Najkrajšie momenty z piateho dňa MS v hokeji

MOSKVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Švajčiarska zvíťazili 3:2 po predĺžení nad Dánmi v utorňajšom zápase v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta v Rusku.

V Moskve pritom priebežne prehrávali 0:2, keď sa v úvodnej časti strelecky presadili Frederik Storm a Nikolaj Ehlers – zhodne v presilovke. V záverečnej časti však najprv znížil Yannick Weber a v 58. min vynútil pre krajinu helvétskeho kríža pokračovanie Nino Niederreiter.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa MS v hokeji

V nadstavenom dianí potom rozhodol Eric Blum. Tieňom zápasu bolo vážne zranenie Dána Jespera Jensena, ktorý po náraze od Andresa Ambühla v 44. min zostal nevládne ležať na ľade a odviezli ho pravdepodobne s otrasom mozgu.

Nórsko zvíťazilo 4:2 nad Kazachstanom. Severania síce dva razy prišli v oslabení o jednogólový náskok, ale na sklonku druhej tretiny znova naklonil misky váh na ich stranu Mathis Olimb a triumf spečatil v 58. min do prázdnej bránky Mats Zuccarello, ktorému asistoval brankár Lars Haugen.

A-skupina (Moskva):
Švajčiarsko – Dánsko 3:2 po predĺžení (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)

Góly: 50. Weber (Moser), 58. Niederreiter (Moser, Diaz), 65. Blum (Ambühl) – 8. Storm (D. Nielsen, N. Jensen), 19. Ehlers (Eller, J. Hansen)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), Olenin (Rus.) – Chartrand-Piche (Kan.), Otmachov (Rus.)

Kazachstan – Nórsko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 7. Dawes (D. Boyd, Semionov), 36. Bochenski (Savčenko) – 4. J. Johannesen (K. Forsberg), 34. K. A. Olimb (Nörstebö), 39. M. Olimb (K. A. Olimb, Holös), 58. Zuccarello (Haugen)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Öhlund (Švéd.) – Pihlblad (Švéd.), Ponomarjow (Nem.)

8. Lotyšsko 3 0 0 2 1 4:10 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.