Slovan barys astana
Zľava: Vadim Kranslobodcev z Barys Astana a Ivan Švarný z HC Slovan Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Barys Astana. Bratislava, 21. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 21. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava v stredu večer dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už štvrtý triumf za sebou, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Barys Astana 5:3.

Prvýkrát po dvojtýždňovej pauze za Slovan chytal Michael Garnett, debut v „belasom“ drese absolvoval kanadský útočník Francis Paré.

Bratislavčania gólmi A. Šťastného a L. Nagya viedli už 2:0. Za Barys síce skorigoval v presilovke Dawes, no V. Nedorost vrátil domácim dvojgólové vedenie. V druhej časti hostia vyrovnali, keď Bochenski skóroval v presilovke a na 3:3 upravil Boyd. Štvrtý presný zásah Bratislavčanom strelil kapitán Surový a bol to víťazný gól. Bodku za duelom dal zásah Barkera 11 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky.

Slovan má z 24 tohtosezónnych stretnutí v KHL na svojom konte 34 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 9. miesto. Najbližšie sa Bratislavčania predstavia v piatok 23. októbra o 19.00 h na domácom ľade proti Avangardu Omsk.

HC Slovan Bratislava – Barys Astana 5:3 (3:1, 0:2, 2:0)

Góly: 9. A. Šťastný (Tičar, Jeglič), 14. L. Nagy (Surový), 19. V. Nedorost (L. Kašpar, Luža), 46. Surový, 60. Barker – 17. Dawes (Dallman, Lundin), 35. Bochenski (Lundin), 40. Boyd (Bochenski, Dallman)

Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Naumov – Raming, Šichanov (všetci Rus.), 7862 divákov

Slovan: Garnett – Sersen, Barker, Mihálik, Švarný, Starosta, J. Valach, Luža – L. Kašpar, V. Nedorost, Paré – L. Nagy, T. Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický

Astana: J. Laco (21. Ivanov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Ellerby, Litvinenko, Triasunov – Bochenski, Boyd, Dawes – Krasnoslobodcev, St. Pierre, Žailauov – Puškariov, Kajgorodov, Romanov – Jevdokimov, Poliščuk, Grenc

Miloš Říha (tréner Slovana): „Bol to výborný hokej proti dobrému súperovi. Súpera sme si dobre prečítali a v prvej tretine dávali góly. V druhej časti to bolo naopak a Astana vyrovnala. V tretej tretine sme sa vrátili k našej hre a zaslúžene získali tri body.“

Andrej Nazarov (tréner Barysu): „Zápas sa mi páčil, hrali sme dobre, ale nepodarilo sa nám vyhrať. V hokeji platí, ak nedáš gól, tak ho dostaneš. Dnes sa to potvrdilo.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Pri mojom góle som sa len snažil trafiť bránku a som rád, že to tam prešlo. Jano Laco bol možno trochu viac nervózny. Bolo dobré, že sme viedli. Síce sme poľavili a súper vyrovnal, ale posledná tretina bola naša a rozhodli sme.“

Tomáš Surový (útočník Slovana): „Astana síce vyrovnala zlepšeným výkonom, no my sme sa vrátili k našej hre a zaslúžene zvíťazili. Bol to ťažký duel proti náročnému súperovi. Tešia ma tri body pre mužstvo, potrebujeme ich ešte dosť.“

V úvode duelu sa elitný útok hostí nasťahoval pred brankára Garnetta, ale ten nemusel riešiť vážnejšiu situáciu. Prvýkrát v stredajšom stretnutí zahrmelo na opačnej strane, keď Tičar vnikol po pravej strane do ofenzívnej tretiny, prihral voľnému A. Šťastnému a ten otvoril skóre – 1:0. Aktívny Slovan pridal druhý gól v 14. min – útočník L. Nagy vystrelil z prvého kruhu a puk z jeho hokejky skončil za J. Lacom – 2:0. Barysu sa pri vylúčení V. Nedorosta podarilo skorigovať zásluhou Dawesa, ale ešte pred prvou prestávkou sa puk od Lužu dostal cez L. Kašpara k V. Nedorostovi a jeho delovka skončila v bránke súpera.

V druhej tretine už staronový trénera Astany Andrej Nazarov poslal do bránky Ivanova a J. Laco zostal na striedačke. Kouč hostí stiahol hru na tri útoky a Barysu sa podarilo vyrovnať. V 35. min Bochenski v presilovke spoza prvého kruhu prestrelil Garnetta a 34 sekúnd pred druhou sirénou Boyd využil skutočnosť, že domáci gólman stál pred bránkoviskom a pohodlne za neho zasunul puk – 3:3.

Úvod tretej časti patril domácemu mužstvu, ktoré sa ujalo vedenia presným zásahom kapitána Surového po chybnej rozohrávke súpera. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať v záverečnej hre bez brankára a Slovan si pripísal ďalšie tri body. Konečnú podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky súpera 11 sekúnd pred koncom obranca Barker.

Ďalšie výsledky:
Amur Chabarovsk – Dinamo Minsk 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Góly: 3. Viačeslav Ušenin, 22. N. Čerepanov, 40. Wandell, 50. Tolpeko – 57. Materuchin, 58. N. Komarov

Admiral Vladivostok – Torpedo Nižnij Novgorod 3:8 (0:2, 2:4, 1:2)

Góly: 32. K. Voronin, 35. Aľševskij, 49. Podšenďalov – 28. a 55. Ashton Carter, 8. Sopin, 15. D. Iľjin, 28. Osipov, 33. Rudenkov, 35. V. Kuľomin, 43. Šurakov

Metallurg Novokuzneck – Severstaľ Čerepovec 4:5 po predĺžení (0:1, 2:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 29. Stoa, 35. A. Romanov, 49. Komaristyj, 58. Kaprizov – 55. a 60. Kagarlickij, 3. Kazakovcev 30. Chochlov, 65. Monachov

Sibir Novosibirsk – CSKA Moskva 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd: A. Radulov

Medveščak Záhreb – Avangard Omsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 2. Perežogin