MFK Skalica - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Sprava: Michal Gašparík z MFK Skalica a Noe Achille Kwin Amban z FC DAC 1904 Dunajská Streda v zápase 10. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016. Skalica, 22. september 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 22. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti MFK Skalica nepoznajú chuť ligového víťazstva už osem zápasov a nerátajúc „azyl“ v Senici (víťazstvo v 2. kole nad Michalovcami 1:0, pozn.), v domácom prostredí ešte nebodovali naplno.

Skalica zachraňovala bod

„Záhoráci“ v utorkovom dueli 10. kola najvyššej slovenskej súťaže hrali nerozhodne s Dunajskou Stredou 2:2. Obidva góly FC DAC 1904 strelil Erik Pačinda, ktorý piatym a šiestym presným zásahom v tomto ročníku otočil nepriaznivý stav.

Remízu pre domácich, ktorí viedli už od 4. minúty zásluhou skúseného útočníka Ivana Lietavu, zachránil v 81. minúte striedajúci Ľubomír Ulrich. Hlavný arbiter Ladislav Prešinský ukázal v stretnutí až sedem žltých kariet.

Obrazom: Vo Fortuna lige sa hralo 10. kolo

Za ViOn triafali legionári

Futbalisti Zlatých Moraviec zdolali FK Senica 3:0. O góly FC ViOn sa postarali tradične legionári: v 5. minúte načal „Záhorákov“ brazílsky stopér Jhonnes Marques de Souza, po polhodine hry sa presadil Kamerunčan Léandre Gael Tawamba Kana a definitívu stanovil v nadstavenom čase druhého polčasu striedajúci Slovinec Alen Ploj, ktorý bol na trávniku iba tri minúty.

Nový tréner Senice Juraj Sabol po dvoch víťazstvách na lavičke odchádzal premiérovo zo stretnutia bez bodového zisku.

Myjava neprehrala už šesť zápasov

Futbalisti Myjavy si predĺžili sériu bez prehry už na poltucet ligových duelov. Zverenci trénera Norberta Hrnčára zvíťazili nad hráčmi MFK Ružomberok 2:1 a prerušili klubu spod Čebraťa tiež úspešnú päťzápasovú „bodonosnú“ šnúru.

Myjavčania rozhodli o triumfe dvoma gólmi v priebehu piatich minút: presne trafili kapitán Štefan Pekár a ďalší ofenzívny hráč Peter Sládek. Za hostí už len skorigoval slovenský reprezentant Martin Jakubko. Nový kouč Ružomberka Ladislav Pecko odchádzal prvýkrát smutný, predtým zaznamenal na lavičke MFK dve víťazstvá.

Myjava sa v neúplnej tabuľke Fortuna ligy dostala už na druhé miesto s 20 bodmi, na lídra z Trenčína majú „kopaničiari“ trojbodové manko, úradujúci majster AS však má k dobru stredajší domáci súboj proti Žiline.

Podbrezová ťahá čiernu sériu

Ani nový tréner futbalistov Podbrezovej Marek Fabuľa, ktorý nahradil doterajšieho kouča Zdenka Frťalu, zatiaľ nezastavil veľmi nelichotivú bilanciu mužstva v sezóne 2015/2016. „Železiari“ podľahli hráčom Spartaka Trnava 0:2, zaznamenali už šiestu prehru v rade a ôsmy duel bez víťazstva.

Naposledy a dosiaľ jediný raz v tomto ročníku sa futbalisti ŽP Šport tešili z plného bodového zisku 1. augusta proti nováčikovi z Michaloviec (6:2).

V drese Trnavy sa v utorkovom stretnutí na Horehroní gólovo presadili v 7. minúte Ivan Schranz a v 77. minúte Tomáš Majtán. Kormidelník „andelov“ Ivan Hucko sa po nedávnom príchode a dvoch prehrách tešil z prvého ligového víťazstva na trnavskej lavičke.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 10. kolo – utorok:

MFK Skalica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:2 (1:1)

Góly: 4. Lietava, 81. Ľ. Ulrich – 14. a 54. Pačinda, ŽK: 30. Lietava, 85. R. Konečný, 88. Ciprys – 39. G. Straka, 41. Kwin, 71. Sarr, 90.+ Štepanovský, rozhodovali: Prešinský – E. Weiss, Jenčura, 1639 divákov

Skalica: A. Fišan – Kurák, Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys – Bariš, Marek Hlinka – P. Vaško (76. Jakubek), Šebesta (58. Ľ. Ulrich), Michal Gašparík (56. P. Mazan) – Lietava

Dunajská Streda: Tujvel – Štepanovský, Ľ. Michalík, Kwin, Davis – M. Ljubičič, G. Straka (82. V. Horváth) – Pambou, Sarr (77. Polievka), Pačinda – Szarka

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:0 (2:0)

Góly: 5. Jhonnes Marques de Souza, 30. Tawamba Kana, 90.+ Ploj, ŽK: 20. M. Perišič, 85. Tipurič – 32. Hušek, 85. Hladík, rozhodovali: M. Špaček – Bóllo, J. Lieskovský

Zlaté Moravce: Ranilovič – Pintér, Jhonnes Marques de Souza, Tipurič, Majkič – Burič – Orávik, Školnik (76. Krznarič), Glavaš (87. Ploj), M. Perišič (84. Cebara) – Tawamba Kana

Senica: M. Junas – Ventúra (81. Hladík), P. Pavlík, Pillár, Čunta – Hušek – J. Dolný, Hromada, M. Klec, P. Varga (56. S. Mráz) – Kalabiška

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 17. Š. Pekár, 21. Sládek – 34. Jakubko, ŽK: 54. Faško (Ružomberok), rozhodovali: M. Smolák – Žákech, M. Borsányi, 1642 divákov

Myjava: Matúš Hruška – Beňo, Banovič, Marček, Ľ. Kolár – T. Kóňa – E. Daniel (84. Slančík), Bílovský, Š. Pekár, Piroska (69. Škutka) – Sládek (74. D. Duga)

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, A. Rosa, L. Lupták – Martin Nagy (50. D. Kružliak) – Zošák, Faško (57. Lačný), Ďubek, A. Lovás (81. M. Boszorád) – Jakubko

ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2 (0:1)

Góly:7. Schranz, 77. Majtán, ŽK: 87. Gál-Andrezly, 90.+ Melunovič – 38. Halilovič, 61. Majtán, 69. Janečka, 87. Schranz, rozhodovali: Chmura – Ádám, Súkeníková, 1750 divákov

Podbrezová: J. Baláž – Migaľa (46. Andrič), Kupčík, P. Vajda, Frizoni – M. Kochan – J. Pančík (67. Žilák), Gál-Andrezly, Podio, Sabler (75. Melunovič) – Vaščák

Trnava: Kamenár – Janečka, Miloš Nikolič, Godál, Čonka – Baéz, J. Casado – Schranz (88. Vojtuš), Halilovič (84. Niaré Benogo), Mikovič – Majtán (78. Harba)