Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik v drese SSC Neapol počas zápasu 20. kola Serie A, v ktorom jeho tím zdolal Lazio Rím 2:1. Neapol, 20. január 2019. Foto: Cesare Abbate/Ansa via AP.

RÍM 20. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Neapola zvíťazili na vlastnom ihrisku 2:1 nad hráčmi Lazia Rím v nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej talianskej súťaže. V domácej zostave chýbal slovenský reprezentant Marek Hamšík, ktorý pauzuje pre zranenie.

O svojom triumfe rozhodli hráči Neapola už v prvom polčase, keď sa presadili Španiel José Callejón a Poliak Arkadiusz Milik. Za hostí už iba znížil v druhom polčase taliansky kanonier Ciro Immobile. Neapol v tabuľke stráca šesť bodov na vedúci Juventus, ktorý ma však jeden zápas k dobru.

Futbalisti Atalanty Bergamo zdolali predposledné Frosinone jednoznačne 5:0. Skóre duelu otvoril v 11. min Gianluca Mancini, hlavnou hviezdou zápasu bol však jeho spoluhráč Duvan Zapata. Kolumbijský útočník nastrieľal v priebehu 29 minút štyri góly a v tabuľke strelcov vyrovnal 14-gólového Cristiana Ronalda. Atalanta sa po jasnom víťazstve posunula na šieste miesto so ziskom 31 bodov.

V nedeľňajšom programe Serie A sa predstavili v akcii aj tímy, ktorých dresy obliekajú slovenskí reprezentanti. Dávid Hancko sa len z lavičky pozeral na zápas Fiorentiny, ktorá napriek početnému oslabeniu remizovala so Sampdoriou Janov 3:3.

Na ihrisko sa nedostal ani útočník Samuel Mráz. Jeho Empoli bolo blízko k víťazstvu, ale napokon remizovalo na pôde Cagliari 2:2.

Serie A – 20. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Frosinone – Atalanta Bergamo 0:5 (0:2)
Góly: 44., 47., 64. a 73. Zapata, 11. Mancini

Fiorentina – Sampdoria Janov 3:3 (1:1)
Góly: 34. a 70. Muriel, 90.+ Pezzella – 81. a 85. Quagliarella (prvý z pok. kopu), 44. Ramírez, ČK: 39. Fernandes (Fiorentina, po druhej ŽK)