Slovan - Metallurg 4:3 po predĺžení
Jedna z hromadných šarvátok počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. Bratislava, 9. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 9. októbra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava v domácom prostredí v Slovnaft aréne v stredu zdolali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Rostislava Čadu síce už v 1. min prehrávali 0:1, ale ešte v I. tretine otočili nepriaznivý stav gólmi Bartoviča a Miklíka na 2:1.

Na rozdiel dvoch gólov upravil v 35. min v presilovke Vondrka, ale už o 30 sekúnd neskôr znížil Lee a predĺženie pre hostí vybojoval V 56. min po chybe domácej defenzívy Zaripov. Domácim zabezpečil zisk dvoch bodov v predĺžení Vondrka.

Obrazom: Zápas KHL medzi Slovanom a Metallurgom

Zľava: Brankár Miroslav Kopřiva zo Slovana, Danis Zaripov z Metallurgu a Juraj Mikúš zo Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. Zaripov strieľa prvý gól zápasu. Bratislava, 9. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

Sprava: Tomáš Netík zo Slovana a Jegenij Timkin z Metallurgu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. Bratislava, 9. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Sprava: Tomáš Matoušek zo Slovana a Dmitrij Kazionov a brankár Vasilij Košečkin z Metallurgu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. Bratislava, 9. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
Juraj Mikúš (uprostred) zo Slovana a Rinat Ibragimov (vľavo) a brankár Vasilij Košečkin z Metallurgu počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. V popredí vpravo Sergej Moziakin z Metallurga. Bratislava, 9. október 2013. Foto: SITA/Ján Slovák

Slovan má po strede na svojom konte z trinástich duelov 12 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí posledné 14. miesto. Ďalšie stretnutie čaká na Bratislavčanov v piatok 11. októbra, keď o 19.00 h nastúpia opäť doma proti tímu Salavat Julajev Ufa.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA – streda:

HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

00:53 – 0:1 D. Zaripov (S. Moziakin, J. Kovář)

04:04 – 1:1 M. Bartovič (T. Netík, J. Sigalet)

07:40 – 2:1 M. Miklík (L. Hudáček, Z. Kutlák)

34:39 – 3:1 M. Vondrka (P. Ölvecký, M. Miklík) – presilová hra

35:09 – 3:2 C. Lee (D. Zaripov)

55:35 – 3:3 D. Zaripov (J. Kovář)

60:56 – 4:3 M. Vondrka (M. Miklík, M. Sersen)

Vylúčenia:

04:25 Sergej Tereščenko (Metallurg) – 2 min. (sekanie)

07:49 Tomáš Matoušek (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

07:49 Tomáš Matoušek (Slovan) – 5 min. (hrubosť)

07:49 Jaroslav Chabarov (Metallurg) – 2 min. (hrubosť)

07:49 Jaroslav Chabarov (Metallurg) – 5 min. (hrubosť)

07:49 Milan Gulaš (Metallurg) – 2 min. (hrubosť)

09:58 Bogdan Potechin (Metallurg) – 2 min. (sekanie)

12:55 Jevgenij Biriukov (Metallurg) – 2 min. (sekanie)

15:24 Jevgenij Timkin (Metallurg) – 2 min. (držanie)

18:02 Jevgenij Biriukov (Metallurg) – 2 min. (hrubosť)

18:02 Andrej Šťastný (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

21:49 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (sekanie)

33:07 (Metallurg) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľadovej ploche)

38:25 Juraj Mikúš (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

45:41 Tomáš Mojžíš (Slovan) – 2 min. (sekanie)

46:32 Rinat Ibragimov (Metallurg) – 2 min. (podrazenie)

49:09 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (sekanie)

strely na bránu: 42:23, vylúčenia: 7:9 na 2 min, navyše: Matoušek – Chabarov (obaja 5 min za hrubosť), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Soin – Aľošin, Nesterov, 9605 divákov

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Matoušek, L. Hudáček – Daňo, T. Mikúš, A. Šťastný

Metallurg: Košečkin – R. Ibragimov, J. Biriukov, C. Lee, S. Tereščenko, Maleňkich, Chabarov, F. Metľuk – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Šenfeld, Dmitrij Kazionov, Gulaš – Timkin, Hodgman, Potechin – Platonov, Malinovskij, C. O’Reilly – J. Grigorenko

Hosťom vyšiel úvod duelu ideálne – Jan Kovář našiel v útočnom pásme voľného Zaripova a ten už v 53. sekunde prestrelil Kopřivu – 0:1.

