Malta - Škótsko
Brankár Malty Andrew Hogg (vľavo) a Škót Robert Snodgrass počas zápasu kvalifikácie MS 2018. Ta' Qali, 4. september 2016. Foto: SITA/AP

VILNIUS/TA‘ QALI 4. septembra (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti Litvy vstúpili nerozhodným výsledkom do európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska, v nedeľňajšom zápase „slovenskej“ F-skupiny vo Vilniuse remizovali 2:2 so Slovincami.

Litovčanov priblížili k triumfu dva presné zásahy z úvodného polčasu, po polhodine hry skórovali Fiodor Černych a Vykintas Slivka. Slovincom sa podarilo skorigovať skóre v 77. min gólom Reneho Krhina, v nadstavenom čase dosiahol vyrovnanie Boštjan Cesar.

Slovinci budú 8. októbra v Ľubľane najbližšími protivníkmi Slovákov, ktorí v nedeľu na úvod kvalifikačných bojov v Trnave podľahli Angličanom 0:1.

Futbalisti Škótska vstúpili úspešne do kvalifikácie, v ďalšom zápase F-skupiny na Malte zvíťazili 5:1 nad domácou reprezentáciou. Po prvom polčase bolo na Národnom štadióne v Ta‘ Qali skóre nerozhodné (1:1), hrdinom bol napokon autor hetriku Robert Snodgrass.

Po nedeľňajších úvodných zápasoch F-skupiny je Škótsko jej lídrom s tromi bodmi a výrazne priaznivým skóre. Druhé Anglicko má tiež tri body za víťazstvo nad Slovenskom, ktoré je priebežne na piatej pozícii.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 do Ruska:

F-skupina:

TRNAVA

Slovensko – Anglicko 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Lallana, ČK: 57. Škrtel (Slovensko)

VILNIUS

Litva – Slovinsko 2:2 (2:0)

Góly: 32. Černych, 34. Slivka – 77. Krhin, 90.+ Cesar

TA‘ QALI

Malta – Škótsko 1:5 (1:1)

Góly: 14. Effiong – 10., 61. a 84. Snodgrass (druhý z pok. kopu), 53. C. Martin, 78. S. Fletcher, ČK: 59. Caruana, 90.+ Gambin (obaja Malta)