Paulo Dybala
Paulo Dybala v drese Juventusu Turín. Foto: archívne, SITA/AP.

RÍM 24. februára (WebNoviny.sk) – Vedúce družstvo najvyššej talianskej futbalovej súťaže Juventus Turín zvíťazilo zásahom Paula Dybalu nad Bolognou 1:0 v nedeľňajšom stretnutí 25. kola a v Serie zostáva naďalej bez prehry.

Spomenutý Argentínčan skóroval v 67. min, osem minút po príchode na ihrisko. Druhý tím ligy Neapol rozstrieľal Parmu na jej ihrisku 4:0 aj vďaka dvom gólom poľského útočníka Arkadiusza Milika. Za domácich odohral celý duel Juraj Kucka.

Sampdoria Janov zvíťazila v domácom prostredí nad Cagliari najtesnejším rozdielom 1:0 a prerušila sériu troch ligových duelov bez zisku bodu. O jediný presný zásah stretnutia sa postaral v 66. minúte premeneným pokutovým kopom Fabio Quagliarella. Pre skúseného útočníka Sampdorie to bol už 17. presný zásah v tejto ligovej sezóne.

Inter Miláno remizovali na pôde Fiorentiny 3:3 a na tretej priečke tabuľky Serie A majú pred mestským rivalom AC náskok dvoch bodov. Za hostí absolvoval celý duel obranca Milan Škriniar a v 65. min dostal žltú kartu. Inter viedol u súpera už 3:1, napokon v nadstavenom čase inkasoval z pokutového kopu vyrovnávajúci gól.

Sassuolo – SPAL Ferrara 1:1 (1:0)
Góly: 43. Peluso – 68. Petagna (z pok. kopu), ČK: 90.+ Duncan (Sassuolo) po druhej ŽK

Parma – SSC Neapol 0:4 (0:2)
Góly: 36. a 73. Milik, 18. Zieliňski, 82. Ounas
Juraj Kucka (Parma) odohral celé stretnutie

Fiorentina – Inter Miláno 3:3 (1:2)
Góly: 1. De Vrij (vlastný), 74. Muriel, 90.+ Veretout (z pok. kopu) – 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišič (z pok kopu)