HC Slovan Bratislava - Atlant Mytišči
Útočník Slovana Bratislava Ladislav Nagy sa snaží zachytiť puk od brankára Atlantu Mytišči Atteho Engrena počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 29. november 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Atlantom Mytišči 2:1 po samostatných nájazdoch.

V zostave „belasých“ pre zranenie chýbal Štefan Ružička. Tréner Petri Matikainen však už mohol počítať s Tomášom Netíkom, ktorý hral vo formácii so Slovincami Žigom Jegličom a Rokom Tičarom. Slovanisti mali v súboji streleckú prevahu, ale gólmana Engrena prekonal len Tičar. Za hostí vyrovnal Leščenko a v nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana Tičar.

Bratislavčanom sa v posledných dueloch nedarí, keď v ostatných deviatich súbojoch strelili len 8 gólov a získali v nich len osem bodov.

Obrazom: „Belasí“ porazili Atlant Mytišči

Prvý vzájomný duel týchto dvoch tímov v tejto sezóne sa 18. novembra skončil výhrou Slovana 2:1. Počas svojho účinkovania tak Slovanisti prehrali s týmto súperom iba raz, vo vlaňajšej sezóne v Slovnaft aréne 1:2 po samostatných nájazdoch. V ostatných dueloch v predchádzajúcich sezónach bodovali naplno (vonku – 1:0, 2:0) a (doma – 3:2).

Pre Bratislavčanov bolo sobotňajšie stretnutie tretím z dôležitej domácej série, ktorú začali dvoma prehrami s Lokomotivom Jaroslavľ a Viťazom Podoľsk.

Najbližšie sa Slovan predstaví v pondelok 1. decembra o 19.00 h opäť doma proti Metallurgu Novokuznecku, po tomto súboji ho čakajú zápasy v Soči a v Moskve proti Dinamu.

V novembri Slovan odohral desať zápasov a nazbieral v nich len 11 bodov. V tejto sezóne majú „belasí“ na svojom konte z 32 duelov dovedna 40 bodov so skóre 68:80, Atlant nazbieral o bod viac. Po sobote figurujú Bratislavčania na poslednom 14. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o osem bodov.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

18:10 – 1:0 R. Tičar (Ž. Jeglič)

22:29 – 1:1 V. Leščenko (I. Levickij)

* v 63. minúte nepremenil M. Bartovič (Slovan) trestné strieľanie

Samostatné nájazdy:

1. séria: Ž. Jeglič (gól) – I. Radulov (nedal)

2. séria: T. Netík (nedal) – S. Šmeľov (nedal)

3. séria: M. Vondrka (nedal) – A. Engqvist (gól)

4. séria: I. Radulov (nedal) – Ž. Jeglič (nedal)

5. séria: P. Vrána (nedal) – R. Tičar (gól)

Vylúčenia:

03:25 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (seknutie)

15:56 Oleg Jašin (Atlant) – 2 min. (hákovanie)

31:25 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

35:05 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

41:41 Jaroslav Dyblenko (Atlant) – 2 min (hrubosť)

41:41 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

42:18 Tomáš Surový (Slovan) – 5 min. + DKZ (seknutie)

46:36 Igor Levickij (Atlant) – 2 min. (podrazenie)

55:20 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

61:30 Ladislav Nagy (Slovan) – 10 min. (osobný trest za nešportové správanie)

62:15 Michail Ťuľapkin (Atlant) – (podrazenie) – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

strely na bránu: 43:25, vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše: 43. Surový (Slovan) – 5 min. + trest do konca zápasu za seknutie, 62. Nagy (Slovan) – 10. min. (osobný trest za nešportové správanie), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Naumov, Soin – Balodis, Birin, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Backlund – Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Baranka, Sersen, V. Mihálik, Luža – Surový, Murley, Bartovič – L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Netík – A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

Atlant: Engren – Gilroy, Korobov, Novopašin, Němec, Ťuľapkin, Dyblenko, Jarullin – A. Černov, Engqvist, Šmeľov – Sošnikov, P. Vrána, Potapov – I. Radulov, Bodrov, Viačeslav Kozlov – Leščenko, O. Jašin, Levickij

I. tretina

V úvode stretnutia mali miernu prevahu hostia z moskovského predmestia, no nepodarilo sa im skórovať ani pri vylúčení Murleyho.

