HC Slovan Bratislava
Obrancovia Slovana Bratislava Andrej Meszároš (vpravo) a Tomáš Kundrátek počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Ak Bars Kazaň. Bratislava, 19. október 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

NIŽNIJ NOVGOROD 24. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava po troch prehrách v sérii zvíťazili 4:1 na ľade Torpeda Nižnij Novgorod vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Po bezgólovej úvodnej tretine Slovan otvoril skóre v druhej časti, v 23. min sa v presilovke presadil Žiga Jeglič. Domáci zmazali manko na začiatku tretej tretiny, na presný zásah Kirilla Vorobjova však v 50. min odpovedal Igor Musatov a vrátil Bratislavčanom tesný náskok. „Belasí“ ho zveľadili v predposlednej minúte: najskôr skóroval obranca Nick Plastino, do prázdnej bránky zakrátko trafil Radek Smoleňák.

Slovan sa v okamihu dosiahnutia víťazstva vyšvihol na 10. priečku v tabuľke Západnej konferencie. Z doterajších 33 vystúpení nazbieral 42 bodov. Bratislavčania sa najbližšie predstavia v sobotu v Moskve, o 15.00 h SEČ si zmerajú sily s domácim Spartakom.

Kontinentálna hokejová liga – štvrtkový výsledok:

Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 42. K. Vorobjov (A. Frolov, D. Siomin) – 23. Jeglič (F. Novák, Taffe), 50. Musatov, 59. Plastino (Chipchura), 59. Smoleňák (Musatov, T. Kopecký)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Belov, Gofman – Kučava, Novikov (všetci Rus.)

Nižnij Novgorod: Proskurjakov – M. Osipov, K. Vorobjov, Jegoršev, Aľajev, I. Višnevskij, Lofquist – Daugaviňš, D. Siomin, A. Frolov – M. Potapov, Galuzin, Gračiov – Ashton, Rasskazov, Žerdev – McMillan, Mozer, Norman – Urakov, Verjajev

Slovan: Pogge – F. Novák, Marek Ďaloga, Starosta, Plastino, Rosandič, Bačík, M. Pokorný – Cheechoo, Taffe, Jeglič – Musatov, T. Kopecký, Smoleňák – Chipchura, Zigo, Valský – Vopelka, Lušňák, Michal Hlinka – J. Šiška

Hlas (zdroj: oficiálny web Slovana):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Mužstvo splnilo to, čo sme od neho pred zápasom chceli. Hrali sme zodpovedne, disciplinovane. Dôležité bolo, že sme ustáli dve presilovky o dvoch hráčov. Dali sme na ľade Novgorodu štyri góly a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Chcem pochváliť všetkých hráčov, ktorí nastúpili.“

Súhrn výsledkov ostatných štvrtkových zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Metallurg Novokuzneck – Ak Bars Kazaň 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 26. Malychin, 43. Varnakov

Sibir Novosibirsk – Lada Togliatti 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 7. Šumakov, 22. Šalunov, 57. Arťuchin – 55. Sinicyn

Avangard Omsk – Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Góly: 57. N. Lisov – 6. Gynge, 6. K. Makarov, 14. Stoľarov

Jokerit Helsinki – SKA Petrohrad 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 52. Huhtala, 58. Jormakka – 7. S. Plotnikov, 54. Kovaľčuk, rozhodujúci sam. nájazd Daciuk

Spartak Moskva – Medveščak Záhreb 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 33. Glumac

Dinamo Riga – Dinamo Minsk 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Góly: 47. Bičevskis – 7. Materuchin, 7. A. Pavlovič, 17. N. Komarov, 34. Lisovec