Milan Bartovič
Milan Bartovič Foto: metallurg-nk.ru

VLADIVOSTOK 3. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava po dvoch triumfoch v Novokuznecku a Chabarovsku vo štvrtok zakončili najťažší a najdlhší letecký trip v sezóne prehrou vo Vladivostoku, kde vo Fetisov aréne podľahli nováčikovi Kontinentálnej hokejovej ligy 1:3.

Zverenci trénera Rostislava Čadu viedli zásluhou Netíka od 24. minúty, no domáci Admiral otočil výsledok presnými zásahmi švédskej dvojice Gynge – Bergfors. Skóre duelu uzavrel gólom do prázdnej bránky kapitán Lisin. Slovan má na svojom konte 10 bodov z dvanástich duelov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí posledná 14. pozícia.

Podľa informácii z oficiálnej stránky Slovana, „belasých“ teraz čaká dlhý let do Bratislavy, ktorý s prestávkou na dotankovanie paliva v Novosibirsku potrvá takmer trinásť hodín. Po presune na Slovensko a oddychu ich v stredu 9. októbra čaká domáci duel proti Metallurgu Magnotogorsk, ktorým začnú šnúru šiestich stretnutí pred vlastnými fanúšikmi.

Ostatné štvrtkové výsledky si môžete pozrieť ——> v tomto článku

VÝSLEDOK

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

23:38 – 0:1 T. Netík (M. Sersen)

32:12 – 1:1 R. Gynge (K. Sokolov)

37:51 – 2:1 N. Bergfors (E. Lisin, D. Osipov)

59:45 – 3:1 E. Lisin – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:

08:03 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (sekanie)

14:56 Viktor Drugov (Admiral) – 2 min. (držanie hokejky)

19:59 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

26:18 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

29:03 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

33:24 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

32:12 Miroslav Kopřiva (Slovan) – 10 min. (nešportové správanie)

34:18 Felix Schütz (Admiral) – 2 min. (podrazenie)

45:52 Anton Poleščuk (Admiral) – 2 min. (držanie hokejky)

48:46 Roman Kukumberg (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

52:01 Denis Osipov (Admiral) – 2 min. (držanie)

55:56 Jegor Antropov (Admiral) – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 37:27, vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše: Kopřiva (Slovan) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Cyplakov – Aľošin, Ivanov (všetci Rus.), 5500 divákov

Admiral: Lundström – Osipov, J. Antropov, Porseland, Ternavskij, Poleščuk, Kostromitin, Zemčonok – Lisin, Schütz, Bergfors – Lesnuchin, Bortnikov, Drugov – Pervušin, A. Kuznecov, Barbašev – Gynge, K. Sokolov, Gračov

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Sigalet, V. Mihálik – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – M. Bakoš, Kolena, M. Daňo

Hlas: (zdroj: hcslovan.sk)

Rostislav Čada (tréner Slovana Bratislava): „Nás v dnešnom veľmi rýchlom a bojovnom zápase môžu mrzieť dve veci. Prvá, že za stavu 1:0 pre nás sme boli štyrikrát vylúčení, čo domácim umožnilo návrat do hry. Druhá – v poslednej tretine, kedy sme mali množstvo šancí a nevyužili sme ich. Myslím si, že za predvedený výkon sme si minimálne remízu zaslúžili.“

Prvú veľkú šancu duelu mal v 9. min Ölvecký, ktorý v oslabení unikol obrancom nováčika KHL a z ľavej strany nebezpečne vystrelil. Na opačnej strane pohrozil najproduktívnejší hráč Vladivostoku – nemecký útočník Felix Schütz, ktorého pokus zblokoval Mojžíš. V 16. min si Kopřiva poradil s prečíslením súpera. Pred prvou sirénou sa do šance dostal aj Miklík, ale pred strelou stratil stabilitu a na Lundströma vyslal len slabý pokus.

Skóre duelu otvoril v 24. min Netík, ktorý do bránky Admiralu usmernil Lundströmom vyrazenú strelu Sersena od modrej čiary – 0:1. Pri vylúčení Ölveckého potom neuspeli Bergfors ani Drugov. Vyrovnať sa podarilo až Gyngemu, ktorého v 33. min pekne vysunul Porseland a Švéd už nemal problémy so zakončením – 1:1. Dve minúty pred koncom II. tretiny sa domáci tešili opäť, keď akciu po osi Osipov – Lisin korunoval gólom Bergfors – 2:1.

V 48. min Kopŕivu v bránke prekonal útočník Vladivostoku Lisin, ale gól neplatil pre predchádzajúcu prihrávku rukou. O tri minúty neskôr mal vyrovnanie na hokejke Bartovič, ktorý v úniku trafil iba betóny domáceho gólmana. Tréner Rostislav Čada siahol 42 sekúnd pred tretím klaksónom k hre bez brankára, gólom do prázdnej bránky dal konečnú podobu výsledku domáci kapitán Lisin – 3:1.

Viac k osobe Peter ÖlveckýRoman KukumbergRostislav ČadaTomáš MojžíšTomáš NetíkVladimír Mihálik