Video: Šprintérsky úvod Okolo Abú Zabí patril Cavendishovi

Najkrajšie momenty zo 14. etapy Tour de France
Britský cyklista Mark Cavendish sa raduje z triumfu v štrnástej etape 103. ročníka Tour de France z Montélimaru do Villars-les-Dombes Parc des Oiseaux (208,5 km) Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 23. februára (WebNoviny.sk) – Úvodná etapa cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch sa v šprintérskej koncovke stala korisťou Brita Marka Cavendisha z tímu Dimension Data.

Špecialista na rýchle závery etáp Cavendish dosiahol výsledný čas 4:37:06 h a v záverečnom špurte zdolal Nemca Andrého Greipela (Lotto-Soudal) a Taliana Niccolu Bonifazia (Bahrain Merida). Menej skúsený Bonifazio ešte 100 m pred cieľom viedol, ale napokon tesne pred cieľovou čiarou podľahol renomovanejším menám. Vďaka bonifikácii Cavendish vedie o 4 sekundy pred Greipelom a o 6 sekúnd pred Bonifaziom.

„Bol to rovnaký finiš ako minulý rok s tým rozdielom, že vtedy som skončil tretí. Rozobrali sme si v tíme chyby z vlaňajška a podľa toho sa zariadili. Ak by som ani teraz neuspel, určite by som to nezhadzoval na ostatných v tíme, iba na seba,“ uviedol Mark Cavendish na webe Cyclingnews, ktorý si pripísal prvé tohtoročné etapové víťazstvo. Slováci z tímu Bora – Hansgrohe v prvej etape mierne zaostali. Juraj Sagan prišiel do cieľa s odstupom 24 sekúnd na 134. miesto a Erik Baška skončil ešte o dve mieste a dve sekundy za ním.

Cyklisti vo štvrtok absolvovali 189 km z Baynounah Educational Complex do Madinat Zayedu na rovine v púštnej krajine. Záver etapy poznačilo niekoľko pádov, medzi postihnutými bol aj líder tímu Trek – Segafredo Španiel Alberto Contador.

Tretí ročník cyklistických pretekov Okolo Abú Zabí je zaradený do prestížneho seriálu UCI World Tour a je aj so slovenskou účasťou. Štvoretapové podujatie, ktoré potrvá do nedele 26. februára, absolvujú vo farbách tímu Bora-Hansgrohe aj Erik Baška a Juraj Sagan. V najlepšej desiatke prvej etapy Slováci nefigurovali.

Okolo Abú Zabí 2017 – výsledky:

1. etapa (Baynounah Educational Complex – Madinat Zayed, 189 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 4:37,06 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal, 3. Niccolo Bonifazio (Tal.) Bahrain-Merida, 4. Simone Consonni, UAE Team Emirates, 5. Elia Viviani (obaja Tal.) Team Sky, 6. Roger Kluge (Nem.) ORICA-Scott – všetci rovnaký čas ako víťaz,…134. Juraj Sagan +24 s,…136. Erik Baška (obaja SR) obaja Bora – Hansgrohe +26.

Poradie po 1. etape: 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 4:36,56 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto Soudal +4 s, 3. Niccolo Bonifazio (Tal.) Bahrain-Merida +6

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorAndré GreipelElia VivianiErik BaškaJuraj SaganMark Cavendish