Video: Streľba narušila oslavy triumfu Toronta Raptors v NBA, v dave nastala panika

Toronto, streľba
Polícia v Toronte zabezpečila miesto, kde oslavy triumfu v NBA prerušila streľba. Toronto, 17. jún 2019. Foto: SITA/AP

TORONTO 18. júna (WebNoviny.sk) – Pondelkové oslavy premiérového triumfu v zámorskej basketbalovej NBA hráčov tímu Toronto Raptors narušila streľba.

Jej výsledkom sú podľa miestnej polície štyri postrelené osoby, ani jedna z nich nie je v ohrození života. Ďalší traja ľudia skončili v rukách bezpečnostných zložiek.

Dav oslavujúcich fanúšikov si incident spočiatku vôbec nevšímal, neskôr však nastala panika a polícia musela situáciu upokojovať. Basketbalisti Raptors, starosta Toronta John Tory či kanadský premiér Justin Trudeau zostali počas krátkeho prerušenia akcie priamo na tribúne.

V uliciach boli státisíce ľudí

Polícia v súvislosti s vyšetrovaním zločinu stále hľadá svedkov, aby na základe ich výpovedí vedela vierohodne vyhodnotiť, čo presne sa v uliciach Toronta udialo. Vyšetrovatelia odmietli komentovať možný motív streľby, nepotvrdili teda možnosť cielenej streľby či teroristického útoku.

Premiér Trudeau neskôr poďakoval polícii za promptný zásah. „Nedovolili sme, aby tento akt násilia narušil dnešnú oslavu,“ napísal na twitteri.

Fanúšikovia v dave opísali situáciu za chaotickú. „Počuli sme streľbu, ale nevideli sme, kto bol jej autorom. Všetko sa zbehlo tak rýchlo a potom nastala panika,“ povedal jeden z nich.

Mnoho ľudí zvolilo rýchly ústup do bezpečnejších miest a na uliciach po nich ostali kusy obuvi, oblečenia či tašky. Nie je známe, koľko osôb sa v tom čase pohybovalo v uliciach mesta, no podľa odhadov sa na slávnosť chystalo približne 1,5 milióna priaznivcov.

Jedno z najbezpečnejších miest

Toronto je najväčšie kanadské mesto, v ktorom žijú takmer tri milióny obyvateľov. S predmestiami má viac ako 5 miliónov obyvateľov a v regióne žije takmer 10 miliónov osôb. Toronto je označované za jedno z najbezpečnejších miest v celej Severnej Amerike.

Miestny basketbalový tím Raptors sa stal prvým neamerickým družstvom, ktorý ovládol basketbalovú NBA. Hráčov klubu Golden State Warriors vo finále zdolali 4:2 na zápasy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin Trudeau
Firmy a inštitúcie Toronto Raptors