Patrik Lušňák
Útočník Slovana Bratislava Patrik Lušňák prekonáva brankára Jugry Chanty-Mansijsk Vladislava Fokina počas sobotňajšieho zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v ktorom 'belasí' zvíťazili 6:0. Bratislava, 17. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 17. október (WebNoviny.sk) – BRATISLAVA 17. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava v sobotu podvečer dosiahli svoje najvyššie víťazstvo v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Jugru Chanty- Mansijsk vysoko 6:0.

Rovnaký triumf zaznamenali zverenci trénera Miloša Říhu aj v úvode sezóny doma proti Novokuznecku. Brankár Slovana Barry Brust ťahá sériu 153 minút bez inkasovaného gólu, naposledy ho v nedeľu v Togliatti prekonal v 27. minúte Vasilij Streľcov. Jugra v sobotu potvrdila, že silná je najmä doma – u súperov prehrala už štvrtý zápas v rade a ani v jednom z nich nestrelila gól.

„Belasí“ mali od úvodu sobotňajšieho duelu prevahu a dokázali ju zúročiť. Úvodnú presilovku síce ešte nevyužil, no po jej skončení našiel recept na gólmana Fokina útočník Lušňák, ktorý na dvakrát poslal puk za jeho chrbát – 1:0.

Netrvalo dlho a bratislavskí priaznivci sa radovali z druhého zásahu v bránke hostí: pri avizovanom treste pre Jugru vnikol do útočného pásma Jeglič, na ľavej strane našiel voľného krajana Tičara a ten upravil na 2:0. Ešte pred prvou sirénou pridali domáci aj tretí gól, keď Švarného pokus od modrej čiary tečoval Jeglič.

V prvej polovici druhej časti puk niekoľkokrát „tancoval“ v bránkovisku súpera, ale góly pribúdali až neskôr. V 34. min sa Lušňák najlepšie zorientoval pre Gelašvilim a upravil na 4:0, piaty presný zásah Slovana dosiahol už o 20 sekúnd neskôr V. Nedorost po prihrávke Kašpara spoza bránky. Už na 6:0 zvýšil v 37. min svojim prvým gólom v KHL Skalický.

V tretej tretine si „belasí“ udržiavali náskok, obetavou obrannou hrou sa snažili pomôcť brankárovi Brustovi k čistému kontu. To sa im aj podarilo, keď sa ubránili dvom početným výhodám súpera.

Slovan má z 22 tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 29 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 11. miesto. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v pondelok 19. októbra o 19.00 h na domácom ľade proti Avtomobilistu Jekaterinburg.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:
HC Slovan Bratislava – Jugra Chanty-Mansijsk 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Góly: 6. Lušňák, 8. Tičar (Jeglič, Sersen), 17. Jeglič (Švarný, A. Šťastný), 34. Lušňák (Viedenský, V. Mihálik), 34. V. Nedorost (L. Kašpar, Luža), 37. Skalický (Lušňák)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Olenin – Micheľ, Streľcov (všetci Rus.), 8440 divákov

Slovan: Brust – Sersen, V. Mihálik, J. Valach, Švarný, Starosta, Luža, Rosandič – L. Kašpar, V. Nedorost, L. Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický

Jugra: Fokin (17. Gelašvili) – A. Antonov, Ugoľnikov, Selezňov, Kalašnikov, Vasiľčenko, Pogorišnyj, od 21. min Chvostov – Bortnikov, Panov, Rasskazov – I. Volkov, Ivanov, Gusev – Ševčenko, Taratuchin, Sitnikov – P. Medvedev, O. Jašin, Varfolomejev

Miloš Říha (tréner Slovana): „Konečne sa mi hovorí ľahšie. Od úvodu sme hrali dobre, agresívne, tlačili sme sa dopredu. Z toho sme dávali góly, aký bol plán. V Kazani sme získali sebavedomie a bolo to vidieť.“

Pavel Ježovskich (tréner Jugry): „Výsledok hovorí sám za seba. Nehrali sme tak, ako sme si predstavovali. Nezvládli sme to.“

Patrik Lušňák (útočník Slovana, autor dvoch gólov): „Nikto si ani nepredstavoval, že prídeme domov a hneď dáme šesť gólov. Je to super najmä kvôli fanúšikom, pretože sme doma mali už dosť prehier. Verím, že ich to naštartuje a na ďalší duel ich príde viac. Celá päťka sme mohli dať aj viac gólov, mali sme dosť šancí.“

Pavol Skalický (útočník Slovana, prvý gól v KHL): „Konečne nám to tam začalo padať a verím, že to bude pokračovať. Už po druhej časti sme mali pohodlný náskok. Je to iné, ako keď stále naháňame súpera, teraz sme to vybavili dosť rýchlo. Konečne som dal gól, vydýchol som si. Podarilo sa mi to dokonca doma.“

Viťaz Podoľsk – Barys Astana 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 3:3, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. Abdullin, 30. Kostromitin, 34. Šitikov, rozhodujúci sam. nájazd: Palola – 21. a 40. Dawes, 29. Jevdokimov

Brankár Ján Laco (Astana) bol na striedačke.

Amur Chabarovsk – CSKA Moskva 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 28. a 57. Šulakov, 18. Wandell – 34. Kugryšev, 51. A. Radulov

Admiral Vladivostok – Severstaľ Čerepovec 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)

Góly: 41. K. Makarov – 9. Dorofejev, 16. P. Černov, 18. Šefer, 53. Trubačov

Metallurg Novokuzneck – Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 7. Stoa, 16. Komaristyj, 24. Zemčenko – 16. Videll, 37. Chomickij, 43. Osipov, 62. S. Kosticyn

Sibir Novosibirsk – Dinamo Minsk 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 7. Šumakov, 57. A. Kopejkin – 25. Meleško, 55. Gavrus, 63. N. Komarov

Dinamo Moskva – Avangard Omsk 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 26. Pilipenko, 63. Višnevskij – 33. Sobotka

Medveščak Záhreb – Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 32. Saarinen (JURČINA), 54. Smoleňák – 38. a 62. Torčeňuk, 52. Garejev