Serie A
Hráč AC Miáno Alessio Romagnoli, vpravo, a hráč Interu Miláno Matias Vecino počas zápasu Serie A. Miláno, 17. marec 2019. Foto: SITA/AP

RÍM 17. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Inter Miláno zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej talianskej súťaže nad svojim mestským rivalom AC výsledkom 3:2. „Nerazzurri“ sa dostali do vedenia už po 152 sekundách hry, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Matías Vecino.

Po zmene strán zvýšil náskok hostí peknou hlavičkou k ľavej žrdi stopér Stefan de Vrij. V 57. min odpovedal rovnakou mincou Tiemoué Bakayoko, ale o desať minút neskôr prinavrátil Interu dvojgólové vedenie premenenou penaltou Lautaro Martínez.

AC Miláno následne už len dokázalo skorigovať skóre zásluhou gólu Matea Musachia. Inter, v ktorého zostave odohral celé stretnutie slovenský obranca Milan Škriniar, vyhral šestnásty zápas v sezóne a v tabuľke sa vyšvihol na tretiu priečku.

Juventus Turín s prvou prehrou v sezóne

V úvode nedeľňajšieho programu nemilo prekvapil svojich fanúšikov Juventus Turín, ktorý prehral na ihrisku FC Janov 0:2. Zaknihoval tak vôbec prvú prehru v sezóne.

Bianconeri“ po utorňajšom víťazstve proti Atléticu Madrid v Lige majstrov nastúpili v oslabenej zostave, keď na súpiske chýbal Cristiano Ronaldo.

Domáci sa chopili šance, úradujúcemu majstrovi nedovolili vystreliť na bránku a v druhom polčase gólmi Stefana Sturara a Gorana Pandeva rozhodli o zisku troch bodov.

„Partenopei“ pokorili hranicu 60 získaných bodov

Zaváhanie Juventusu využili hráči Neapolu, ktorí zdolali Udinese 4:2. Stretnutie malo až šesticu strelcov, keď v úvodnej časti hry na zásahy Amina Younesa a Josého Callejóna hostia odpovedali gólmi z kopačiek Kevina Lasagnu a Seka Fofanu.

Po zmene strán sa presadili už iba domáci, skórovali poľský útočník Arkadiusz Milik a Belgičan Dries Mertens. „Partenopei“ tak pokorili hranicu 60 získaných bodov, ale na lídra tabuľky ich stále strácajú až pätnásť.

Slovenský futbalový stredopoliar Juraj Kucka odohral celý duel v drese Parmy na trávniku Lazia Rím pri výhre domácich 4:1. Hráči z „večného mesta“ o svojom triumfe rozhodli štyrmi gólmi v prvom polčase, keď sa presadili Adam Marušič, Senad Lulič a dvakrát Luis Alberto. Po zmene strán výsledok už len skorigoval hosťujúci Mattia Sprocati.

Serie A – 28. kolo

FC Janov – Juventus Turín 2:0 (0:0)
Góly: 72. Sturaro, 81. G. Pandev

Atalanta Bergamo – Chievo Verona 1:1 (0:1)
Góly: 55. Iličič – 32. Meggiorini

Empoli – Frosinone 2:1 (2:0)
Góly: 20. Caputo (z pok. kopu), 38. Pajač – 70. Valzania

Lazio Rím – Parma 4:1 (4:0)
Góly: 26. a 38. Luis Alberto (prvý z pok. kopu), 22. Marušič, 44. Lulič – 77. Sprocati
Juraj Kucka (Parma) odohral celý duel

Neapol – Udinese Calcio 4:2 (2:2)
Góly: 17. Younes, 26. Callejón, 57. Milik, 70. Mertens – 30. Lasagna, 36. Fofana

AC Miláno – Inter Miláno 2:3 (0:1)
Góly: 57. Bakayoko, 71. Musacchio – 3. Vecino, 51. de Vrij, 67. L. Martínez (z pok. kopu)