Hossa
Útočník Chicaga Marián Hossa (v strede) sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti San Jose. Foto: SITA/AP

PHILADELPHIA 15. marca (WEBNOVINY) – V bohatom dvanásťzápasovom sobotňajšom programe zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov gólovo presadili Zdeno Chára a Marián Hossa. Druhý kanadský bod v drese Los Angeles si za asistenciu pripísal Andrej Sekera.

Marián Hossa strelil gól a pridal aj asistenciu pri výhre Chicaga 6:2 v San Jose. Na svojom konte už má 51 bodov. V poradí devätnásty presný zásah sezóny dosiahol do prázdnej bránky. Po osemnástich dueloch sa strelecky presadil aj Patrick Sharp. Blackhawks vyhrali štvrtý duel z posledných piatich.

Rask vychytal tretie čisté konto

Zdeno Chára z Bostonu gólom do prázdnej bránky stanovil v Pittsburghu skóre na konečných 2:0. Domáci Penguins nastúpili bez hviezdnej dvojice Sidney Crosby, Jevgenij Malkin. Brankár Bostonu Tuukka Rask mal 30 úspešných zákrokov a vychytal tretie čisté konto v sezóne. Bruins vyhrali piaty zápas v rade a siedmy z posledných ôsmich a sú na miestach zaručujúcich play-off. Zdeno Chára dosiahol siedmy gól v ročníku, odohral 24:13 min a mal aj dva plusové body. Brankár Tuukka Rask vychytal vďaka 30 úspešným zákrokom tretí shutout v sezóne.

Andrej Sekera pripravil jediný gól Los Angeles v súboji proti Nashvillu. Hosťujúci Predators strhli výhru 2:1 na svoju stranu v polovici tretej tretiny. Nashville sa vrátilo do čela Centrálnej divízie, brankár Pekka Rinne vychytal už svoje 200. víťazstvo v NHL. Sekera si pripísal aj dve trestné minúty. Marián Gáborík odohral necelých 20 minút, počas ktorých zaznamenal 4 strelecké pokusy. Séria Jonathana Quicka bez inkasovaného gólu sa zastavila na čísle 118 minút a 10 sekúnd.

Detroitu sa vo Philadelphii dlhodobo nedarí, v sobotu prehral desiaty zápas základnej časti v tomto meste v rade, v domácom drese žiaril Brayden Schenn a troma bodmi pomohol Flyers k výhre 7:2. Red Wings naposledy na ľade Philadelphie v základnej časti vyhrali 25. januára 1997. V minulosti boli oba tímy v rôznych konferenciách. V drese Detroitu sa nepresadil napriek štyrom streleckým pokusom Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo pre menšie zranenie v oblasti tváre nehral.

Ostrovania sa trápia

Brankár New York Rangers Mackenzie Skapski kryl 20 pokusov hráčov Buffala a tešil sa z prvého shutoutu v druhom štarte kariéry v NHL. Prvýkrát v klubovej histórii Rangers až traja brankári vychytali čisté konto. O triumfe 2:0 nad Sabres rozhodol prvým gólom v drese jazdcov Keith Yandle, Martin St. Louis skóroval do prázdnej bránky. Tím z Madison Square Garden vyhral štvrtý duel v rade a vedie Metropolitnú divíziu i Východnú konferenciu. Andrej Meszároš odohral za Sabres vyše 15 minút, ďalšie dve sedel na trestnej lavici.

Druhý tím z New Yorku Islanders sa momentálne trápia, doma prehrali štvrtý duel, tentoraz s Montrealom 1:3. V bránke ostrovanov nestál Jaroslav Halák, ale Michal Neuvirth. Nehral ani Ľubomír Višňovský. Vancouver si poradil s Torontom 4:1, Richard Pánik v drese zdolaného tímu nebodoval. Čisté konto vychytal v sobotu aj Dan Ellis, brankár Floridy priviedol svoj tím k výhre 2:0 nad Carolinou.

Philadelphia – Detroit 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)

Góly: 6. Simmonds (B. Schenn, Streit), 18. Grossman (Couturier, Simmonds), 34. B. Schenn (Simmonds, Giroux), 41. B. Schenn (Voráček, Giroux), 49. Bellemare (Rinaldo, Lecavelier), 57. Read (MacDonald, Colaiacovo), 58. Rinaldo (R. White, Raffl) – 25. Abdelkader (Zetterberg, DeKeyser), 51. E. Cole (Židlický, Daciuk)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:37 min, 0+0, -1, 4 strely

Pittsburgh – Boston 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Lucic (Pastrňák, Hamilton), 60. CHÁRA (G. Campbell)

Zdeno Chára (Boston) odohral 24:13 min, 1+0, +2, 2 strely

San Jose – Chicago 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)

Góly: 17. M. Karlsson (Pavelski, Irwin), 33. J. Thornton (Couture, Burns) – 7. Sharp (Vermette, Seabrook), 30. Keith (MARIÁN HOSSA, Saad), 42. Saad (Teräväinen, Crawford), 45. Bickell (B. Richards, Rozsíval), 56. Sharp (Seabrook, Vermette), 58. MARIÁN HOSSA (Hjalmarsson, Toews)

Marián Hossa (Chicago) odohral 20:36 min, 1+1, +1, 4 strely

Buffalo – New York Rangers 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 48. Yandle (St. Louis, Kreider), 60. St. Louis

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 15:11 min, 0+0, 2 tr. min

Carolina – Florida 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 37. Pirri (Hayes), 60. Bolland (J. Jokinen, MacKenzie)

New York Islanders – Montreal 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 58. Bailey – 21. Plekanec (Galchenyuk, Parenteau), 24. Pacioretty (Eller), 60. Eller (Gallagher)

Tampa Bay – Winnipeg 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 45. Kučerov (Drouin, Carle) – 50. Stafford (Stempniak, Tlustý), 53. Wheeler

Vancouver – Toronto 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 17. Higgins (Richardson, Dorsett), 27. Dorsett (Bonino), 27. Hansen (Kenins, Horvat), 58. Matthias (Dorsett, Bieksa) – 53. Kessel (tr. strieľanie)

Richard Pánik (Toronto) odohral 15:51 min, 0+0, -2, 1 strela

St. Louis – Minnesota 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 25. Backes (Steen, P. Stastny) – 26. Vanek (Fontaine, Coyle), 54. Niederreiter (M. Koivu, Spurgeon), 54. Brodziak

Arizona – New Jersey 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 47. Doan (Arcobello, Rieder) – 39. Henrique (Zajac, Severson), 41. S. Gionta (Tootoo, Severson), 47. Tootoo (Cammalleri, Zajac), 50. Cammalleri (A. Greene, Larsson)

Colorado – Calgary 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Góly: 30. Tanguay (Iginla, Barrie), 32. R. O´Reilly (Tanguay, Guenin), 45. J. Mitchell (Duchene, Barrie) – 44. D. Jones (Backlund, Bouma), 46. Bouma (D. Jones, Backlund)

Los Angeles – Nashville 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 8. J. Carter (SEKERA, Doughty) – 47. C. Smith (Ellis, S. Jones), 48. Stalberg (Josi, Cullen)

Andrej Sekera odohral 16:08 min, 0+1, 1 strela, 2 tr. min, Marián Gáborík (obaja LA) odohral 19:52 min, 0+0, 4 strely

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákJevgenij MalkinĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMartin St. LouisPekka RinneRichard PánikSidney CrosbyTomáš JurčoTomáš TatarTuukka RaskZdeno Chára