Hokej, slovan
Hokejisti Slovana Bratislava vyhrávajú v Jekaterinburgu 2:1. Foto: metallurg.ru

JEKATERINBURG 8. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 3:1. „Belasí“ vrátili súperovi zo štvrtého najväčšieho ruského mesta prehru z minulej sezóny, keď tu utŕžili debakel 1:8.

Tréner Rostislav Čada v pondelok víťaznú zostavu nezmenil, v bránke bol opäť Johan Backlund. V prvom útoku nechýbal v spoločnosti Čechov Václava Nedorosta a Michala Vondrku ani Ladislav Nagy. V úvodnej obrannej formácii nastúpili Michal Sersen a Ivan Baranka. O úvodný gól sa postaral v 26. min počas presilovej hry Tomáš Netík, víťazný zásah si pripísal necelých osem minút pred koncom riadneho hracieho času Milan Bartovič. Poistku pridal v záverečnej minúte do prázdnej bránky Tomáš Surový.

Bratislavčania majú po troch stretnutiach v novej sezóny plný počet deväť bodov. Sezónu začali domácim víťazstvom nad Medveščakom Záhreb (5:2) a v sobotu triumfovali aj na ľade obhajcu Gagarinovho pohára (3:2).

Slovan najbližšie čaká zápas v Kazani, ktorým v stredu zakončia prvý tohtosezónny trip na klziskách súperov. Úvodné buly je na programe o 17:30 SELČ. Pred vlastnými fanúšikmi v Slovnaft Arene opäť nastúpi v nedeľu 14. septembra proti Nižnému Novgorodu.

VÝSLEDOK:
Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

25:21 – 0:1 T. Netík – presilová hra

39:21 – 1:1 A. Lazarev (T. Viklund) – presilová hra

52:12 – 1:2 M. Bartovič (M. Murley, R. Tičar)

59:28 – 1:3 T. Surový (T. Netík) – gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:

05:49 Alexej Jefimov (Avtomobilist) – 2 min. (sekanie)

09:02 Patrick White (Slovan) – 2 min. (sekanie)

09:13 Dmitrij Megalinskij (Avtomobilist) – 2 min. (hákovanie)

10:06 Filip Metľuk (Avtomobilist) – 2 min. (hákovanie)

16:20 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (krosček)

24:45 Alexej Bumagin (Avtomobilist) – 2 min. (hákovanie)

26:02 Nikita Komarov (Avtomobilist) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

28:12 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (držanie)

33:15 Nikita Triamkin (Avtomobilist) – 2 min. (hákovanie)

38:30 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

44:10 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

47:54 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (držanie)

56:42 Sami Lepistö (Avtomobilist) – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 21:24, vylúčenia: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: (všetci Rus.), 2500 divákov

Avtomobilist: Kovář – Viklund, Lepistö, Megalinsky, Metliuk, Triamkin, Antonov, Žuravľov, Voropajev – Simakov, Lazarev, Petružálek – Golyšev, Krysanov, Bumagin – Jefimov, Jemelejev, Lapenkov – Komarov, Garejev, Lewandowski

Slovan: Backlund – Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, J. Brejčák, V. Mihálik, Luža – L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka – Netík, Surový, L. Hudáček – Murley, Tičar, Bartovič – Jeglič, P. White, Ölvecký

Rostislav Čada (tréner Slovana): „My sme v dnešnom zápase boli veľmi aktívni, o čom svedčí počet striel a príležitostí, ktoré sme mali. Urobili sme v závere druhej tretiny zbytočnú chybu, ktorá nás pribrzdila. V poslednej tretine sme sa dokázali vrátiť do zápasu, utvorili sme si šancu dvaja na jedného, ktorú sme využili. Bojovnosťou a taktickou disciplínou sme kontrolovali zvyšok stretnutia.“

Tomáš Starosta (obranca Slovana): „Dôležité je, že sme opäť vyhrali a získali tri body, ale nerodilo sa to ľahko. Takmer dve tretiny sme viedli, ale na konci druhej časti hry prišla v oslabení menšia chybička a pár sekúnd pred koncom sme inkasovali. V tretej tretine sme využili prečíslenie a Milan Bartovič to nádherne trafil na 2:1, no a potom sme pridali tretí gól bol do prázdnej bránky pri súperovej power play, takže spokojnosť. Aj dnes sa ukázalo, že každý zápas je úplne iný. Teší nás, že máme zatiaľ plný počet bodov, ale je to stále len začiatok sezóny. Čakajú nás ďalšie ťažké duely, na ktoré sa musíme dobre pripraviť. Pochopiteľne, ak by sa nám podarilo túto šnúru ešte natiahnuť, budeme len radi.“

Milan Bartovič (útočník Slovana, autor víťazného gólu): „Dnes to bol zodpovedný a sústredený výkon po celých 60 minút. Nedovolili sme Jekaterinburgu ísť do veľa šancí, zatiaľ čo nám sa podarilo streliť tri góly a stačilo to na plný bodový zisk. Ja som očakával ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Jekaterinburg je pracovitý tím, proti ktorému sa vždy hrá ťažko. Som rád, že sme opäť využili jednu z presiloviek a dotiahli zápas do víťazného konca. Pri góle som za sebou cítil súperovho hráča, išli sme s Rokom (Tičarom, pozn.) dvaja na jedného, všimol som si však u brankára pootvorený priestor, preto som volil strelu a padlo to tam.“

Tomáš Surový (útočník Slovana): „Do zápasu sme vstúpili dobre, vypracovali sme si dosť šancí, z ktorých sme jednu aj premenili. Ale najdôležitejšie bolo, že sme až na tú jednu chybičku počas ich presilovky hrali veľmi zodpovedne v obrane a tiež ‚Backy‘ chytal opäť výborne, čo boli hlavné dôvody, prečo sme vyhrali. Samozrejme, mať šesť bodov z tripu je výborné, ale pred sebou máme ešte jeden súboj v Kazani. V utorok si trochu ‚odfúkneme‘ a pokúsime sa aj z tretieho stretnutia nejaké body vydolovať.

Matt Murley (útočník Slovana): „V úvodnej tretine mali obe mužstvá niekoľko veľmi dobrých príležitostí na skórovanie. V prostrednej časti sme strelili dôležitý gól v presilovke. Bohužiaľ, im sa rovnakým spôsobom podarilo v samom závere vyrovnať. Myslím si, že v záverečnej časti sme ukázali svoj charakter, dokázali sa vrátiť do zápasu a trpezlivo sme si počkali na rozhodujúcu šancu. Ak z ktoréhokoľvek duelu na tripe dokážete získať tri body, je to pôsobivé. A dvojnásobne to platí, ak ide o mužstvá, ktoré boli v minulej sezóne úspešné a hrali play-off. Máme pred sebou na tomto tripe ešte jeden zápas a rozhodne aj v ňom chceme byť úspešní.“

Viac k osobe Ivan BarankaJán BrejčákJohan BacklundLadislav NagyMichal SersenMilan BartovičRostislav ČadaTomáš NetíkTomáš SurovýVladimír Mihálik