V početnej nevýhode zaujal neúspešný únik Nagya a v ďalšom priebehu prvej dvadsaťminútovky na domácej strane pokus Surového či nevyužitá presilovka.

Slovan sa dočkal v 19. min, keď Tičar nachytal Engrena na „hruškách“ a gólman hostí si strelu Slovinca z nulového uhla zasunul do vlastnej bránky – 1:0.

II. tretina

Odpoveď súpera prišla v 23. min – Leščenko sa pred bránkou zbavil Štajnocha a z otočky prekonal Backlunda – 1:1. Na opačnej strane mieril len do Engrenovej lapačky Nagy a gólom sa neskončila ani spolupráca Netíka s Tičarom. V 35. min nepochodil Netík, ktorého pokus zneškodnil brankár Atlantu.

III. tretina

Na začiatku tretej časti mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, keď pod sprchy predčasne putoval Surový. V ďalšom priebehu tretej tretiny sa obaja súperi snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepodarilo sa to Slovanu ani Atlantu.

Predĺženie a sam. nájazdy

V predĺžení kapitán Bartovič nepremenil trestné strieľanie a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o triumfe Slovana rozhodol Tičar.

V úvode stretnutia mali miernu prevahu hostia z moskovského predmestia, no nepodarilo sa im skórovať ani pri vylúčení Murleyho. V početnej nevýhode zaujal neúspešný únik L. Nagya a v ďalšom priebehu I. tretiny na domácej strane pokus Surového či nevyužitá presilovka. Slovan sa dočkal v 19. min, keď Tičar nachytal Engrena na „hruškách“ a gólman hostí si strelu Slovinca z nulového uhla zasunul do vlastnej bránky – 1:0.

Odpoveď súpera prišla v 23. min – Leščenko sa pred bránkou zbavil Štajnocha a z otočky prekonal Backlunda – 1:1. Na opačnej strane mieril len do Engrenovej lapačky L. Nagy a gólom sa neskončila ani spolupráca Netíka s Tičarom. V 35. min nepochodil Netík, ktorého pokus zneškodnil brankár Atlantu.

Na začiatku tretej časti mali hostia výhodu päťminútovej presilovky, keď pod sprchy predčasne putoval Surový. V ďalšom priebehu III. tretiny sa obaja súperi snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepodarilo sa to Slovanu ani Atlantu.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Prežívame náročné obdobie. Myslím si, že tím stále napreduje. Dnes sme dobre korčuľovali, utvárali si šance a konečne aj zvíťazili. Nechápem, prečo máme doma viac vylúčení, ako si zaslúžime. Ak budeme v nastúpenej práci pokračovať, určite budeme dávať viac gólov a získavať viac bodov.“

Alexej Kudašov (tréner Atlantu): „Myslím si , že to bol to veľmi vyrovnaný zápas a rozhodlo sa až v nájazdoch. Prehrali sme, a to ma sklamalo.“

Tomáš Netík (útočník Slovana): „Je to víťazstvo a tešíme sa z neho. Posledné zápasy sú ako cez kopirák. Nedávame góly a potom sa musíme snažiť získať body v predĺžení alebo nájazdoch. To je veľmi náročné. Všetci sa snažíme, ale nedávame tie góly. Určite sa to raz pretrhne.“

Viac k osobe Ladislav NagyPetri MatikainenRok TičarŠtefan RužičkaTomáš NetíkTomáš SurovýViačeslav Kozlov