12. 12. 2014 10:48 Nezaradené od SITA, Webnoviny.skSITA Diskusia

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad tímom Salavat Julajev Ufa 3:2 po samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil Tomáš Netík.

„Belasí“ museli dvakrát doťahovať náskok súpera. Stretnutie v tretej tretine okorenil pästný súboj Kutuzova s Brejčákom, ktorý ovládol domáci hokejista. Najlepšími hráčmi zápasu boli Ilkka Heikkinen a Václav Nedorost.

Obrazom: „Belasí“ po samostatných nájazdoch porazili Ufu

Tréner Petri Matikainen nemohol do zostavy zaradiť obrancu Michala Sersena, ktorého vyradil z hry trest od KHL za faul v závere druhej tretiny predchádzajúceho domáceho zápasu s Astanou. Pre zdravotné problémy nehral ani útočník Štefan Ružička. V bránke bol Jaroslav Janus, ktorému kryla chrbát nová kanadská posila David LeNeveu.

Ostatné výsledky piatkových zápasov KHL nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

Pre Slovan bol piatkový duel tretím zo sedemzápasovej decembrovej série na domácom ľade, ktorú začali prehrou s Avangardom Omsk (3:5). a v stredu porazili kazašskú Astanu 3:2. Ďalší zápas odohrajú Bratislavčania v pondelok, kedy hostia „žolíkov“ z Helsínk.

V tejto sezóne majú „belasí“ na svojom konte z 38 duelov dovedna 48 bodov so skóre 85:100, Ufa nazbierala o 11 bodov viac. Po piatku figurujú Bratislavčania na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o päť bodov.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

06:30 – 0:1 I. Heikkinen

25:06 – 1:1 V. Nedorost (M. Bartovič)

51:20 – 1:2 D. Tolpeko (I. Heikkinen, T. Hartikainen)

57:30 – 2:2 M. Štajnoch (R. Tičar, L.Hudáček)

Samostatné nájazdy:

1. séria: R. Tičar (gól) – A. Kajgorodov (gól)

2. séria: L. Hudáček (nedal) – S. Golovanov (nedal)

3. séria: Ž. Jeglič (nedal) – A. Slepyšev (nedal)

4. séria: T. Hartikainen (nedal) – R. Tičar (nedal)

5. séria: A. Kajgorodov (nedal) – R. Tičar (nedal)

6. séria: D. Chlystov (nedal) – T. Netík (gól)

Vylúčenia:

12:07 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

34:05 Alexander Stepanov (Salavat) – 2 min. (držanie)

49:32 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

49:32 Denis Chlystov (Salavat) – 2 min. (hrubosť)

54:33 Alexander Kutuzov (Salavat) – 5 min. (hrubosť)

54:33 Ján Brejčák (Slovan) – 5 min. (hrubosť)

strely na bránu: 27:29, vylúčenia: 2:2 na 2 min., navyše: J. Brejčák – A. Kutuzov (obaja 5 min. za hrubosť), presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Dejev, Soin – Misiur, Raming (všetci Rus.), 8739 divákov

Slovan: Janus – Starosta, Štajnoch, Baranka, J. Brejčák, Sigalet, Luža – Netík, Tičar, Jeglič – Bartovič, V. Nedorost, Vondrka – L. Hudáček, Murley, Ölvecký – Kudrna, Surový, A. Šťastný

Salavat: Sochackij – Heikkinen, Kulda, Kutuzov, Lekomcev, Zubarev, Kirill Koľcov, Vasilevskij – Hartikainen, D. Siomin, Tolpeko – Golovanov, Chlystov, Dubrovskij – Skačkov, Kajgorodov, Pihlström – Stepanov, Gluchov, Slepyšev

Po úvodnom „oťukávaní“ ako prví pohrozili hostia a už v 7. minúte sa ujali vedenia – Sigalet stratil v strednom pásme puk, Heikkinen prenikol pred Janusa a spomedzi kruhov ho prekonal – 0:1. Gólman Slovana potom úspešne čelil pokusom Stepanov, Tolpeka či Slepyševa, neprekonali ho ani Chlystov a dvakrát Pihlström.

