Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Zľava: Brankár Záhrebu Barry Brust a hráč Slovana Mário Lunter počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb. Bratislava, 24. september 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ZÁHREB 14. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Medveščaku Záhreb 0:1.

Pre zverencov Petriho Matikainena ide o štvrtú prehru z ostatných piatich zápasov, čo signalizuje menšiu krízu. Slovanu napriek ďalšiemu trojbodovému zaváhaniu v tabuľke Západnej konferencie KHL naďalej patrí 8. miesto. Medveščak je dvanásty. Medveščak a Slovan zohrali v tejto sezóne už štvrtý vzájomný zápas a chorvátsky zástupca vyrovnal bilanciu na 2 víťazstvá – 2 prehry.

Aktívnejších domácich poslal do vedenia v 18. min Kanaďan Brandon Segal, ktorému prihrával krajan Martin St. Pierre. V druhej tretine mal Slovan veľkú šancu na vyrovnanie v 35. min. White po prihrávke Bartoviča pekne vystrelil, ale brankár Brust schoval puk do lapačky.

Neujali sa ani nebezpečné strely obrancu Sigaleta, a hoci Slovan prestrieľal Záhreb 13:7, skóre sa v prostrednej časti nemenilo. V tretej tretine sa hostia naďalej snažili aspoń vyrovnať, ale nepodarilo sa im to napriek streleckej prevahe ani v záverečnej hre bez brankára.

Pre ‚belasých“ bol súboj v Záhrebe prvým z päťzápasovej série na klziskách súperov, ktorá bude pokračovať v Rusku. Slovan sa postupne predstaví v Čeľabinsku, Chanty-Mansijsku, Nižnekamsku a Togliatti.

VÝSLEDOK:
Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól:

17:09 1:0 B. Segal (M. St.Pierre)

Vylúčenia:

06:50 Shaone Morrisonn (Medveščak) – 2 min. (seknutie)

29:17 Shaone Morrisonn (Medveščak) – 2 min. (krosček)

29:17 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

32:18 Patrick White (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

36:34 Mark Popovic (Medveščak) – 2 min. (seknutie)

40:24 Bill Thomas (Medveščak) – 2 min. (hákovanie)

41:08 Kurtis Foster (Slovan) – 2 min. (nepovolená výstroj)

50:49 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (držanie hokejky)

strely na bránu: 20:36, vylúčenia: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Safiullov, Sergejev – Balodis, Šichanov

Medveščak: Brust – Martinovic, Flood, Morrisonn, Carle, Popovič, Hutchinson – Thomas, Anderson, Polushaj – Pelletier, St. Pierre, Segal – Kostovič, Murray, Perkovich – Bjorkstrand, Wright, Trotter

Slovan: Janus – Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, J. Brejčák – Netík, Surový, Bartovič – Vondrka, Bližňák, L. Hudáček – L. Nagy, Tičar, Jeglič – A. Šťastný, P. White, Lunter

Hlasy

(zdroje hcslovan.sk a medvescak.com):

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Gratulujem Medveščaku Záhreb. Máme za sebou náročný program, odohrali sme päť zápasov za desať dní, čo je na našich najviac vyťažených hráčoch vidieť, zranenia trápia troch našich útočníkov. Napriek tomu som spokojný s hrou, ktorú sme predviedli. S výnimkou prvej tretiny sme v ostatných dvoch boli aktívnejší, utvorili si veľké množstvo príležitostí a striel. Pochváliť musím gólmana domácich Barryho Brusta, ktorý podal skvelý výkon a dá sa povedať, že zabránil tomu, aby sme si odniesli body. Musíme dať hlavy hore a bojovať o body a víťazstvá v ďalších zápasoch.“

Dario Kostovič (útočník Záhrebu): „Je skvelé, že sme v tomto stretnutí nedostali gól. Bol to veľmi náročný zápas, ktorý sme odohrali výborne po taktickej stránke. Mám pocit, že sme hrali o čosi rýchlejšie než zvyčajne. Víťazstvo nás veľmi teší.“