Slovan Bratislava - Dinamo Minsk
Zľava: Peter Ölvecký zo Slovana a Jevgenij Nogačov a brankár Dmitrij Miľčakov z Minska počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk. Bratislava, 26. február 2014 Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 26. februára (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom domácom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Dinamom Minsk 4:3 po samostatných nájazdoch a stále živia matematickú šancu na postup do play-off.

„Belasí“ tri zápasy pred koncom základnej časti zaostávajú za ôsmym Lokomotivom Jaroslavľ o osem bodov, keď v doterajších 51 dueloch nazbierali 67 bodov. Ak sa Bratislavčania nekvalifikujú do play-off, predstavia sa v Pohári nádeje.

Obrazom: Slovan porazil Dinamo Minsk

Slovan v stredu v Slovnaft Arene dvakrát viedol, no jeho bieloruský súper dokázal v prvých dvoch tretinách zmazať manko – na presný zásah Radivojeviča odpovedal Irgl a gól Šatana „zmazal“ v oslabení Surový. V 43. min v presilovke poslal Minsk do vedenia Materuchin, no predĺženie pre domácich zariadil Ölvecký. O víťazstvo a bod navyše pre Slovan sa postaral v samostatných nájazdoch obranca Štajnoch.

Ostatné výsledky stredajších zápasov KHL nájdete

—> v tomto článku.

Zverencov trénera Rostislava Čadu čakajú v zostávajúcom priebehu základnej časti tri domáce stretnutia – v piatok proti Donecku, v nedeľu proti Spartaku Moskva a v utorok proti Medveščaku Záhreb.

VÝSLEDOK – KHL:
HC Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

04:52 – 1:0 B. Radivojevič (P. Ölvecký, J. Brejčák)

08:09 – 1:1 Z. Irgl (L. Krajíček, T. Surový)

22:50 – 2:1 M. Šatan (B. Radivojevič, M. Bližňák) – presilová hra

38:56 – 2:2 T. Surový – gól v oslabení

42:45 – 2:3 A. Materuchin (A. Kaľužnyj, L. Krajíček) – presilová hra

55:14 – 3:3 P. Ölvecký

Samostatné nájazdy:

1. séria: M. Štajnoch (gól) – R. Lintner (nedal)

2. séria: M. Šatan (nedal) – A. Kaľužnyj (nedal)

3. séria: M. Vondrka (nedal) – A. Materuchin (nedal)

Vylúčenia:

21:23 Zbyněk Irgl (Dinamo) – 2 min. (nedovolené bránenie)

24:01 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (držanie)

30:52 Andrej Stas (Dinamo) – 2 min. (držanie hokejky)

34:30 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

38:41 Lukáš Krajíček (Dinamo) – 2 min. (podrazenie)

41:20 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 33:28, vylúčenia: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodcovia: Bondar, Buturlin – Lazarev, Palej, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák – Šatan, Ölvecký, Radivojevič – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – L. Hudáček, Bližňák, Vondrka – Kudrna, A. Šťastný, T. Mikúš

Dinamo: Miľčakov – L. Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačov, Usenko, Filičkin – Materuchin, Stas, Kaľužnyj – Irgl, Surový, Jefimenko – Gavrus, Kitarov, Zacharov – Pavlovič, Drozd, Protaseňa

Slovan začal dobre a už jeho tretia strela skončila za Miľčakovom. Ölveckého prihrávku z rohu si medzi kruhmi spracoval Radivojevič, blafákom prekabátil súperovho gólmana a skóroval do odkrytej bránky – 1:0.

Odpoveď Dinama na seba nenechala dlho čakať – v úvode 9. min český bek L. Krajíček našiel pred bránkou voľného krajana Irgla a ten vyrovnal – 1:1. Janus potom zachránil pri šanci Krajíčka, ktorého strelu spomedzi kruhov „skryl“ vo výstroji.

Video. Gólový zostrih zápasu

V úvode druhej časti hral Slovan presilovku a Radivojevič najprv trafil žŕdku súperovej bránky, no vzápätí dal puk úplne voľnému Šatanovi a ten poslal „belasých“ opäť do jednogólového vedenia – 2:1. Miľčakov bol následne v permanencii pri pokusoch aktívneho Kudrnu, Mojžíša či Miklíka.

Na opačnej strane zachránil J. Mikúš v skrumáži pred Janusom. V 39. min unikol domácej obrane v oslabení Surový a ponad pravý Janusov betón vyrovnal – 2:2.

Na začiatku tretieho dejstva uspelo Dinamo Minsk aj v presilovke, keď Materuchinov pokus skončil za gólmanom Bratislavčanov – 2:3. Túžbu domácich tribún po treťom góle vypočul v 56. min Ölvecký, ktorý spomedzi kruhov prekonal nevýrazného Miľčakova – 3:3.

Predĺženie a sam. nájazdy

Duel dospel až do predĺženia, v ktorom Janus výborne zasiahol pri strele Irgla. V nájazdoch rozhodol o víťazstve Slovana obranca Štajnoch – 4:3.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Po prestávke na našej hre bolo vidieť, že viazla kombinácia a pohyb. Naši hráči počas celého duelu bojovali a mali motiváciu zvíťaziť. V závere sme vyrovnali a vďaka nájazdu Štajnocha si odnášame to najdôležitejšie – dva body.“

Ľubomír Pokovič (tréner Dinama Minsk): „Bol to zaujímavý zápas po dlhej pauze, bojovný a napínavý. Viedli sme celú tretiu tretinu, ale nedotiahli sme to do konca. Veľmi nás to mrzí.“

Martin Štajnoch (obranca Slovana, autor rozhodujúceho samostatného nájazdu): „Na nájazdy som si veril, inak by som nešiel. Pred zápasom si skúšame nájazdy a ja som ráno dal. Tréner sa ma spýtal, či si verím. A šiel som. Dnes sme stratili jeden bod, nie získali dva. Budeme sa biť do konca a uvidíme, ako to dopadne.“

Branko Radivojevič (útočník Slovana, autor jedného gólu): „Nie je to už v našich rukách, ale pokiaľ je šanca, musíme sa biť. Teraz sa pripravíme na Donbas a pokúsime sa udržať si šancu na play-off. Mali sme viac hluchých častí a tých sa musíme vyvarovať. Myslím si, že sme zápas dobre rozbehli a potom zostali stáť. Také veci sa nám nemôžu stávať.“