Domáci sa dočkali vyrovnania až v druhej časti – kapitán Bartovič vystrelil spomedzi kruhov, k odrazenému puku sa dostal V. Nedorost a poslal ho za Sochackého – 1:1. Vzápätí nepochodil Ölvecký a v nájazde ani Netík. V 35. minúte pálil od modrej čiary Baranka, brankár Ufy však puk schoval v lapačke.

V tretej tretine sa obe mužstvá snažili o víťazný gól, no Janus i Sochackij si dlho držali čisté konto. V 52. minúte naklonil misky váh na stranu hostí Tolpeko, ktorý využil peknú krížnu prihrávku od Heikkinena – 1:2 Bol to 100. inkasovaný gól bratislavského tímu v sezóne 2014/2015.

Slovan bojoval o vyrovnanie a „naštartovať“ sa ho snažil J. Brejčák pästným súbojom s Kutuzovom. Stopäťdesiat sekúnd pred treťou sirénou sa domáci dočkali, keď blafákom skóroval Štajnoch – 2:2.

V predĺžení sa o víťazovi nerozhodlo, v nájazdoch Netík zariadil dodatočný bod pre Slovan – 3:2

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Bol to vzrušujúci zápas, prespali sme v ňom prvú tretinu. Podržal nás však brankár Janus. Potom sme sa rozbehli a šlo nám to. Podarilo sa nám pred koncom vyrovnať a napokon aj vyhrať. Máme z toho radosť, veď sme hrali proti jednému z najsilnejších súperov v lige.“

Vasilij Čižov (asistent trénera Ufy): „V dnešnom zápase sme chceli bodovať. Chlapci hrali dobre, tímovo. Dve minúty pred koncom sme však inkasovali vyrovnávajúci gól a v nájazdoch je to už lotéria.“

Tomáš Netík (útočník Slovana): „Pri nájazde som nevymýšľal a urobil som to, čo viem. Máme za sebou náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Sily nemá nikto na rozdávanie. Za stavu 1:1 som nepremenil nájazd a to som si to vyčítal. Ak by sme prehrali, bol by som veľmi nahnevaný sám na seba.“

Martin Štajnoch (obranca Slovana): „Vedeli sme, že to je kvalitný súper, ktorý prehral predchádzajúci duel. Dobre sme sa pripravili a úvod bol z našej strany vydarený. Potom sme začali zbytočne vymýšľať a dostali sme zbytočný gól. Stratili sme body so slabšími súpermi a teraz ich môžeme získať späť so silnejšími mužstvami.“

Slovan po dráme porazil Ufu, Brejčák zmlátil Kutuzova

Slovan angažoval kanadského brankára, chytal aj v NHL Video: Slováci v KHL bodovali, Amur tesne zdolal Ladu

Je smutné, že táto krajina má prezidenta bez vlastného názoru, obul sa Fico do Kisku Klietkový chov je pre sliepky stresujúci a v kvalite ich života sa radíme na chvost Európy Sľúbené odškodnenie farmárov po suchách zatiaľ v nedohľadne, zvažujú ďalšie protesty Aktualizované: Môj syn podporoval Islamský štát, tvrdí otec útočníka zo Štrasburgu Tretí jadrový blok Mochoviec je hotový na 98 percent, podľa Žigu sú termíny uvedenia stále reálne Foto: Archeológovia objavili 4 400 rokov starú hrobku v Egypte, patrila významnému kňazovi Slováci sa sťažovali na úroveň slovenčiny v televízii a rozhlase, prekážala im aj čeština Výber stíhačiek F16 bol podľa Pellegriniho transparentný, Slovensko dostalo od USA výhodnú cenu