Juan Carlos
Španielský hráč Juan Carlos Navarro. Foto: SITA/AP

MADRID 10. septembra (WEBNOVINY) – Po stredajších zápasoch sú známe semifinálove dvojice Svetového pohára basketbalistov v Španielsku. Duely priniesli šokujúce výsledky. O najväčšie prekvapenie sa postarali basketbalisti Francúzska, ktorí vyradili domácich favoritov.

Srbsko zasadilo Brazílii knokaut

Na nečakanú exhibíciu režírovanú Milošom Teodosičom (23 bodov) sa zmenil stredajší štvrťfinálový duel Srbsko – Brazília.

Balkánci po vyrovnanom prvom polčase (37:32) zasadili súperovi knokaut v tretej štvrtine, ktorú vyhrali suverénne 29:12 a celý duel presvedčivo 84:56. „Plavi“ mali v druhej polovici duelu až 31-bodový náskok.

Zverenci Sašu Djordjeviča nastúpia v piatkovom madridskom semifinále o 22.00 h proti Francúzom, ktorí nečakane vyradili domácich. Pred štyrmi rokmi na MS v Turecku obsadili Srbi 4. priečku.

Srbsko basketbal

Francúzi šokujúco vyradili Španielov

Úradujúci majstri Európy Francúzi sa jednoznačne postarali o najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu Svetového pohára na úkor usporiadateľov.

„Les Bleus“ v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí šokujúco zdolali spolufavoritov na zlato 65:52 (35:28). K víťazstvu sa dopracovali výbornou obranou, až 16 útočnými doskokmi a „pomohla“ im aj katastrofálna španielska streľba trojok (22/2).

Ani pred štyrmi rokmi na svetovom šampionáte v Turecku neprešli Španieli bránami štvrťfinále, vtedy ich v osmičke najlepších vyradili Srbi. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria teraz USA a Litva.