Miroslav Kopřiva
Miroslav Kopřiva Foto: metallurg-nk.ru

CHABAROVSK 1. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli druhé víťazstvo za tri body v Kontinentálnej hokejovej lige 2013/2014, keď v utorok zvíťazili na ľade Amuru Chabarovsk 5:2.

Slovan má na svojom konte 10 bodov z jedenástich duelov a v tabuľke Západnej konferencie sa odlepil z dna, patrí mu 12. pozícia.

Základ utorkového triumfu „položili“ zverenci trénera Rostislava Čadu už v I. tretine, ktorú vyhrali 4:1.

Ostatné utorňajšie výsledky si môžete pozrieť ——> v tomto článku.

.

VÝSLEDOK

Amur Chabarovsk – HC Slovan Bratislava 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)

Vylúčenia:

17:25 Michail Fisenko (Amur) – 2 min. (podrazenie)

26:53 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

35:56 Tomáš Matoušek (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

38:22 Milan Bartovič (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

41:27 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

45:57 Timofej Šiškanov (Amur) – 2 min. (držanie)

48:26 Timofej Šiškanov (Amur) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

49:17 Peter Ölvecký (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

51:05 Michal Vondrka (Slovan) – 2min. (držanie)

strely na bránu: 33:28, vylúčenia: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bondar, Komarov – Maťuša, Palei, 7100 divákov

Amur: Murygin – Reese, Ježov, D. Bykov, Teriajev, Sedunov, Bilalov – Muršak, Tarasov, Kriukov – Korotkov, Juňkov, Petružálek – Lugin, Litovčenko, Orlov – Fisenko, Šiškanov, Klimčuk – od 21. min Smurov

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Sigalet, V. Mihálik – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – M. Bakoš, Kolena, M. Daňo

Slovan, povzbudený predchádzajúcim triumfom v Novokuznecku, začal v chabarovskej Platinum Arene aktívne a už od 4. min viedol – Milan Bartovič nabil Tomášovi Mojžíšovi a jeho strela skončila aj vďaka dobrému cloneniu Juraja Mikúša za Muryginom.

Druhý presný zásah pridal o štyri minúty neskôr Roman Kukumberg, ktorý poslal puk pod hornú žŕdku súperovej bránky.

O necelú minútu síce Juňkov znížil, ale Michel Miklík sa v 15. min natlačil pred Murygina a na dvakrát pretlačil puk za jeho chrbát. Ešte pred prvou sirénou využil zaváhanie domácej defenzívu J. Mikúš – 1:4.

Aktivita „belasých“ pokračovala aj po prvej prestávke a Tomáš Netík pridal po peknom prieniku kapitána Bartoviča piaty gól do odkrytej bránky domáceho mužstva.

Potom sa Slovan trochu stiahol, čo Šiškanov využil na druhý gól Amuru. V ďalšom priebehu hostia kontrolovali sľubný náskok a ustrážili si ho až do konca.

Viac k osobe Michal SersenMichal VondrkaMichel MiklíkMilan BartovičPeter ÖlveckýRoman KukumbergTomáš Netík