Slovan - Nižnekamsk
Hráči Slovana pri gólovej šanci pred bránkou počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk. Bratislava, 28. september 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Neftechimikom Nižnekamsk 0:3.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa počas celého duelu trápili v koncovke a nenašli recept na gólmana Sudnicina. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre duelu hosťujúci Zdunov v 24. minúte a poistku pre Neftechimik pridal v 48. minúte v presilovke M. Žukov. Rozhodcovia potom neuznali presný zásah A. Šťastného a definitívnu podobu výsledku dal opäť v početnej výhode v 59. minúte M. Berezin.

Slovan má zo štrnástich tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 19 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 9. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v stredu 30. septembra o 19.30 h na domácom ľade proti Traktoru Čeľabinsk.

Obrazom: Slovan nestačil na Nižnekamsk

V KHL v pondelok zaujal hetrik Sergeja Moziakina pri hladkom triumfe Magnitogorska na ľade Podoľska 7:2 v pondelkovom súboji KHL. Dinamo Moskva si doma poradilo s Ufou 6:3 aj vďaka dvom zásahom kanadského obrancu Mata Robinsona. Z dvoch neruských zástupcov uspel na domácom ľade iba chorvátsky Medveščak Záhreb. Nad Traktorom Čeľabinsk zvíťazil 2:1.

Výsledky pondelňajších zápasov KHL:

Víťaz Podoľsk – Metallurg Magnitogorsk 2:7 (2:3, 0:3, 0:1)

Góly: 4. Abdullin, 11. Afinogenov – 4. a 59. Wolski, 5.,17. a 27. Moziakin, 25. Zaripov, 37. Tereščenko

Medveščak Záhreb – Traktor Čeľabinsk 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 32. Brule, 49. E. Hedberg – 52. Rybakov

HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 24. Zdunov (J. Grigorenko, Taffe), 48. M. Žukov (Stas, Milovzorov), 59. M. Berezin (Taffe. J. Grigorenko)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Cyplakov – Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 7080 divákov

Slovan: Brust – Starosta, Švarný, F. Novák, Barker, Sersen, V. Mihálik, Luža – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Lušňák, Viedenský, Skalický

Nižnekamsk: Sudnicin – Ogurcov, M. Berezin, Riasenskij, Sergejev, Bryncev, Ľamin, od 41. min Jevsejenkov – Lapenkov, Stas, Rybin – Milovzorov, Polygalov, M. Žukov – J. Grigorenko, Taffe, Zdunov – Kitarov, Kulikov, Chajrullin

V úvodnom dejstve si ani jeden zo súperov nevypracoval vyloženú šancu na skórovanie. Slovanu sa podarilo ubrániť pri presilovke hostí, na trestnej lavici si celé dve minúty odsedel Lušňák.

V druhej tretine mali viac z hry „belasí“, ale doplatili na efektivitu v koncovke. Po jednej zo šancí domácich prenikla do útočného pásma tretia formácia Neftechimiku a Zdunov strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre duelu – 0:1. Slovan potom nevyužil početnú výhodu pri treste Brynceva, šance mali Starosta či Barker. Ani v ďalšom priebehu druhej časti sa Bratislavčania gólovo nepresadili.

Tretiu dvadsaťminútovku začal Slovan ďalšou presilovkou, no bez gólovej koncovky. V 46. minúte nepremenil šancu hosťujúci Taffe a vzápätí ani Ogurcov. Vyšlo to až v 48. minúte M. Žukovovi, ktorý v početnej výhode poslal puk za Brusta – 0:2. Arbitri potom po porade s moskovskou videocentrálou neuznali presný zásah A. Šťastného. Konečnú podobu výsledku dal v 59. minúte hosťujúci M. Berezin – 0:3.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Súper sa na duel pripravil, bojoval a hral na hranici rizika. Ak nedáme gól, nemôžeme myslieť na víťazstvo. Ak ho aj dáme, rozhodcovia ho neuznajú. Podľa môjho názoru to bol regulárny gól. Vytvorili sme si tlak, ale z každého brankára súpera robíme hviezdu. Presilovky nám na tréningoch idú jednoducho, ale v zápasoch nie. Doma musíme vyhrávať, ale zatiaľ to nejde. Musíme tomu dať nie sto, ale stodvadsať percent.“

Vladimir Krikunov (tréner Neftechimiku Nižnekamsk): „Po troch prehrách sme chceli a museli vyhrať. Nastupovali sme s tým, akoby to bol náš posledný boj. Chlapci zabojovali a zvládli to.“

Tomáš Surový (kapitán Slovana): „Bez gólu vyhrať nemôžeme. Musíme sa zamerať na dobrú obranu, ale dôležité je čo najrýchlejšie nájsť dôvod, prečo sa nám nedarí v koncovke. Nemôžeme sa čudovať fanúšikom, že sú nespokojní. Nevyhrávame a oni chcú domá vidieť víťazstvá.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana): „Všetko v kabíne klape, len tie výsledky… Musíme dávať viac gólov, všetko na tom stojí a padá.“