHÁRA), 37. Cunningham (G. Campbell, Paille)

Zdeno Chára (Boston) odohral 20:46 min, 0+1, 1 strela, -1, 2 tr. minúty

Minnesota – Winnipeg 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 17. Mikael Granlund (Pominville), 51. Pominville (Bickel, Mikael Granlund), 53. Vanek (Spurgeon, Scandella) – 28. B. Little (Ladd, Clitsome), 42. Lowry (E. Kane, Halischuk), 53. Wheeler (E. Kane, Byfuglien), 63. Ladd (B. Little)

New York Rangers – New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Stepan, 28. Stepan (St. Louis, D. Boyle), 60. Stepan (Hagelin, St. Louis) – 31. Bernier (Gelinas, T. Ruutu)

Ottawa – Detroit 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 14. Hoffman (Borowiecki, Ryan), 34. C. MacArthur – 20. Abdelkader (Zetterberg, N. Kronwall), 44. Zetterberg (N. Kronwall, Daciuk), 65. Nyquist

Tomáš Tatar odohral 14:46 min, 0+0, 2 strely, 4 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:02 min, 0+0, 2 strely.

Tampa Bay – Carolina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Kučerov (Palát), 45. Killorn (Callahan, V. Filppula) – 55. SEKERA (E. Staal, Gerbe)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:04 min, 1+0, 1 strela, +1

Pittsburgh – Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 18. Fehr (Beagle, Laich), 46. Johansson (J. Kuznecov, Orpik), 51. Fehr (J. Ward, Carlson)

Arizona – Anaheim 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 11. Z. Michálek (M. Erat, Gagner), rozhodujúci sam. nájazd Doan – 10. R. Bourque (Getzlaf, Smith-Pelly)

Nashville – Philadelphia 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 10. F. Forsberg (Josi, S. Weber), 34. Fisher (F. Forsberg, Ribeiro), 35. C. Wilson (S. Jones, Josi), 57. C. Wilson (M. Fisher) – 27. Giroux (Coburn, N. Schultz)

St. Louis – Dallas 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Pietrangelo (P. Stastny, Jaškin), 17. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 46. Backes (Bouwmeester, Oshie) – 3. Moen (Horcoff, Jamie Benn), 15. Garbutt, 28. Daley (Seguin, Lehtonen), 40. Demers (E. Cole, Sceviour)

Colorado – Chicago 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 7. MacKinnon (Talbot), 9. E. Johnson (R. O´Reilly, Briere) – 8. Saad (Toews), 17. P. Kane (Keith, Versteeg), 34. Seabrook (Rundblad, MARIÁN HOSSA), 49. Sharp (Toews, P. Kane), 60. P. Kane (B. Smith)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:52 min, 0+1, 4 strely, +1

Calgary – Edmonton 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Colborne (Byron, Glencross), 9. Gaudreau, 9. Gaudreau (Hudler, Brodie), 51. Glencross (Stajan, Giordano) – 45. Nugent-Hopkins (J. Schultz, Ference)

Los Angeles – San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Toffoli (McBain, T. Lewis), 31. Kopitar (GÁBORÍK, J. Carter), 44. Muzzin (Doughty, Kopitar) – 3. Pavelski (J. Thornton)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:34 min, 0+1, 3 strely

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraBrendan ShanahanHenrik LundqvistJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMikael GranlundPatrick KaneSidney CrosbyTomáš JurčoTomáš TatarZdeno Chára