15. 12. 2014 15:31 Nezaradené od SITASITA Diskusia

BRATISLAVA 15. decembra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava uspeli v pondelkovom domácom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď nad tímom Jokerit Helsinki zvíťazili 6:2.

„Belasí“ súperovi oplatili dve tohtosezónne prehry, 2:4 z domáceho prostredia a 1:2 z fínskej metropoly. Zverenci trénera Petriho Matikainena hneď od úvodu „vybehli“ a rýchlo získali dvojgólový náskok. Hostia v druhej tretine dvakrát znížili, ale Slovan si už nenechal ujsť tri body.

V tejto sezóne má Slovan na svojom konte z 39 duelov dovedna 51 bodov so skóre 91:102, Jokerit nazbieral o 32 bodov viac. Po pondelku figurujú Bratislavčania na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o päť bodov.

V pondelok Slovan odohral už štvrtý domáci duel v rade, v decembri pred vlastnými fanúšikmi nastúpi ešte trikrát – najbližšie v pondelok 22. decembra o 19.00 h proti Lade Togliatti.

6:2 – 60. Nedorost

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:1 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Buturlin – Balodis, Šichanov (všetci Rus.), 9058 divákov

Slovan: Janus – Sersen, Starosta, J. Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža – Netík, Tičar, Jeglič – L. Hudáček, Murley, Ölvecký – Bartovič, V. Nedorost, Vondrka – A. Kudrna, Surový, A. Šťastný

Jokerit: Helenius – Jaakola, Väänänen, Lajunen, Ohtamaa, Gunderson, Peltola – Aaltonen, N. Kapanen, Hagman – Sallinen, Wirtanen, Huhtala – Moses, Koukal, Omark – Rita, Hahl, Mäki

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Som na mojich chlapcov pyšný, hrali sme vyrovnane. Mali sme dobrý začiatok a celkovo sme odohrali jeden z našich najlepších duelov. Predvádzali sme presne tú hru, akú sme chceli. Nezbavovali sme sa puku, iba vtedy, ak to bolo potrebné. Je to pre nás dôležitý triumf, stále sme v hre o play-off.“

Erkka Westerlund (tréner Jokeritu): „Slovan dnes odohral veľmi dobrý zápas. Nám ušla prvá tretina, v ktorej sme urobili chyby. Potom pre nás bolo ťažké dobiehať náskok súpera. Snažili sme sa, ale nepodarilo sa nám to.“

Tomáš Starosta (obranca Slovana): „Keď sú víťazstvá, tak sa hrá s väčšou radosťou. Teší nás to, pretože v ostatných troch dueloch sme ukázali, že hokej vieme hrať. Získavame teraz aj body do tabuľky, ktoré potrebujeme na postup do play-off. Dal som síce gól, ale dôležitejšie sú tri body. Zaslúžili sme si víťazstvo, pretože sme hrali výborne.“

I. tretina

Domáci mali proti „žolíkom“ začiatok ako z pekného sna – Jeglič získal v obrannom pásme puk, rútil sa sám na gólmana Heleniusa a blafákom na bekhendovú stranu otvoril v 46. sekunde skóre – 1:0. Slovan si v ďalších minútach utvoril niekoľko dobrých šancí a v 7. min jednu z nich Netík využil na druhý gól – medzi kruhy mu „nabil“ Tičar a Helenius kapituloval druhýkrát.

S vypätím všetkých síl sa potom „belasí“ ubránili 87-sekundovej presilovke súpera o dvoch korčuliarov. Janus musel v I. tretine vyriešiť niekoľko zložitých situácií, v dvoch prípadoch mu pomohla aj konštrukcia bránky.

Slovan strelil Jokeritu poltucet gólov

II. tretina

Druhú časť začali lepšie hokejisti Jokeritu. Wirtanenovu šancu v 22. min ešte zneškodnil Janus, no o dve minúty neskôr už v nestačil na presilovkovú strelu Gundersona. Vzápätí využil početnú výhodu aj Slovan, za Heleniusa poslal puk bekhendom obranca Starosta – 3:1.

Hostia opäť znížili na rozdiel jedného gólu v 30. min, keď Mäkiho nahodený puk do bránkoviska skončil za Janusom. Tento presný zásah fínskeho útočníka „odobrila“ aj videocentrála v Moskve. Na presné zásahy bohatú dvadsaťminútovku zakončil gólom na 4:2 kapitán bratislavského tímu Milan Bartovič, ktorý z pravého kruhu prestrelil brankára Jokeritu.

III. tretina

V úvode III. tretiny si Janus poradil s pokusmi Wirtanena aj Aaltonena, na opačnej strane stroskotal V. Nedorost na Heleniusovi. V 56. min v hre štyroch proti štyrom unikol po ľavej strane Vondrka a z uhla upravil na 5:2. Definitívnu bodku za duelom dal v záverečnej minúte V. Nedorost.

Slovan angažoval kanadského brankára, chytal aj v NHL Video: Slovan porazil Astanu a odlepil sa z dna tabuľky

Babiš zostane v zozname agentov ŠtB, so sťažnosťou na Slovensko v Štrasburgu neuspel Video: Neapol a Inter nezvládli kľúčové zápasy, Hamšík so Škriniarom v Lige majstrov skončili Trojročný chlapec strelil do hlavy osemmesačnej sestre, 18-ročná matka o zbrani nevedela Našli Putinov preukaz tajnej služby Stasi, zverejnili aj fotografiu Štát podľa ministra Gála vie zakročiť v prípade účelového prevodu majetku Ladislava B. Slovensko sa vyhlo pokute v desiatkach miliónov eur od Bruselu, pomohli protikorupčné opatrenia Tisíce poľnohospodárov na Slovensku majú schválené finančné príspevky Podnikateľa Šajgalu stíhaného pre vraždu Kubašiaka vzali do väzby, proti rozhodnutiu podal sťažnosť