Spojené štáty americké
Futbalové mužstvo Spojených štátov amerických vyhrali už po šiesty raz finále turnaja Gold Cup. Foto: SITA/AP

SANTA CLARA 27. júla (WebNoviny.sk) – Víťazom šampionátu Futbalovej konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) – Gold Cupu 2017 (7. – 26. júla) sa stali futbalisti USA.

V stredajšom finále zdolali Jamajku na štadióne Levi´s v kalifornskej Santa Clare 2:1. O držiteľovi trofeje rozhodla 88. minúta zápasu, keď Jordan Morris strhol víťazstvo na stranu Američanov.

Po štyroch rokoch opäť triumf

Jozy Altidore poslal do vedenia americkú reprezentáciu v nadstavenom čase prvého polčasu po výborne zahranom priamom kope, päť minút po zmene strán Je-Vaughn Watson vyrovnal. V dramatickom závere sa misky váh naklonili na stranu Američanov.

USA triumfovali v Gold Cupe po štyroch rokoch a celkovo šiestykrát. Úspešnejšiu bilanciu má iba Mexiko, ktoré sa z prvenstva tešilo sedemkrát.

Bradley sa stal najlepším hráčom

Pod vedením trénera Bruca Arenu neprehrali Američania už 14 zápasov (9 víťazstiev, 5 remíz), pričom ten sa stal prvým trénerom so ziskom troch trofejí v Gold Cupe. Kapitán víťazného tímu Michael Bradley získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja..