HC Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun lun
Zľava: Nick Plastino z HC Slovan Bratislava a Tomi Sallinen z Červenej hviezdy Kchun-lun počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun. Bratislava, 5. január 2017. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava prehrali 1:2 po predĺžení s čínskou Červenou hviezdou Kchun-lun vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Zverenci trénera Miloša Říhu viedli zásahom Jonathana Cheechooa z 30. min, no hostia vyrovnali v 52. min rovnako v presilovke zásluhou Tomáša Marcinka. V predĺžení o triumfe hostí rozhodol obranca Tuukka Mäntylä.

Slovan má po 46 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 58 bodov (skóre 105:133) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup 11 bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v nedeľu 8. januára o 17.00 h opäť pred vlastnými fanúšikmi proti Admiralu Vladivostok.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:
HC Slovan Bratislava – Červená hviezda Kchun-lun 1:2 po predĺž. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 30. Cheechoo (Taffe, Michal Hlinka) – 52. T. Marcinko (M. Bakoš, Järvinen), 65. Mäntylä

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Oskirko – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Pogge – Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Marek Ďaloga, Bačík – Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka – Vopelka, Jeglič, V. Nedorost – Musatov, T. Surový, Chipchura – Lušňák, Andrej Šťastný, Skalický

Kchun-lun: Karhunen – Jalasvaara, Mäntylä, Järvinen, Viklund, Bellemore, Pereťagin – Ponikarovskij, Collins, Rau – M. Bakoš, T. Marcinko, D. Fleury – O. Jašin, Sallinen, Enlund – Yuen, Pereskokov, J. Aľševskij

Po slávnosti, počas ktorej pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu vyvesili dres Miroslava Šatana, mali hostia už v 3. min výhodu presilovky, no brankár Pogge počas nej nemal veľa práce. Už v rovnovážnom stave si hosťujúci Karhunen poradil s pokusom Cheechooa, na opačnej strane Pogge zneškodnil delovku Pereťagina. Početnú výhodu potom nevyužil ani Slovan, v 17. min arbitri po porade s videorozhodcom neuznali gól domáceho mužstva, padol totiž so zdvihnutou hokejkou.

V prvej polovici druhej časti putoval na trestnú lavicu D. Fleury a početnú výhodu sa už Slovanu podarilo využiť. Kanaďan Cheechoo dostal prihrávku od Američana Taffeho a strelou z pravého kruhu prekonal Karhunena.

V 50. min Pogge zachránil pri pokuse D. Fleuryho, no o dve minúty neskôr už inkasoval – strelu M. Bakoša ešte zneškodnil, ale na dorážku T. Marcinka bol prikrátky. Vzápätí Slováci z tímu hostí vypracovali šancu aj pre Mäntyläho, ale skóre sa nemenilo. Na opačnej strane nepochodil Kundrátek a duel dospel do predĺženia. V ňom druhý bod pre hostí zariadil v presilovke fínsky obranca Mäntylä.

Súhrn výsledkov ostatných štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Metallurg Novokuzneck – Lokomotiv Jaroslavľ 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 44. Lebedev – 34. a 52. Kontiola

Sibir Novosibirsk – Dinamo Moskva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 12. Ignatovič, 38. Mišarin – 19. I. Nikulin, 20. Kokarev, 33. Briukvin, 34. L. Kašpar, 59. A. Tereščenko

Avangard Omsk – Viťaz Podoľsk 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 30. Booth, 40. Pestuško, 42. Meňšikov – 15. M. Aaltonen, 20. A. Nikulin, rozhodovali: BALUŠKA (SR) a Buturlin (Rus.)

Lada Togliatti – Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 3. Penkovskij, 32. Szczechura, 59. Klimontov

Ak Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 15. A. Svitov – 32. Lisin, rozhodujúci sam. nájazd Omark

Neftechimik Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 60. Jan Kovář

Dinamo Minsk – Severstaľ Čerepovec 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 52. A. Stepanov – 23. Avcin, rozhodujúci sam. nájazd Truňov

Jokerit Helsinki – SKA Petrohrad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Jormakka, 21. P. Regin, 50. Pihlström – 6. Daciuk, 24. Hersley

Dinamo Riga – CSKA Moskva 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 47. K. Petrov, 60. Žarkov

Medveščak Záhreb – Amur Chabarovsk 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 45. Zanoški, 60. Bolduc, 60. Lessio – 14. Nazarov