Video: Superstaristka Gunčíková je vo finále Eurovízie

Gabriela Gunčíková postúpila do finále Eurovízie
Foto: facebook.com/Gabriela-Gunčíková

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – Česká speváčka Gabriela Gunčíková postúpila do finále Eurovision Song Contest. Dvadsaťdvaročná interpretka, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala najmä vďaka súťaži Česko Slovenská SuperStar, si účasť v rozhodujúcom kole vybojovala v prvom semifinále, ktoré sa konalo v utorok večer.

Gunčíková v ňom predstavila skladbu I Stand. Spolu s ňou do finále postúpili aj súťažiaci z Ruska, Holandska, Azerbajdžanu, Chorvátska, Rakúska, Maďarska, Cypru, Malty a Arménska. Gunčíková je prvou interpretkou, ktorá bude zastupovať Českú republiku vo finále známej hudobnej súťaže.

Víťazom 60. ročníka sa stal Švéd Mans Zelmerlow, vďaka čomu sa aktuálny ročník Eurovision Song Contest koná v Štokholme. Druhé semifinálové kolo sa uskutoční vo štvrtok 12. mája. Podujatie vyvrcholí 14. mája, pričom na ňom vystúpi aj americký spevák Justin Timberlake.

Gabriela Gunčíková sa hudbe venuje od útleho detstva. Známa je vďaka spomínanej súťaži Česko Slovenská SuperStar, v ktorej sa v roku 2011 umiestnila na druhom mieste za slovenským spevákom Lukášom Adamcom. V tom istom roku vydala svoj debutový album Dvojí tvář a získala Českého slávika v kategórii Objav roka. Neskôr nasledovala štúdiovka Celkem jiná (2013).

Informácie pochádzajú z webových stránok www.eurovision.tv a www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

https://www.youtube.com/watch?v=Hml9afaY51o

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin Timberlake