Slovan Bratislava hral v KHL doma proti Spartaku Moskva
Zľava: Lukáš Kozák zo Slovana Bratislava a Igor Levickij zo Spartaka Moskva počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 19. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 19. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) podľahli Spartaku Moskva 2:5. Najlepšími hráčmi boli domáci kapitán Tomáš Surový a obranca Matthew Gilroy.

Obrazom: Zápas Slovana Bratislava proti Spartaku Moskva

Do zostavy „belasých“ sa po jednozápasovom treste vrátil Andrej Šťastný. Zranenie v dolnej časti tela vyradilo z hry Dávida Skokana. Úvodný gól zápasu padol už v 59. sekunde, kedy hostia nahodili puk do útočného pásma, za ktorým vykurčuľoval brankár Garnett, ale ten ho len posunul na pravý kruh odkiaľ do odkrytej bránky presne namieril Klimenko – 0:1.

V 45. minúte sa hostia tešili druhýkrát, keď Ipatov pred bránkou našiel Levického, ktorý prekonal domáceho gólmana – 0:2. O ďalších 100 sekúnd neskôr Garnett lovil puk zo svojej siete tretíkrát – Bodrovovu prihrávku spoza bránky zužitkoval Genoway – 0:3. Domácim sa hneď o deväť sekúnd zásluhou Surového podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov – 1:3.

V 54. minúte využili hostia zaváhanie obrancu Mihálika na modrej čiare a Genoway druhýkrát v zápase prekonal Garnetta – 1:4. O 92 sekúnd si domáci fanúšikovia druhýkrát zakričali gól – Jeglič nahral na modrú čiaru Sersenovi, ten vypálil a puk za Engrena tečoval Nagy – 2:4. Gólovú bodku zápasu dal dve aj polminúty pred koncom Radil, ktorý sa v útočnom pásme výborne uvoľnil, keď si hodil puk medzi kruhy a prestrelil Garnetta – 2:5.

Slovanisti tak nepredĺžili svoju úspešnú sériu, pretože v piatich predchádzajúcich dueloch dokázali bodovať – doma porazili Medveščak Záhreb (3:2) a na prvom tripe zdolali dvojnásobného víťaza KHL (2:1), Podoľsk (5:2) aj Medveščak (3:2 po predĺžení). Vo štvrtok ozbíjali o bod obhajcu Gagarinovho pohára (1:2 po predĺžení).

Jeden z tradičných ruských klubov – Spartak Moskva, ktorý vynechal predchádzajúci ročník v nadnárodnej súťaži pre finančné problémy, sa vďaka víťazstvu odlepil z dna tabuľky Západnej konferencie. „Belasí“ majú na svojom konte 15 bodov, patrí im ôsma priečka a najbližšie sa predstavia v pondelok, kedy privítajú Dinamo Riga.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)

00:59 – 0:1 G. Klimenko

44:57 – 0:2 I. Levickij (V. Ipatov)

46:37 – 0:3 Ch. Genovay (J. Bodrov)

46:46 – 1:3 T. Surový

53:52 – 1:4 Ch. Genoway (G. Klimenko)

55:24 – 2:4 L. Nagy (M. Sersen, Ž. Jeglič)

57:30 – 2:5 L. Radil (G. Šafigulin)

Vylúčenia:

12:42 Lukáš Radil (Spartak) – 2 min. (nedovolené bránenie)

14:13 Tomáš Starosta (Slovan) – 2 min. (krosček)

15:22 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (krosček)

20:59 Grigorij Šafigulin (Spartak) – 2 min. (podrazenie)

24:37 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

28:56 Alexander Vasiliev (Spartak) – 2 min. (podrazenie)

38:13 Viačeslav Ipatov (Spartak) – 2 min. (hákovanie)

54:24 Václav Nedorost (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

54:24 Igor Levickij (Spartak) – 2 min. (hrubosť)

59:07 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránku: 32:30, vylúčenia: 5:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Beľajev (Rus.), Odiňš (Lot.) – Gordenko, Tomilov (obaja Rus.), 9329 divákov

Slovan: Garnett – F. Novák, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Lušňák, Protaseňa, Skalický

Spartak: Engren – Gilroy, Korobov, Genoway, Jermakov, Baldajev, Tatalin, Ablajev, Toluzakov – Radil, Šafigulin, Leščenko – Potapov, Bodrov, Klimenko – Ipatov, Voronin, Levickij – I. Radulov, Vasiliev, A. Krutov

Miloš Říha (tréner Slovana): „Nie sme spokojní s výsledkom. Nemôžeme sa vyhovárať, že sme pod tlakom domáceho prostredia. Neplnili sme si povinnosti, nehrali sme jednoducho, najmä v presilovke. Nedohrávali sme situácie jedného proti jednému či dvoch proti dvom. Súper mal veľa šancí. Musíme sa vrátiť k poctivej práci, bez nej sa hokej nedá hrať.“

German Titov (tréner Spartaka Moskva): „Veľmi nás teší, že nás tu hnali dopredu naši fanúšikovia. Nastúpili sme proti silnému súperovi, ale zvládli sme tento duel. Hrali sme dobre, ale v závere sme trošku povolili. Získať suverénny triumf je dobrý pocit.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Dnes nám chýbal pohyb a nemali sme toľko energie. Duel proti Petrohradu nás asi vyšťavil. Bolo to vidieť. Máme slabšie začiatky zápasov. Keď sa nedarí, musíme hrať jednoduchšie a viac nahadzovať. Tak ako v tretej tretine, už to bolo lepšie a dostávali sme sa do šancí. Musíme hrať jednoduchšie a nie tvoriť, lebo doma nám to nejde. Vonku hráme dobre a jednoducho a doma sa nedarí. Verím, že v ďalšom súboji sa to zlepší.“

Tomáš Surový (kapitán Slovana): „Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili. Nemôžeme byť negatívni. Po druhej tretine sme zaostávali o gól, trochu sme súpera zatlačili, ale potom sme inkasovali dvakrát. Tieto veci si musíme rozobrať a odstrániť z našej hry.“