Slovan s odpoveďou dlho neotáľal a už v úvode 5. min vyrovnal Bartovič, ktorý po prihrávke Netíka prekvapil Košečkina strelou z pravého kruhu – 1:1.

Druhý gól domáceho mužstva mal na hokejke aktívny Netík, no hosťujúci gólman si poradil s jeho pokusom.

Diváci v Slovnaft aréne opäť aplaudovali v 8. min: Hudáček zaviezol puk do útočného pásma, z ľavej strany našiel bekhendom voľného Miklíka a ten sa nemýlil – 2:1.

Domáci mali v ďalšom priebehu I. tretiny viac z hry aj vďaka presilovkám, no tretí gól nepridali.

Druhú dvadsaťminútovku odštartovali nepremenené šance Miklíka so Sersenom v 22. min.

O dve minúty neskôr neuspel v brejku J. Mikúš a o ďalšie dve minúty nepochodil po samostatnej akcii ani Ölvecký.

Po ďalších neúspešných pokusoch Daňa a Škoulu sa do streleckej listiny zapísal v 35. min Vondrka, ktorý v presilovke po prieniku Ölveckého švihom zaskočil Košečkina – 3:1.

Hostia odpovedali už o 30 sekúnd neskôr, Jan Kovář našiel spoza bránky osamoteného obrancu Leeho a ten nedal Kopřivovi šancu – 3:2.

V tretej časti mohol v 44. min zvýšiť na rozdiel dvoch gólov A. Šťastný, no Košečkin jeho strelu vytesnil. Na opačnej strane zmaril Kopřiva pokus Platonova o vyrovnanie.

V hre štyroch proti štyrom neuspeli Ölvecký ani Lee. Veľkú šancu mal v 53. min Moziakin po prihrávke Zaripova, ale puk poslal nad Kopřivovu bránku.

Vzápätí mohol pridať svoj druhý presný zásah Vondrka, trafil však len Košečkinovu masku. Vyrovnávajúci gól dosiahol v 56. min Zaripov, keď za brankára Slovana poslal odrazený puk z hokejky Kovářa – 3:3.

Predĺženie

V predĺžení rozhodol o triumfe Slovana už v 56. sekunde v prečíslení Michal Vondrka – 4:3.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Bolo dôležité, že po inkasovanom góle sme rýchlo odpovedali. Boli sme aktívni v napádaní aj v strednom pásme. Dokázali sme ubrániť presilovky súpera. V predĺžení sme využili prvú chybu súpera a zaslúžene zvíťazili.“

Michael Keenan (tréner Metallurgu Magnitogorsk): „So šťastím sa nám podarilo získať jeden bod, za ktorý musíme byť radi. Okrem úvodu duelu boli domáci lepší.“

Milan Bartovič (útočník Slovana): „Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Počas celého duelu sme výborne korčuľovali. Škoda tretieho inkasovaného gólu, pretože sme siahali na tri body. Keby nám niekto pred stretnutím povedal, že získame dva body, určite by sme to brali. Podali sme dobrý výkon a musíme v tom pokračovať.“

Michal Vondrka (útočník Slovana): „S tak silným súperom získať dva body je super. Siahali sme po troch, ale aj dva sú dobré. Bolo ťažké ustrážiť prvú päťku súpera, najmä po nešťastnom prvom striedaní a inkasovanom góle. Je dobré, že sme potom otočili a dlho si držali vedenie, to bolo dôležité.“

Viac k osobe Andrej ŠťastnýJuraj MikušMartin ŠtajnochMichal SersenMichal VondrkaTomáš Mojžíš