HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk
Zľava: Ivan Švárny zo Slovana, Rob Klinkhammer z Dinama a Barry Brust zo Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk. Bratislava, 18. november 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Slovan Bratislava po štvrtkovom neúspechu v súboji s Rigou prehral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) aj v sobotu, keď Dinamu Minsk podľahol tesne 1:2.

Zverenci trénera Miloša Říhu síce v prvej tretine rýchlo zmazali náskok súpera, keď na presný zásah Matta Ellisona odpovedal kapitán „belasých“ Andrej Meszároš, ale na gól Andreja Stepanova už reagovať nedokázali, aj keď na to mali viac ako polovicu stretnutia.

Slovan má po 31 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 39 bodov (skóre 69:91) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. miesto. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v utorok 22. novembra na ľade tímu HK Soči.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:
HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 12. Meszároš (Cheechoo, F. Novák) – 5. Ellison (Ambrožejčik, Drozd), 24. Stepanov (Ellison, Materuchin)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: N. Komarov (Minsk) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Gamalej – Šalagin, Šišlo, 10 055 divákov

Slovan: Brust – A. Meszároš, F. Novák, Plastino, Švarný, Bačik, Marek Ďaloga, Rosandič – Cheechoo, Chipchura, Michal Hlinka – Jeglič, T. Kopecký, Smoleňák – Vopelka, Zigo, Valský – Musatov , Lušňák, A. Šťastný

Minsk: Scrivens – Chenkeľ, Pavlovič, Korobov, Gragnani, Lisovec, Kazakevič, Šinkevič – Stepanov, Kulakov, Karabaň – N. Komarov, Kovyršin, Klinkhammer – Ambrožejčik, Ellison, Kitarov – Materuchin, Stas, Drozd

Úvod domácemu Slovanu nevyšiel a už od 5. min prehrával 0:1, keď Ellison strelou švihom pod hornú žŕdku nedal Brustovi šancu. „Belasí“ mali problémy s prechodom do útočného pásma cez pozornú defenzívu hostí. Tí dobre kombinovali a smerom dopredu boli nebezpečnejší. Prišla však 12. min a kapitán Meszároš z osi hracej plochy vyrovnal na 1:1.V ďalšom priebehu prvej časti spálil veľkú šancu Valský, na opačnej strane Brust podržal svoj tím pri pokusoch Ellisona či Klinkhammera.

Aj začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie Dinamu Minsk, keď vylúčenie Plastina potrestal gólom Stepanov, na ktorého si defenzíva Slovana nedala pozor. Bratislavské mužstvo malo potom niekoľko náznakov šancí, ale gólman Scrivens nemal veľa práce. Rovnako na tom bol na opačnej strane Brust.

Hneď v úvode III. tretiny preveril Meszároš pozornosť hosťujúceho gólmana Scrivensa, Slovanu neskôr nepomohla ani presilovky pri vylúčení Chenkeľa, Materuchina, N. Komarova či Pavloviča. V závere spálil veľkú šancu na vyrovnanie Cheechoo.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Hra Dinama sa v porovnaním s úvodom sezóny zlepšila. Pripravovali sme na nich, ale aj tak sme dvakrát inkasovali. V závere sme chceli za každú cenu vyrovnať, ale nevyšlo nám to. V ostatných troch dueloch sme vyhoreli v efektivite.“

Craig Woodcroft (tréner Dinama Minsk): „Slovan je veľmi dobre pripravený tím. Snažili sme sa v úvodných dvoch tretinách prekvapiť, dvakrát sa nám to podarilo. Ak by duel trval ešte dve minúty, možno by sme si vedenie už neudržali. Chlapci to, našťastie, zvládli, ukázali svoj charakter.“

Andrej Meszároš (kapitán Slovana): „Neviem, prečo sa nám nedarí streliť viac ako jeden gól. Máme dosť striel, ale asi chýba dôraz pred bránkou. Z domácej série sme chceli viac bodov, veď sme mali hrateľných súperov. Mohli sme získať všetkých 9 bodov. Je to sklamanie.“

Ivan Švarný (obranca Slovana): „Každého súpera sa snažíme zdolať. Ťažko sa hľadajú slová, veď v druhom domácom súboji po sebe sme dali len jeden gól. Pred vlastnými fanúšikmi ich musíme dávať viac. „

Súhrn výsledkov ostatných sobotňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Amur Chabarovsk – Metallurg Novokuzneck 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 25. Byvaľcev, 60. Zohorna

Admiral Vladivostok – Avangard Omsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 25. Wright – 34. Lemťugov, 44. Perežogin

Červená hviezda Kchun-lun – Sibir Novosibirsk 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly: 26. Ponikarovskij, 39. Rau, 40. Jalasvaara – 18. Šalunov

CSKA Moskva – Barys Astana 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 30. a 43. Scott, 5. K. Petrov, 59. Osnovin – 31. M. St. Pierre, 60. Markelov

Severstaľ Čerepovec – Avtomobilist Jekaterinburg 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 4. Černov, 60. Kazakovcev – 22. Moňa, 33. Ivašov, 38. Ščitov, 53. Timašov

HC Soči – Salavat Julajev Ufa 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 26. S. Kuznecov, 43. Mereškin, 47. Maxwell, rozhodujúci sam. nájazd: Maxwell – 18. Majorov, 40. Omark, 60. Lisin

Torpedo Nižnij Novgorod – Traktor Čeľabinsk 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 35. Aľajev, 51. Galuzin, 58. Potapov, 60. D. Siomin – 45. Jakuceňa

Spartak Moskva – Metallurg Magnitogorsk 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)

Góly: 47. Stoa – 21., 30. a 44. Moziakin, 28. Osala, 35. Jan Kovář

Medveščak Záhreb – Dinamo Riga 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 11. Hedberg