Norfolk

TORONTO 10. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže.

Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL. Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min.

Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute. Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Výsledok:

Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár