Janus, mojžíš
Brankár "belasých" Jaroslav Janus a obranca Tomáš Mojžíš. Foto: metallurg.ru

NIŽNIJ NOVGOROD 24. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali na ľade Torpeda Nižnij Novgorod. Bodovali už v druhom zápase na ich poslednom ruskom tripe v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), ktorý odštartovali pred dvoma dňami v Kazani (1:2 po sam. nájazdoch).

„Belasí“ v tejto sezóne KHL na domácom ľade Torpedu podľahli 0:3, vo vlaňajšom ročníku získali vo vzájomných stretnutiach iba bod. Vonku prehrali 2:3 po sam. nájazdoch a v Slovnaft Arene 1:4.

Slovan otvoril skóre v 17. min, keď Michel Miklík využil prihrávku Petra Ölveckého od ľavého kruhu. V druhej časti sa roztrhlo vrece s gólmi. Zverenci trénera Rostislava Čadu išli do dvojgólového vedenia, Miklík sa dostal s Milanom Bartovičom do prečíslenia a druhý menovaný prestrelil domáceho gólmana Ivana Kasutina. Slovan potom pykal za nedisciplinovanosť, v priebehu troch minút dostal dva góly v oslabeniach a bolo vyrovnané.

Bratislavčania bojujúci o play-off sa znova tešili v 35. min: Libor Hudáček si v početnej výhode dobre nakorčuľoval pred bránku a zasunul strieľanú prihrávku Branka Radivojeviča od modrej čiary. O minútu neskôr sa domácim takmer podarilo vyrovnať, Ľudučin však trafil len hornú žrď bránky Jaroslava Janusa. Dve minúty pred koncom druhej tretiny mohlo byť 2:4, Miklík sa dostal do samostatného nájazdu, ale Kasutin mu ľavým betónom znemožnil skórovať.

V závere stretnutia hrali domáci power-play, navyše na trestnej lavici sedel hosťujúci Jonathan Sigalet, ale nič z toho nevyťažili.

Zaujímavá situácia nastala po zaznení záverečného klaksónu. Rozhodcovia po vypršaní poslednej sekundy tretej tretiny ešte komunikovali strelu, ktorá skončila na žŕdke Janusovej brány s videorozhodcom. Po niekoľkých minútach napätia rozhodca ukázal, že gól nepadol a Slovanisti sa mohli tešiť z troch bodov.

Slovan má po piatku na konte 60 bodov, na posledné ôsme mužstvo tabuľky Západnej konferencie postupujúce do play-off Lokomotiv Jaroslavľ má 12-bodové manko. Do konca základnej časti KHL odohrajú Bratislavčania ešte šesť duelov, najbližšie sa predstavia v nedeľu od 14.00 h SEČ na ľade Viťazu Podoľsk.

VÝSLEDOK ZÁPASU:

Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 2:3 (0:1, 2:2,0:0)

16:57 – 0:1 Miklík (Ölvecký)

24:54 0:2 Bartovič (Miklík)

27:24 1:2 Wolski (Valentenko, Salminen – presilová hra)

30:42 2:2 Škačkov (Valentenko, Krasnoslobodcev – presilová hra)

34:04 2:3 Hudáček (Šatan, Radivojevič – presilová hra)

Vylúčenia:

3:11 Mihálik (Slovan) – 2 min. (sekanie)

16:57 Kuľomin (Novgorod) – 2 min. (hra vysokou hokejkou)

19:52 Bližňák (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

21:28 Krasnoslobodcev (Novgorod) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

25:23 Ölvecký (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

26:45 Sigalet (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

29:02 Bartovič (Slovan) – 2 min. (sekanie)

32:05 Bernackij (Novgorod) – 2 min. (podrazenie)

37:22 Hudáček (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

50:15 Ölvecký (Slovan) – 2 min. (držanie)

51:03 Galuzin (Novgorod) – 2 min. (hákovanie) + 10+DKZ (nešportové správanie)

58:53 Sigalet (Slovan) – 2 min. (sekanie)

strely na bránu: 17:18, vylúčenia: 4:8 na 2 min., navyše: Galuzin (Torpedo) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Soin, Cyplakov – Ivanov, Nesterov

Torpedo: Kasutin – Hietanen, Chomickij, Valentenko, Bernackij, Grigoriev, V. Denisov Belochvostikov – Wolski, Immonen, Salminen – Krasnoslobodcev, Galuzin, Škačkov – Potapov, Ľudučin, V. Kuľomin – Žarkov, Tverdochlebov, Belochvostikov

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, V. Mihálik, Mojžíš, J. Brejčák, Luža – Šatan, Radivojevič, L. Hudáček – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bližňák, Ölvecký – T. Mikúš, A. Šťastný, M. Bakoš – M. Daňo

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): „Videli sme rýchly a dramatický zápas, v ktorom sme hrali veľmi dobre v obrane. V hre päť na päť sme domácim povolili minimum šancí. Torpedo sa presadilo len v presilových hrách, ktoré ho vrátili do zápasu. Aj my sme rozhodili zápas tretím gólom v presilovke.“