Pierre-Emerick Aubameyang, Eric Bailly
Kanonier londýnskeho Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang v súboji s obrancom Ericom Baillym z Manchestru United počas zápasu 15. kola Premier League, v ktorom sa zrodila remíza 2:2. Londýn, 5. december 2018. Foto: SITA/AP.

MANCHESTER 6. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Manchestru United remizovali v stredajšom zápase anglickej najvyššej súťaže s londýnskym Arsenalom 2:2 a štvrtýkrát za sebou nedokázali naplno bodovať v Premier League. Zverenci portugalského kouča Josého Mourinha vdvakrát prehrávali a bod im zabezpečil v 69. minúte Jesse Lingard.

„Stále robíme chyby a vždy za nich zaplatíme. Zápas s Arsenalom nebol výnimkou, ale hráčom patrí uznanie, pretože tvrdo bojovali,“ cituje lodivoda „červených diablov“ web BBC.com.

Remíza nepomohla ani jednému tímu

Manchester na domácom trávniku prehrával od 26. min po presnom zásahu Shkodrana Mustafiho, ale už o štyri minúty neskôr vyrovnal Anthony Martial. Podobný scenár sa opakoval aj v druhom dejstve. Londýnčania sa ujali vedenia v 68. min po vlastnom góle Marcusa Roja, no vzápätí kontroval Lingard.

Po skončení duelu nemohol byť úplne spokojný ani jeden z trénerov, pretože remíza nikomu nepomohla. Hráči United neuspeli vo štvrtom ligovom zápase za sebou a momentálne figurujú v tabuľke Premier League až na ôsmej priečke s 23 bodmi, pričom pred nimi sú aj futbalisti Bournemouthu alebo Evertonu.

ManUtd stráca 10 bodov na prvé miesto

Manchester stráca na piate miesto zaručujúce účasť v skupinovej fáze Európskej ligy už osem bodov. Práve na tejto pozícii sa nachádza Arsenal, ktorý neprehral dvadsať zápasov v sérii v rámci všetkých súťaží.

Jeho odstup od prvého Manchestru City sa však zvýšil na desať bodov. Ešte jedno porovnanie: tabuľkový rozdiel medzi oboma klubmi z Manchestru je po 15. kole už 18-bodový.

„Myslím si, že sme kontrovali hru, v druhom polčase to bolo lepšie ako v prvom. Mohli sme zvíťaziť, ale domáci dvakrát rýchlo odpovedali na naše góly,“ zhodnotil tréner „kanonierov“ Unai Emery.

Stredajší duel na Old Trafford priniesol pár štatistických zaujímavostí. Pred očami boxera Tysona Furyho sa Manchester United a Arsenal prvýkrát od roku 1986 stretli bez toho, aby na lavičke jedného z mužstiev stál Alex Ferguson alebo Arséne Wenger. Ani zmena hlavného kouča však londýnskemu tímu nepomohla prerušiť nepriaznivú bilanciu v „divadle snov“. Arsenal čaká na ligový triumf na trávniku United od roku 2006.