Norfolk
1
10. 06. 2012 7:17 Hokej od SITASITA Diskusia

TORONTO 10. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti Richard Pánik a Jaroslav Janus získali Calderov pohár. V sobotňajšom štvrtom finále nižšej profesionálnej súťaže AHL vyhral ich Norfolk na ľade Toronta Marlies hladko 6:1 a po triumfe 4:0 v sérii o titul získal prvýkrát trofej pre najlepší tím súťaže.

Norfolk zakončil úspešnú sezónu, v ktorej vyhral aj dlhodobú časť AHL. Z 94 stretnutí ročníka uspeli Admirals v sedemdesiatich, v play-off z osemnástich v pätnástich. Počas sezóny vytvorili aj rekordnú šnúru 28 výhier v rade.

Janus sledoval finále ako druhý brankár Admirals zo striedačky. Pánik patril medzi opory mužstva, v sobotu v 7. min otvoril skóre, keď strelu z jeho hokejky tečoval Slovák v tíme Marlies Juraj Mikuš za chrbát Bena Scrivensa. Pre Pánika to bol piaty gól v tohtoročnom play-off.

Dvadsaťjedenročný Martinčan však súboj nedohral, v závere prvej tretiny dostal za faul lakťom trest na 5 minút plus do konca zápasu. Domáci presilovku využili a Admirals inkasovali u súperov prvýkrát po 272:32 min.

Naposledy brankári Norfolku vyťahovali puk zo siete na ľade súpera 7. mája v Connecticute. Admirals v sobotu na ľade dominovali a vo zvyšných 40 minútach už skórovali len oni. Juraj Mikuš sedel dvakrát na trestnej lavici, bodovo sa nepresadil.

Za najužitočnejšieho hráča play-off vyhlásili Alexandra Picarda z Norfolku, ktorý v 18 dueloch dosiahol 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií.

Výsledok:

Toronto Marlies – Norfolk Admirals 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) – konečný stav série: 0:4, Norfolk získal Calderov pohár

Čaputová by mohla pritiahnuť aj časť voličov Kotlebu a Harabina, myslí si politologička Opitého obecného poslanca, ktorý narušil prezidentské voľby v Medzanoch, zadržala polícia V leopoldovskej väznici volili aj odsúdení na doživotie, ale tiež mediálne známe tváre Čaputová sa vzdá funkcie v Progresívnom Slovensku, Šefčovič sa ohradil voči spájaniu jeho mena so Smerom Potvrdil sa trend rozdelenia spoločnosti na tri skupiny, hodnotí Mesežnikov výsledky volieb Video: Tisícky policajtov dohliadali na priebeh volieb na Slovensku, padli aj tri trestné oznámenia Keby prevládlo rácio, výsledok by bol iný, hodnotí Baránek prvé kolo prezidentských volieb Ľudia si vybrali zánik štátu, hovorí Harabin a za postupom Čaputovej a Šefčoviča vidí kandidatúru Kotlebu