ŠK Slovan Bratislava - SSC Neapol
Futbalista SSC Neapol Kalidou Koulibaly sleduje súboj svojho spoluhráča Christiana Maggia s Františkom Kubíkom zo Slovana Bratislava počas zápasu skupinovej fázy 2. kola I. skupiny Európskej ligy. Bratislava, 2. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase 2. kola I-skupiny Európskej ligy s SSC Neapol 0:2.

Prvý gól zápasu na Pasienkoch strelil hlavičkou v 35. minúte slovenský kapitán hostí Marek Hamšík, ktorý po zmene strán v 74. minúte posadil poisťujúci presný zásah na hlavu striedajúcemu Gonzalovi Higuaínovi.

„Belasí“ sú po dvoch vystúpeniach v skupinovej fáze bez bodu. Zverenci Františka Straku sa najbližšie predstavia v EL vo štvrtok 23. októbra doma proti Sparte Praha (19.00 h).

Obrazom: Neapol vyhral v Bratislave 2:0, pri oboch góloch bol Hamšík

VÝSLEDOK – Európska liga – 2. kolo hlavnej fázy (I-skupina):
ŠK Slovan Bratislava – SSC Neapol 0:2 (0:1)

strely na bránku: 1:7, rohové kopy: 3:3, držanie lopty (v %): 48 – 52

rozhodovali: Strahonja – Premužaj, Krmar (všetci Chor.), 10 738 divákov

góly:

35. minúta – 0:1 M. Hamšík

76. minúta – 0:2 G. Higuaín

žlta karta:

56. minúta – František Kubík (Slovan)

Slovan: D. Perniš – Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský – Grendel (46. Milinkovič), Lásik (85. Kolčák) – F. Kubík (71. I. Žofčák), Halenár, L. Peltier – Soumah

Neapol: Rafael Cabral – Maggio, K. Koulibaly, Britos, Ghoulam – David López, Inler – J. De Guzmán (63. Callejón), Hamšík (79. Mesto), Mertens – Duván Zapata (73. G. Higuaín)

I. polčas

Tabuľka I-skupiny:

1. SSC Neapol 2 2 0 0 5:1 6

2. Young Boys Bern 2 1 0 1 6:3 3

3. Sparta Praha 2 1 0 1 4:4 3

4. Slovan Bratislava 2 0 0 2 0:7 0

Po úvodnej štvrťhodine, v ktorej sa mužstvá iba oťukávali, prebrali iniciatívu favorizovaní hostia.

Prvý nebezpečný moment duelu obstaral v 17. min kapitán Neapolčanov Hamšík, ale jeho strela ľavačkou z hranice šestnástky nenašla priestor troch žrdí. V 19. min mohol otvoriť skóre Holanďan Jonathan De Guzmán, Perniš však jeho pokus kryl.

Krátko po tom Hamšík kolmicou vysunul Zapatu, Kolumbijčanovu streleckú príležitosť upratala obrana Slovana na roh.

Zadákom z Neapola robil problémy predovšetkým agilný Soumah, ktorý viackrát obišiel aj dvoch protihráčov.

Na konci prvej polhodiny vystrelil zvnútra pokutového územia z otočky Hamšík, brankár Slovana bol na mieste. Slovenský reprezentant vo farbách SSC sa dočkal v 35. min, keď predskočil gólmana domácich a hlavou poslal loptu do siete po ďalekonosnom centri stopéra K. Koulibalyho – 0:1.

II. polčas

Po zmene strán Slovan skóroval v 57. min, ale gól Čikoša neplatil pre ofsajd. O niekoľko sekúnd neskôr nevyužil čistú šancu Milinkovič hlavičkujúc po Halenárovom centri tesne vedľa pravej žrde. Mertensova ďalekonosná strela v 63. min pohladilo brvno bránky Slovana.

Prvá strela domácich do priestoru troch žrdí prišla až v 70. min z kopačky striedajúceho Milinkoviča. V 74. min premenil prvý dotyk s loptou na druhý gól SSC po Hamšíkovom centri čerstvý žolík z lavičky Gonzalo Higuaín – 0:2.

Slovan mohol zdramatizovať duel v 77. min, Milinkovič vyhral súboj s gólmanom Cabralom, ale netrafil odkrytú bránku Neapola. Srbský legionár vo farbách Slovana potom trafil v 80. min z priameho kopu spojnicu žrde a brvna. V závere stretnutia mohol prikrášliť zaslúžené víťazstvo hostí striedajúci Mesto, ale Perniš vyboxoval jeho krížny pokus zvnútra šestnástky.

František Straka (tréner Slovana Bratislava): „V prvom polčase sme sa snažili držať nulu na konte inkasovaných gólov. Veľmi ma mrzí tá chyba, ktorá prišla, a po nej gól. V druhom polčase sme sa osmelili, mali sme situácie, keď sme mohli streliť gól my – napríklad Marko Milinkovič nastrelil brvno. Neapol nám ukázal svoju kvalitu a to musíme rešpektovať. Upozorňoval som stopérov, keď prišiel Higuaín, aby si dali pozor, že je to hráč s výborným výberom miesta. Aj tak nám strelil gól… Čo sa týka Mareka Hamšíka, už na tlačovej konferencii som hovoril, že je to úžasný hráč. To dnes absolútne potvrdil.“

Rafael Benítez (tréner SSC Neapol): „Som veľmi spokojný s výsledkom. Víťazstvo je dielom celého kolektívu, nie jednotlivcov. Zápas sme kontrolovali, aj keď sme sa pred súperom museli mať na pozore – najmä po príchode Milinkoviča s jeho nebezpečnou ľavačkou. Slovan má svoju kvalitu, ukázal aj dobrú organizáciu hry. Verím, že v ďalších dueloch výsledkovo aj výkonmi nadviažeme na dnešné vystúpenie.“

Dušan Perniš (brankár Slovana Bratislava): „Dnes naši hráči dali do toho všetko, zápas odjazdili tak, ako sľúbili. Ak chcú ľudia nadávať, nech nadávajú na mňa – za ten prvý gól. Tento zápas rozhodol Marek Hamšík. Prvý gól strelil, druhý pripravil. Neapol je momentálne o ňom. Ťažko povedať, či bol Neapol nad naše sily. Mali sme šance, snažili sme sa. Faktom je, že nad takým súperom sa dá vyhrať, nie vyhrávať.“

Richard Lásik: (stredopoliar Slovana Bratislava): „Myslím si, že prvý polčas bol z mojej strany lepší než druhý. Bol som v pohode, nijaká nervozita. Nemali sme veľa šancí, aj keď v druhom polčase dal Marko Milinkovič brvno. Oni hrali to, čo potrebovali.. Pridali, alebo ubrali z tempa. S výsledkom nie sme spokojní, chceli sme aspoň remízu. Žiaľ, nevyšlo to. Čo už… Hlavu hore, ideme ďalej. Mal som pocit, že od toho Markovho brvna sme si začali viac veriť. Trochu sme na nich zatlačili, dali nám však druhý gól a uzavreli to. Už sa nedalo s výsledkom nič robiť. Marek Hamšík hral veľmi dobre. Dal jeden gól, na druhý prihral. Táto bilancia hovorí za všetko.“