Hokejisti Slovana doma prehrali s Novosibirskom
Zľava: Brankár Slovana Johan Backlund a hráč Novosibirsku Jonas Enlund počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Sibir Novosibirsk. Bratislava, 30. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

NOVOSIBIRSK 13. septembra (WebNoviny.sk) – Slovan Bratislava prehral v Novosibirsku 2:3 po nájazdoch v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. O dvoch bodoch pre Sibir Novosibirs rozhodol premeneným nájazdom útočník Konstantin Okulov. Na strane hostí bol úspešný tradičný strelec Žiga Jeglič, ale keďže Okulov zvládol aj svoje nájazdové repete, z tesného víťazstva sa tešili domáci hokejisti.

Oba góly slovanistov v riadnom hracom čase dosiahol Tomáš Zigo, za Novosibirsk v riadnom hracom čase skórovali Joonas Kemppainen a Maksim Šalunov. Belasí zaznamenali v ôsmom zápase sezóny piatu prehru a na konte majú 10 bodov. V tabuľke Západnej konferencie KHL priebežne figurujú na deviatom mieste. Slovanisti sa najbližšie predstavia v sobotu 17. septembra od 17.00 h v Bratislave proti chorvátskemu Medveščaku Záhreb.

Skóre otvoril v 8. min fínsky útočník Sibiru Kemmpainen. Ešte vlani hráč Bostonu zamiešal pred Brustom odrazený puk a poslal ho do siete – 1:0. O necelé tri minúty bolo vyrovnané. Kubalík skvelou prihrávkou spoza bránky našiel Ziga a ten proti Salákovi nezaváhal – 1:1. V 14. min domáci opäť viedli, keď Šalunov nečakanou strelou z otočky až od modrej čiary prekvapil Brusta, ktorý mal zakrytý výhľad a dráhu puku tečom zmenil obranca Švarný – 2:1.

V závere prvej tretiny mohol Sannikov z nájazdu zvýšiť náskok Sibiru, ale nestalo sa. Na druhej strane neuspel Valský proti Salákovi. V druhej tretine hostia vyrovnali po parádnej spolupráci Bačíka so Zigom. Obranca Bačík v 27. min za bránkou domácich dovtedy čakal s prihrávkou, kým neurobil so Ziga dvojgólového strelca – 2:2.

S chuťou hrajúci Zigo mal v závere druhej tretiny šancu aj na hetrik, ale po zlej rozohrávke Saláka netrafil z uhla do odkrytej domácej bránky. V polovici tretej tretiny prežíval Slovan v oslabení krušné chvíle, ale jeho brankár vo všetkom odolal. Rovnako v závere riadneho hracieho času mali hráči Sibiru veľký tlak, z ktorého neprišiel víťazný gól.

V päťminútovom predĺžení sa hralo prakticky iba na jednu – belasú bránku. Za prekonaným Brustom dokonca zvonila pravá žŕdka po strele Šalunova. Slovan napokon doviedol zápas až do nájazdov, ale v nich neuspel. Brusta dvakrát prekonal Okulov a to stačilo Sibiru na 2 body.

Kontinentálna hokejová liga – utorok:
Sibir Novosibirsk – HC Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Kemppainen (Okulov), 14. Šalunov, rozhodujúci nájazd Okulov – 11. Zigo (T. Kubalík), 27. Zigo (Bačík)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ovčinnikov, Fraňo – Gordenko, Tomilov, 7400 divákov

nájazdy: Jeglič 0:1, Okulov 1:1, Zigo 1:1, Šumakov 1:1, Cheechoo 1:1, Šalunov 1:1, Okulov 2:1

Sibir: Salák (65. Krasikov) – Beľakov, Polášek, Vereščagin, Meňšikov, Naumov, D. Lukin, Sergienko – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Arťuchin, Kemppainen, Elo – Vorošilo, Okulov, Fefelov – Žafjarov, Arťomov, Skabelka – Gubin.

Slovan: Brust – Švarný, Plastino, Luža, A. Meszároš, Marek Ďaloga, Pokorný, Bačík, M. Rosandič – Valský, Jeglič, V. Nedorost – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Skalický, Viedenský, Lušňák – T. Kubalík, Zigo, Chipchura

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Bol to veľmi dobrý zápas, proti nám stál silný súper. Prvú polovicu boli domáci lepší, po strelení druhého gólu sme vyrovnali hru a mali sme aj niekoľko šancí. Žiaľ, dnes nás zradili presilovky, ktoré sme zahrali katastrofálne. V samostatných nájazdoch boli šťastnejší domáci hokejisti.“

Výsledky ostatných utorňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Avangard Omsk – Medveščak Záhreb 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 3. Perežogin, 40. D. Roy, 50. I. Michejev, 56. Gluchov – 16. E. Hedberg

Metallurg Magnitogorsk – Dinamo Minsk 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)

Góly: 31. Wolski, 43. Denis Kazionov, 43. Moziakin, 53. Tereščenko, 60. Kaletnik – 7. Pavlovič, 24. Materuchin, 38. A. Stepanov, 60. Kovyršin

Dinamo Riga – Jokerit Helsinki 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Góly: 37. Darziňš – 52. Jaakola, 56. Lauridsen, 57. Niemi

SKA Petrohrad – Severstaľ Čerepovec 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 14. I. Kovaľčuk, 18. Rukavišnikov, 29. Barabanov, 51. Vojnov