Marcel Hossa
Marcel Hossa Foto: facebook.com/dinamoriga

MOSKVA 26. novembra (WEBNOVINY) – K víťazstvu Dinama Riga 2:1 na ľade Jugry Chanty-Mansijsk v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prispel jednou gólovou asistenciou Marcel Hossa.

Slovenský reprezentačný útočník v 7. min prihral Kyleovi Wilsonovi na otvárací gól stretnutia, ktoré Rižania napokon získali na svoju stranu v predĺžení.

Hráči Slovana Bratislava prehrali na ľade kazašského tímu Barys Astana 1:6. Skóre duelu otvoril hosťujúci Miklík, no domáci hokejisti prekonali gólmana Kopřivu dvakrát v prvej, druhej a tretej tretine.

„Sibírsky Chára“ Kristián Kudroč zo Sibiru Novosibirsk svojím druhým gólom v priebehu troch dní otvoril skóre stretnutia v Nižnom Novgorode, no domáce Torpedo odpovedalo tromi presnými zásahmi a doviedlo zápas do víťazného konca (3:1). Slovenský obranca predtým skóroval aj v nedeľu, jeho tím však vtedy podľahol Viťazu Podoľsk 3:4 po sam. nájazdoch.

Slovenský tréner Ľubomír Pokovič bol úspešný aj vo svojom druhom zápase na poste hlavného trénera Dinama Minsk v KHL, tentoraz jeho zverenci zdolali Nižnekamsk 4:3.

Výsledky utorkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk – Lev Praha 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 23. Kuľaš, 52. Kurianov – 13. Zackrisson, 16. Jaakola, rozhodujúci sam. nájazd Ullström

Torpedo Nižnij Novgorod – Sibir Novosibirsk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. a 34. Paršin, 43. Galuzin – 11. KUDROČ

Jugra Chanty-Mansijsk – Dinamo Riga 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 15. Savinainen – 7. Wilson (Marcel HOSSA), 63. Szczechura

Barys Astana – Slovan Bratislava 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Góly: 8. Rudenko (Starčenko), 15. Upper (Litvinenko), 27. Lundin (Blochin, Romanov), 34. Boyd (Dawes, Bochenski), 54. Dawes (Bochenski, Lundin), 57. Dawes (Bochenski) – 7. Miklík (Sersen)

Ak Bars Kazaň – Amur Chabarovsk 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 38. Tereščenko – 49. Kriukov, 54. Šiškanov

Avtomobilist Jekaterinburg – CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 28. I. Grigorenko, 55. Morozov

Viťaz Podoľsk – Admiral Vladivostok 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 42. Afinogenov – 13. Drugov, 17. Jugarov, 60. Bergfors

Dinamo Moskva – Metallurg Novokuzneck 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 7. Sopin, 33. Kokarev, 58. Rjazancev – 11. S. Jemelin, 19. Kosourov, 35. Kuklev, 44. Galimov

Spartak Moskva – Traktor Čeľabinsk 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 2. Volkov, 33. Nikulin, 60. Toluzakov – 6. Andrej Popov, 37. Bulis, 40. J. Kuznecov, 45. Glinkin, 50. Kokujov

Dinamo Minsk – Neftechimik Nižnekamsk 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 25. a 59. Materuchin, 13. Platt, 32. Kalužnij – 5. a 57. Milovzorov, 12. Rybin

Donbas Doneck – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 11. Piganovič, 18. Jakuceňja, 51. Laine (Podhradský) – 30. Moziakin, 34. Chabarov

Medveščak Záhreb – Salavat Julajev Ufa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly: 16. D. Makarov