Ivan Nalimov
Gólman Admiralu Vladivostok Ivan Nalimov. Foto: facebook.com/hcadmiral

VLADIVOSTOK 28. februára (WebNoviny.sk) – Sibir Novosibirsk sa zatiaľ neteší z postupu do semifinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Tím slovenského obrancu Andreja Meszároša prehral v nedeľňajšom štvrtom dueli štvrťfinálovej série na ľade Admiralu Vladivostok 0:2. Meszároš odohral v obrane Sibiru 19:50 min a dvakrát vystrelil na domácu bránku. On rovnako ako nikto z jeho spoluhráčov sieť nerozvlnili. Stav série je 1:3 z pohľadu Vladivostoku. Piaty zápas je na programe v utorok 1. marca v Novosibirsku.

Hráči Jekaterinburgu zdolali v nedeľu Magnitogorsk na vlastnom ľade 3:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Hrdinom stretnutia sa stal Alexej Vasilevskij, ktorý sa blysol dvoma presnými zásahmi. Piaty zápas je na programe v utorok 1. marca v Magnitogorsku.

Kazaň nezvládla domáci duel s Ufou, keď „bohatierom“ podľahla 1:4 a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehráva už 1:3.

Prvým postupujúcim do semifinále Východnej konferencie KHL sa stali hokejisti Omska, ktorí zdolali hráčov Nižnekamska na ich ľade 3:2 po trojnásobnom predĺžení. O postupe hostí rozhodol v 103. min Paršin.

Výsledky nedeľňajších zápasov štvrťfinále Východnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (hrá sa na štyri víťazstvá):
Admiral Vladivostok – Sibir Novosibirsk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) – stav série: 1:3

Góly: 26. K. Makarov, 60. Durin

Andrej Meszároš (Novosibirsk) odohral 19:50 min, 2 strely, 1 mínusový bod

Avtomobilist Jekaterinburg – Metallurg Magnitogors 3:1 (0:0, 3:1, 0:0) – stav série 2:2

Góly: 26. a 37. Vasilevskij, 30. Garajev – 23. A. Siomin

Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) – stav série 1:3

Góly: 41. Jarullin – 2. Omark, 11. Soin, 40. Engqvist, 60. Lazarev

Marek Ďaloga (Kazaň) odohral 14:59 min, 1 strela, 1 mínusový bod

Neftechimik Nižnekamsk – Avangard Omsk 2:3 po trojnásobnom predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:0, 0:1) – konečný stav série 0:4

Omsk postúpil do 2. kola play-off

Góly: 3. Sergejev, 17. J. Grigorenko – 35. Alexandrov, 47. Perežogin, 103. Paršin