Arsenal

LONDÝN 31. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v 4. kole Anglického ligového pohára na ihrisku Readingu „divokým“ výsledkom 7:5 po predĺžení.

Zverenci trénera Arséna Wengera prehrávali po prvom polčase 1:4 a vyrovnať na 4:4 sa im podarilo vďaka presnému zásahu Thea Walcotta v piatej minúte nadstaveného času druhého polčasu.

Arsenal v 88. min prehrával 2:4, potom sa však strelecky presadil Laurent Koscielny a Theo Walcott v infarktovom závere zariadil predĺženie. V ňom najprv v 103. min skóroval Marouane Chamakh, o 13 minút neskôr však na 5:5 vyrovnal Pavel Pogrebňak.

V záverečnej minúte predĺženia sa presadil tretíkrát v dueli Theo Walcott a o dve minúty neskôr pridal svoj druhý presný zásah Chamakh. Keďže sa v tejto fáze Anglického ligového pohára hrá na jeden zápas, Arsenal postúpil do ďalších bojov.

„Vyhli sme sa katastrofe a napokon sme z toho vzišli so vztýčenou hlavou,“ tešil sa po stretnutí kouč Arsenalu Wenger. „V druhom polčase sme len mohli dúfať v obrat, ale od základu sme zmenili systém hry. Vážim si našich fanúšikov, pretože aj za stavu 0:4 stáli za nami. Som rád, že sme sa im odvďačili v druhom polčase. Keď sme vyrovnali na 4:4, veril som, že zvíťazíme, pretože Reading obetoval veľa a jeho hráči boli v kríze. V predĺžení sme hrali uvoľnene,“ dodal francúzsky tréner Arsenalu.

Kormidelník Readingu Brian McDermott sa domnieva, že Arsenalu k úspechu najviac pomohol prvý gól hostí, ktorý Walcott zaznamenal v samom závere prvého dejstva a znížil ním na rozdiel troch gólov. „Nebol som po skončení prvej polovice stretnutia nadšený, pretože sme dominovali a nechali sme si streliť zbytočný gól. Takým kvalitným hráčom nemôžete dať pred prestávkou takýto impulz,“ povedal McDermott a doplnil: „V druhom polčase sme prakticky nehrali. Bol to ‚kamikadze futbal‘, a to dokonca aj za stavu 5:5 v predĺžení.“

Okrem „The Gunners“ si postup zo 4. kola Anglického ligového pohára zabezpečili ďalšie štyri mužstvá. V drese Wiganu Athletic sa v 119. min predĺženia dostal na ihrisko aj slovenský reprezentant do 21 rokov Filip Oršula, z postupu sa však tešili hráči hosťujúceho Bradfordu, ktorí v jedenástkovom rozstrele uspeli v pomere 4:2.

Výsledky utorňajších stretnutí 4. kola Anglického ligového pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Leeds – Southampton 3:0, postúpil Leeds

Original Video– More videos at TinyPic

AFC Sunderland – Middlesbrough 0:1, postúpil Middlesbrough

Swindon – Aston Villa 2:3, postúpila Aston Villa

Reading – Arsenal Londýn 5:7 po predĺžení (4:4), postúpil Arsenal Londýn

Reading 5-7 Arsenal (Highlight League Cup 2012 -… by f100003621573062

Wigan Athletic – Bradford 0:0 (0:0), 2:4 na strely zo značky pok. kopu, postúpil Bradford, Filip Oršula (Wigan) hral od 119. min