Italy Soccer Serie A
Futbalisti Interu Miláno remizovali s Laziom Rím 0:0. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 30. decembra, 23:37

RÍM 30. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Interu Miláno doma remizovali s hráčmi Lazia Rím 0:0 v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej talianskej súťaže. Slovenský reprezentant Milan Škriniar v drese domácich si pripísal plnú minutáž, do štatistík sa však nezapísal.

„Nerazzurri“ v boji o ligový titul strácajú dych, v ostatných štyroch dueloch získali iba dva body a za vedúcim Neapolom zaostávajú už o sedem bodov.

Benevento dosiahlo svoje premiérové víťazstvo v Serii A, keď doma zdolalo hráčov Chieva Verona 1:0. Historický víťazný gól strelil v 64. min Massimo Coda. Benevento čakalo na triumf 18 zápasov, čím utvorilo negatívny rekord v rámci elitných európskych súťaží.

Fiorentina v domácom prostredí remizovala s AC Miláno 1:1. Skóre stretnutia otvoril v druhom polčase Giovanni Simeone, hostia odpovedali už o tri minúty gólom Hakana Calhanogla. Milánčania nezvíťazili tretíkrát po sebe, „fialky“ natiahli šnúru bez prehry na sedem duelov.

Futbalisti Juventusu Turín vo večernom dueli triumfovali vo Verone nad miestnym Hellasom 3:1. Dva góly „starej dámy“ strelil Paulo Dybala, jeden presný zásah pridal Blaise Matuidi. Za Hellas Verona skóroval niekdajší obranca Juventusu Martín Cáceres. Úradujúci šampión je po víťazstve aktuálne na druhom mieste Serie A, o jeden bod za Neapolom.

Atalanta – Cagliari 1:2 (0:2)
Góly: 90.+ A. Gómez – 6. Pavoletti, 23. Padoin, ČK: 90.+ Mianague (Cagliari) po druhej ŽK

Benevento – Chievo Verona 1:0 (0:0)
Gól: 64. Coda

Bologna – Udinese Calcio 1:2 (1:1)
Góly: 27. Danilo (vlastný) – 37. Widmer, 48. Lasagna

Sampdoria Janov – SPAL Ferrara 2:0 (0:0)
Góly: 90.+ a 90.+ Quagliarella (prvý z pok. kopu)

FC Turín – FC Janov 0:0

Inter Miláno – Lazio Rím 0:0
Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celý zápas.

Hellas Verona – Juventus Turín 1:3 (0:1)