Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Brankár Záhrebu Barry Burst (vľavo) a hráč Slovana Marko Daňo (vpravo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb. Bratislava, 4. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom poslednom zápase v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Medveščakom Záhreb 2:3. Nováčik súťaže vrátil „belasým“ prehru 3:4 po predĺžení zo začiatku tohto ročníka.

Ostatné výsledky utorňajších zápasov KHL nájdete

—-> v tomto článku.

Tréner Rostislav Čada postavil v utorok do bránky Jaroslava Janusa a v porovnaní s nedeľňajším duelom proti Spartaku Moskva (0:3) urobil menšie zmeny v zostave. V otváracej formácii nastúpili obrancovia Martin Škoula, Martin Štajnoch a útočníci Michel Miklík, Mário Bližňák a Michal Vondrka.

Obrazom: Slovan prehral s Medveščakom Záhreb

Slovan viedol od 7. min gólom M. Daňa, ale Medveščak v II. tretine otočil Glumacom a K. Fosterom na 2:1 vo svoj prospech. Bartovič síce vyrovnal v 37. min na 2:2, ale tretí gól hostí pridal v 13. sekunde tretej časti Murley. Bratislavčania sa už nepodarilo vyrovnať a vynútiť si aspoň predĺženie ani v power-play.

„Belasí“ skončili v tabuľke Západnej konferencii na 11. mieste a už v piatok ich čaká prvý zápas 1. kola Pohára nádeje na ľade bieloruského Dinama Minsk. Odveta je na programe v pondelok 10. marca o 19.00 h v bratislavskej Slovnaft aréne. Slovan odohral v dlhodobej časti 54 zápasov a nazbieral v nich 67 bodov s negatívnym skóre 119:159.

VÝSLEDOK:
HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

06:35 – 1:0 M. Daňo (P. Ölvecký)

26:08 – 1:1 M. Glumac

31:26 – 1:2 K. Foster (M. Murley, J. Cheechoo) – presilová hra

36:06 – 2:2 M. Bartovič (J. Mikúš, L. Hudáček)

40:13 – 2:3 M. Murley (J. Cheechoo)

Vylúčenia:

02:26 Michael Ryan (Medveščak) – 2 min. (hrubosť)

08:13 Barry Brust (Medveščak) – 2 min. (držanie hokejky)

08:49 Vladimír Mihálik (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

16:51 (Slovan) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

26:31 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

26:47 Kurtis Foster (Medveščak) – 2 min. (nedovolené bránenie)

29:29 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (držanie)

32:37 Andrew Murray (Medveščak) – 2 min. (hrubosť)

32:37 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

33:45 Jonathan Cheechoo (Medveščak) – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 24:32, vylúčenia: 5:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Naumov, Dejev – Pavlov, Meňšich, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, J. Brejčák, Mojžíš, V. Mihálik – Miklík, Bližňák, Vondrka – Šatan, Radivojevič, M. Bakoš – Bartovič, J. Mikúš, L. Hudáček – Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo

Medveščak: Brust – Popovic, Martinovic, K. Foster, Švarný, Klubertanz, Katic – Cheechoo, Murley, B. Thomas – Vesce, Ellison, Linglet – Glumac, M. Ryan, Jessimen – Bjorkstrand, A. Murray, B. Kane

I. tretina

Slovan začal posledný zápas základnej časti aktívne a už v 3. min si vynútil presilovku. V nej hrali hostia pozorne v defenzíve a inkasovali až v rovnovážnom stave v 7. min – faulovaný Ölvecký prihral v páde pred bránku a voľný M. Daňo nemal problémy so zakončením – 1:0. O dve minúty neskôr Daňo našiel Ölveckého, no so strelou po jeho prieniku si poradil Brust. V prvej tretine ešte spálili šance Štajnoch, Radivojevič a Vesce s Katicom.

II. tretina

V úvode druhej časti nepochodil dvakrát Šatan a zahrmelo na opačnej strane – nedôraz domácich bekov pred Janusom využil na vyrovnanie Glumac, ktorý pretlačil puk spod Janusa do bránky – 1:1. V 32. min sa Medveščak tešil z druhého gólu, keď po peknej prihrávke Murleya do odkrytej bránky Slovana zakončil K. Foster – 1:2. Belasí ešte pred druhou sirénou upravili na 2:2, po akcii J. Mikúša s L. Hudáčkom pomedzi Brustove betóny zakončil švihom kapitán Bartovič – 2:2.

III. tretina

Začiatok záverečnej tretiny Slovan nezvládol – Murley ušiel domácim obrancom popri mantineli a Janus lovil puk zo svojej siete aj tretíkrát – 2:3. Štvrtý gól Záhrebčanov mal na hokejke v 49. min Cheechoo, ale Janus puk zachytil a defenzíva Slovana ho poslala do bezpečia. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale neuspeli ani v power-play.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Duel bol veľmi rýchly a dramatický zápas s rýchlymi prechodmi do protiútokov. O výsledku rozhodla jedna jediná chyba v III. tretine. Dokázali sme si potom vytvoriť tlak, ale vyrovnať sa nám nepodarilo.“

Mark French (tréner Záhrebu): „Bol to veľmi zaujímavý duel z pozície trénera aj diváka. Výsledok je veľmi tesný, v náš prospech rozhodol veľmi dôležitý tretí gól v prvých sekundách tretej tretiny.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýBarry BrustJonathan CheechooMário BližňákMartin ŠkoulaMartin ŠtajnochMichal VondrkaMichel MiklíkRostislav ČadaTomáš MojžíšVladimír Mihálik