Milan Škriniar
Slovenský obranca v drese Interu Miláno Milan Škriniar. Foto: archívne, SITA/AP

RÍM 1. februára (WebNoviny.sk) – Kvarteto semifinalistov Talianskeho pohára 2018/2019 skompletizovali futbalisti Lazia Rím, ktorí vo štvrtkovom dueli štvrťfinálovej fázy triumfovali na ihrisku Interu Miláno až po strelách zo značky pokutového kopu.

Po bezgólovom riadnom hracom čase nasledovalo predĺženie, v ktorom sa hostia z „večného mesta“ ujali vedenia v 108. min po zásahu Cira Immobileho.

V nadstavení druhej časti predĺženia Inter vyrovnal po jedenástkovom zásahu Argentínčana Maura Icardiho. V rozstrele však preukázali pevnejšie nervy Rimania, triumfovali v ňom 4:3.

Slovenský obranca Interu Milan Škriniar odohral celé stretnutie. Okrem Lazia sa v semifinále Coppa Italia predstaví aj AC Miláno, AC Fiorentina a Atalanta Bergamo.

Coppa ltalia – štvrťfinále

• štvrtok

Inter Miláno – Lazio Rím 1:1 po predĺžení (0:0, 0:0), 3:4 na strely zo značky pok. kopu – do semifinále postúpilo Lazio Rím
Góly: 120.+ Icardi (z pok. kopu) – 108. Immobile