4. apríla 2015 Tenis od Webnoviny.skSITA Diskusia()

MIAMI 4. apríla (WEBNOVINY) – Víťazkou dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open v americkom Miami na Floride sa stala Američanka Serena Williamsová.

Svetová jednotka a najvyššie nasadená hráčka zdolala v sobotňajšom finále dvanástku žrebu Španielku Carlu Suárezovú-Navarrovú za 56 minút hladko 6:2, 6:0. Víťazka zahrala sedem es, využila päť z deviatich brejkových príležitostí, pričom svoje podanie nepustila ani raz. Od stavu 2:2 v prvom sete 33-ročná Američanka absolútne dominovala a šnúrou 10 gemov ovládla finále.

Serena v Miami zavŕšila hetrik

Serena si v desiatom miamskom finále pripísala ôsmy titul. Prvýkrát sa v domácej lokalite Key Biscayne na Floride tešila už v roku 2002, ešte o tri roky skôr prvýkrát neuspela vo finále. Teraz dovŕšila víťazný hetrik z rokov 2013, 2014 a 2015. Druhou historicky najúspešnejšou ženou v Miami je nemecká legenda Steffi Grafová s piatimi prvenstvami.

Serena Williamsová získala 66. turnajový titul v kariére a druhý v tomto roku po Australian Open. Kariérny pomer víťazných a prehraných zápasov na hlavnom ženskom okruhu si zlepšila na 702:120. V Miami natiahla šnúru víťazných zápasov na 18. Celková bilancia jej zápasov v tomto floridskom letovisku je 73 – 7.

Suárezová-Navarrová mieri do Top 10

Dvadsaťšesťročná Španielka Suárezová-Navarrová sa nestala ôsmou ženou, ktorá na tom istom turnaji zdolala obe sestry Williamsové. Vo štvrťfinále si poradila so staršou Venus, ktorú vo finále „pomstila“ mladšia Serena.

Suárezová-Navarrová sa napriek finálovej prehre posunie v pondelok prvýkrát v kariére do elitnej desiatky singlového rebríčka WTA. Doteraz jej patrilo 12. miesto.

Dvojhra – finále:

Serena Williamsová (USA-1) – Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-12) 6:2, 6:0 za 56 minút

Djokovič sa zastal Sereny a skritizoval rozhodcu Ramosa za jeho zásah do finále US Open Video: Serena dostala mastnú pokutu za svoj výbuch zlosti vo finále US Open