Slovan Bratislava - Viťaz Podolsk
Sprava: Brankár Podolsku Johan Backlund a hráč Slovana Roman Kukumberg počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení pred vlastnými fanúšikmi v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy, keď vo štvrtok prehrali v Slovnaft aréne s Viťazom Podolsk 1:4.

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa počas celého stretnutia nevedeli dostať do tlaku. V prvej aj druhej tretine inkasovali dvakrát, v 38. minúte znížil na 1:4 obranca Martin Škoula.

Bol to vôbec prvý domáci gól Slovana v sezóne 2013/2014, český bek ním ukončil 98-minútové čakanie „belasých“ na presný zásah.

Po štvrtkovej prehre má bratislavské mužstvo na svojom konte len dva body z osemnástich možných, keďže doteraz absolvovalo šesť duelov.

Najbližší zápas absolvuje Slovan opäť v domácom prostredí, v sobotu 21. septembra privíta o 17.30 h tím Ak Bars Kazaň.

Slovan Bratislava – Viťaz Podolsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 38. Škoula (Sersen, Miklík) – 12. Vasiliev (Hennessy), 14. Chafizullin, 21. Soloduchin (Golovkov, Rybakov), 36. Pyett (Podziňš)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Mojžíš (Slovan) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Ščeniov – S. Morozov, Putalin, 10 055 divákov

Slovan: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, V. Mihálik – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bakoš, L. Hudáček – T. Mikúš, Kolena, R. Mráz – od 21. min M. Daňo

Viťaz: Backlund – Pyett, Mezei, Selezňov, Golovkov, Chafizullin, Malevič, Kudinov – Šitikov, Iggulden, Koroľuk – Koroľov, Rybakov, Soloduchin – Afinogenov, Hennessy, Poltorak – Vasilev, Mamin, Podziňš

Obrazom: Slovan Bratislava prehral s Viťazom Podolsk

Zľava: Hráč Slovana Jonathan Sigalet a hráč Podolsku Viačeslav Soloduchin počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Brankár Slovana Miroslav Kopřiva počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Hráč Podolsku Josh Hennesy a brankár Slovana Miroslav Kopřiva počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Sprava: Hráč Podolsku Dmitrij Šitikov a hráč Slovana Martin Štajnoch počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Brankár Slovana Miroslav Kopřiva a hráč Slovana Martin Štajnoch počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk. Bratislava, 19. septermber 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Slovan začal druhý domáci súťažný duel v novej sezóne opatrne.

Už v 4. minúte mal veľkú šancu Ölvecký, ale brankár Backlund s jeho pokusom nemal problémy.

Pri vylúčení Sigaleta si hostia utvorili niekoľko streleckých pozícií, Kopřiva však odolával. Už v 7. minúte poslali rozhodcovia predčasne pod sprchy Mojžíša, v päťminútovom oslabení Viťaz neskóroval ani raz.

Podarilo sa to až v hre piatich proti piatim Vasilievovi, ktorý napriahol od modrej a vymietol ľavý horný roh Kopřivovej bránky.

O necelé dve minút neskôr sa v útočnom pásme uvoľnil Chafizullin a gólmana domáceho mužstva prekonal na rovnakom mieste ako Vasiliev. Už v závere I. tretiny sa z tribún Slovnaft arény ozýval piskot na hru Slovana.

Bezduchý výkon zverencov trénera Rostislava Čadu pokračoval aj po prvej prestávke. Už v 48. sekunde pridal tretí gól hostí Soloduchin.

Slovan si potom v presilovke neutvoril nijakú gólovú šancu a ani v rovnovážnej hre to hráčom „belasých“ nešlo – postupne nepochodili Netík, T. Mikúš, Kutlák ani Miklík. Na 4:0 zvýšil v 36. minúte Pyett, ktorý využil nedôraznú prácu defenzívy bratislavského tímu.

Čakanie Slovana na prvý domáci gól ukončil v 38. minúte obranca Škoula presilovkovou delovkou od modrej čiary.

Najmä v úvode tretej časti sa Slovan dostal do viacerých gólových príležitostí, ale spoľahlivý Backlund zneškodnil pokusy Kukumberga, Škoulu aj Štajnocha.

V posledných minútach duelu chýbalo nasadenie na oboch stranách – Slovan už neznížil náskok súpera a hostia z Podolska si s prehľadom ustrážili cenný triumf.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Na nás bolo vidieť, že sme chceli doma získať prvé body. Zodpovedala tomu aj hra v oslabení, ktoré sme zvládali veľkou bojovnosťou. Bohužiaľ sme v závere I. tretiny dostali dva pomerne lacné góly. Ďalej sme pokračovali v nátlakovej hre a chceli vyrovnať. Proti nám stál súper s veľmi dobre organizovanou defenzívou. Tak, ako sme hrali dnes, to je cesta, ktorou môžeme už v nasledujúcom zápase uspieť.“

Jurij Leonov (tréner Viťazu Podolsk): „Zápas sa mi veľmi páčil, bol veľmi rýchly. Proti nám stál zdatný súper, no nám sa podarilo streliť štyri góly a zvíťaziť. Som rád, že Mike Iggulden napokon dohral duel, aj keď sa v I. tretine pobral do šatne po zákroku domáceho hráča.“

Martin Škoula (obranca Slovana, autor gólu): „Hokej je o góloch a v KHL sú mužstvá veľmi vyrovnané. Ak v každom zápase dostaneme štyri góly, tak toho veľa neuhráme. V presilovkách musíme hrať viac na strieľajúceho beka, dorážky alebo teče. Musíme strieľať od modrej a nejako puk dotlačiť do bránky. Najmä nehrať v rohoch. Nikto nerád prehráva, ale tím má svoju silu. Určite príde zlom a začneme premieňať šance.“

Juraj Mikúš (útočník Slovana): „Je to už obohraná pesnička, veľa nepremenených šancí. V takejto situácii sa ťažko hľadá pohoda. Neviem, čo k tomu mám povedať. Sami sme z toho rozhádzaní.“