Wesley Sneijder
O víťazstve Galatasaraya v istanbulskom derby rozhodol Wesley Sneijder (vpravo). Foto: SITA/AP

ANKARA 6. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták pomohol Bursasporu gólom k víťazstvu v nedeľňajšom zápase 28. kola najvyššej tureckej súťaže nad Sivassporom (4:3). Tridsaťjedenročný bývalý hráč Prešova, Slovana Bratislava, Žiliny, Bochumu a Ankaragücü skóroval už v 11. min duelu, keď upravil na priebežných 2:1 pre domácich. Šesták napokon odohral len prvý polčas.

Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike dosiahol štvrtý ligový gól v tejto sezóne. Naposledy skóroval ešte koncom januára pri domácom víťazstve nad Eskisehirsporom (3:1).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 28. kola Süper Lig:

Bursaspor – Sivasspor 4:3 – Stanislav Šesták (Bursaspor) odohral prvý polčas a v 11. min skóroval

Galatasaray Istanbul – Fenerbahce Istanbul 1:0

Erciyesspor – Elazigspor 3:0