Arsenal, Leicester
Hráč Leicester City Jamie Vardy (v strede) hlavičkuje loptu smerom k brankárovi Petrovi Čechovi. Foto: SITA/AP

LONDÝN 11. augusta (WebNoviny.sk) – Stretnutím Arsenalu Londýn a Leicesteru City odštartoval v piatok nový ročník najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2017/2018. V strhujúcom súboji domáci zvíťazili 4:3.

Už do prestávky videli diváci štyri góly. Skóre otvoril v 2. min francúzsky útočník Alexandre Lacazette. Anglický majster zo sezóny 2015/2016 následne dvoma gólmi otočil zápas, keď skórovali japonský útočník Šindži Okazaki a anglický reprezentant Jeremy Vardy.

Iný anglický útočník Danny Welbeck gólom do šatne rozhodol, že na druhý polčas nastúpili oba tímy opäť za nerozhodného stavu.

V 56. min priklonil misky váh na stranu „líšok“ svojím druhým gólom Jeremy Vardy, no Arsenal v závere dokázal strhnúť víťazstvo na svoju stranu. O troch bodoch pre piaty tím minulého ročníka rozhodli striedajúci útočníci Aaron Ramsey a Olivier Giroud.

Premier League – 1. kolo

Arsenal Londýn – Leicester City 4:3 (2:2)
Góly: 2. Lacazette, 45.+ Welbeck, 83. Ramsay, 85. Giroud – 29. a 56. Vardy, 5. Okazaki