HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk
Sprava: Vladislav Kaletnik z Metallurgu Magnitogorsk, Marek Viedenský a Andrej Šťastný zo Slovana Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 4. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli vo svojom nedeľňajšom vystúpení v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď Metallurgu Magnitogorsk pred vlastnými fanúšikmi podľahli 2:5.

Obrazom: Slovan podľahol na svojom ľade Magnitogorsku

Slovan po góloch Platonova v oslabení a Tereščenka v presilovke prehrával už 0:2, ale v III. tretine Bartovič skorigoval a Tičar vyrovnal. V 56. minúte pridal tretí gól hostí Filippi, štvrtý 76 sekúnd pred treťou sirénou Osala a definitívnu bodku za zápasom dal vzápätí Timkin.

Slovan má zo sedemnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 20 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v stredu 7. októbra na ľade Ufy v úvode štvorzápasovej šnúry u súperov. Doma nastúpia až 17. októbra proti Jugre Chanty-Mansijsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – nedeľa:
HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 45. Bartovič (Surový, L. Nagy), 50. Tičar (A. Šťastný, Jeglič) – 16. Platonov (J. Birjukov), 32. Tereščenko (Filippi, Lee), 56. Filippi (Wolski), 59. Osala (Filippi, Wolski), 60. Timkin (Kaletnik)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Belov, Gusev – Zacharenkov, Sazonov (všetci Rus.), 8342 divákov

Slovan: Garnett – Barker, Sersen, Starosta F. Novák, Mihálik, Švarný, Luža – Miklík, V. Nedorost, L. Nagy – Kašpar, Surový, Bartovič – A. Šťastný, Viedenský, Skalický – Puliš, Tičar, Jeglič

Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, J. Birjukov, Lee, Chabarov, Tereščenko, Batyršin, Bereglazov – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Wolski, Kaletnik, Kosov – Timkin, Železkov, Osala – Potechin, Filippi, Platonov

I. tretina

Slovan si hneď v úvode nedal pozor na produktívny útok súpera, ale Zaripov zblízka trafil iba žŕdku Garnettovej bránky. Skóre duelu mohol otvoriť v 6. minúte Puliš, ktorého spoza bránky našiel F. Novák, jeho pokus však zlikvidoval Košečkin.

Domáci potom nevyužili prvú presilovku. Po nepremenených šanciach na oboch stranách hral Slovan ďalšiu presilovku, v ktorej však po pravej strane unikol Platonov a ponad Garnettov betón upravil na 0:1.

II. tretina

V úvode druhej časti sa Košečkina pokúsili prekonať L. Nagy, Surový i Viedenský, gólman hostí sa však nenechal zaskočiť. V ďalšej početnej výhode sa „belasí“ nasťahovali do útočného pásma iba raz, no nevypracovali si vážnejšiu príležitosť na vyrovnanie.

Ako na presilovku ukázali Slovanu hostia – v 32. minúte roztočili pred Garnettom „kolotoč“ a po prihrávke od Filippiho trafil presne pod hornú žŕdku obranca Tereščenko – 0:2.

III. tretina

Odkliať Košečkinovu bránku sa podarilo v 45. minúte Bartovičovi, ktorého našiel pred bránkou kapitán Surový po zisku puku od Zaripova. Tlak Slovana sa stupňoval a v 50. minúte sa za gólmana súpera dostal nahodený puk z hokejky Tičara – 2:2.

V 56. minúte si domáci nedali pozor na Wolského s Filippim a pokus českého útočníka tečoval za Garnettov chrbát obranca Starosta – 2:3. Štvrtý gól súpera pridal do prázdnej bránky Osala a definitívnu bodku za duelom dal vzápätí Timkin.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Vedeli sme, že prišlo silné družstvo. Súper bol v úvode lepší a dal dva góly. Zase sme sa výborne zdvihli a vyrovnali na 2:2. Mali sme súpera pod obrovským tlakom. Bohužiaľ, zase sme inkasovali. Konečný výsledok je krutý, v závere však padlo veľa gólov do našej bránky.“

Michael Keenan (tréner Magnitogorska): „Bol to veľmi zaujímavý duel so zápletkou v tretej tretine. Som veľmi rád, že sme dali päť gólov a strelilo ich päť rôznych hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo ustrážiť presilovky súpera.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Dve tretiny sme hrali katastrofálne, potom sme museli doťahovať náskok súpera. Vyrovnali sme a dáme si gól. Neviem, v čom to je. Je to neuveriteľné.“

Tomáš Starosta (obranca Slovana): „Ťažko povedať, či na nás padla deka. Prehrávali sme a dokázali vyrovnať. Zase sme smolne prehrali. Bohužiaľ, nič sa nedá robiť. Mrzí nás to. Každý jeden bod nám bude chýbať, ale stále ešte mám dosť zápasov. Musíme sa naladiť na víťaznú vlnu.“